Celtycki wieczór w Nowej Wsi.

22.11.2016 09:30     335
Celtycki koncert w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
Na koncert zapraszają: przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk i lider zespołu Jig Reel Maniacs, Mariusz Sprutta. fot. Mariusz Marcysiak Jig Reel Maniacs. fot. Mariusz Marcysiak Wśród publiczności wójt, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak Irlandzki taniec wykonaniu dziewcząt z Ellorien. fot. Mariusz Marcysiak Niedzielny spektakl cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Artyści w pełnym składzie. fot. Mariusz Marcysiak Po koncercie był też czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Niezwykłą przygodę przeżyli mieszkańcy Nowej Wsi w minioną niedzielę, 20 listopada. Tego dnia, w remizie strażackiej przy ul. Głównej 2, odbył się energetyczny koncert muzyki na żywo połączony z równie żywiołowym tańcem irlandzkim.


Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy i członek Rady Sołeckiej Nowej Wsi, witając mieszkańców powiedziała m.in.: “Irlandia to  kraj urzekających krajobrazów, kraj o długiej i trudnej historii. Irlandczycy przez wieki walczyli o swoją  niepodległość. Mimo, że los ciężko ten kraj doświadczał, Irlandczyków cechuje pogoda ducha i gościnność. W Irlandii istnieje takie powiedzenie, że "obcy to przyjaciel, którego dopiero poznasz”. 

 

Celtycki koncert, a w zasadzie celtycki spektakl to widowisko łączące elementy kultur Irlandii, Szkocji, Walii i Brytanii. To projekt, który jest owocem wieloletniej współpracy zespołu muzyki celtyckiej Jig Reel Maniacs i zespołu tańca irlandzkiego Ellorien.

 

Muzyka zespołu Jig Reel Maniacs jest połączeniem dawnej muzyki celtyckiej, a także innych kierunków, takich jak jazz, rock, reggae oraz funky i latino. Swoje brzmienie muzycy określają jako Celtic Fusion, a do jego tworzenia wykorzystują wielu instrumentów, również tych mniej znanych m.in. flażolety, dudy, cajón, darbuka, dudy, kawale i piłę. Celtic Fusion to jednocześnie tytuł ostatniej płyty, którą zespół wydał w 2016 roku.

 

Nieodłącznym elementem koncertu był pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu zespołu Ellorien. Zespołu, który zaprezentował choreografie tańczone w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego. Tancerki w kolorowych strojach w połączeniu z energetycznym stepem irlandzkim i muzyką na żywo wprowadziły widzów w baśniowy świat celtyckich krain.   

 

Niedzielny koncert był prawdziwą ucztą dla uszu, oczu i serc. Koncert pełne radości, niezwykle skocznych dźwięków i dobrej energii, którą artyści przekazali zgromadzonej publiczności.

 

Zainteresowanie koncertem było tak duże, że sala remizy strażackiej była wypełniona do ostatniego miejsca. Wśród wielu widzów, którzy obejrzeli ten wyjątkowy koncert był również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który wraz z gospodynią wieczoru, Elżbietą Biczyk podziękowali artystom za niezwykłą podróż w celtycki świat.

 

Po blisko dwugodzinnym koncercie mieszkańcy Nowej Wsi opuszczali remizę w wyśmienitych nastrojach z dobrą energią na kolejne dni i oczekiwaniem na kolejną kulturalną inicjatywę w sołectwie.

 

Koncert został sfinansowany z funduszu sołeckiego Nowej Wsi. 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dzień Dziecka w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w Nowej Wsi 05.06.2018 22:05

Nie ma nic wspanialszego niż radość dziecka, dlatego też gry, zabawy, konkursy, tańce oraz całe mnóstwo atrakcji wypełniło piknik rodziny, który z okazji Dnia Dziecka odbył się w niedzielę, 3 czerwca, w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Dziecięce zawody wędkarskie w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dziecięce zawody wędkarskie 05.06.2018 20:20

3 czerwca najmłodsi mieszkańcy Nowej Wsi spróbowali swoich sił w dorocznych zawodach w wędkowaniu spławikowym.

czytaj więcej
Spotkanie z Tomaszem Pospiesznym autorem książki: Nieskalana sławą. fot. Mariusz Marcysiak

Nieskalana sławą 30.05.2018 10:25

Maria Skłodowska-Curie, historia wyjątkowej kobiety, która dzięki ciężkiej pracy, odwadze i uporowi wstrząsnęła światem nauki, ale przede wszystkim wpłynęła na życie ludzkości.

czytaj więcej
Zawody spławikowe nad Smugiem. fot. Mariusz Marcysiak

Świetny wynik zawodów wędkarskich na Smugu 23.04.2018 18:30

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi o puchar wójta gminy Michałowice rozstrzygnięte, a waga złowionych ryb przekroczyła 140 kg.

czytaj więcej
Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej