13.10.2015 13:05

Cała gmina czyta dzieciom

143
13 października 2015 r., na pierwszym spotkaniu z cyklu „Cała gmina czyta dzieciom, gośćmi michałowickiej biblioteki byli wójt gminy, Krzysztof Grabka i dwie grupy pięciolatków (Motylki i Pszczółki) z Gminnego Przedszkola w Michałowicach

Przy okazji licznych odwiedzin przedszkolaków w  Bibliotece powstał pomysł by najmłodsi mogli posłuchać czytanych książek, a przy okazji poznać ważne i ciekawe osoby związane z naszą gminą.

 

Wybór osoby czytającej na pierwszym, inauguracyjnym spotkaniu był oczywisty – wójt naszej gminy Krzysztof Grabka, który przeczytał dzieciom książkę Marcina Przewoźniaka „Agatka na tropach jesieni”. Przedszkolaki w wielkim skupieniu i z dużym zainteresowaniem śledziły losy tytułowej Agatki i jej psa Frotka, którzy postanowili poszukać jesieni na swoim podwórku.

 

Po zakończonej lekturze dyrektor Biblioteki, Ewa Kisiel, zadawała dzieciom jesienne zagadki, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście tak uważnie słuchały. W podzięce za spotkanie pięciolatkowie ze swoimi wychowawczyniami wręczyli dyplomy dla dyrektora i wójta. Kolejne spotkanie już wkrótce.

 

Zespół GBP Michałowice 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także