Celtycki wieczór w Nowej Wsi.

22.11.2016 09:30     332
Celtycki koncert w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
Na koncert zapraszają: przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk i lider zespołu Jig Reel Maniacs, Mariusz Sprutta. fot. Mariusz Marcysiak Jig Reel Maniacs. fot. Mariusz Marcysiak Wśród publiczności wójt, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak Irlandzki taniec wykonaniu dziewcząt z Ellorien. fot. Mariusz Marcysiak Niedzielny spektakl cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Artyści w pełnym składzie. fot. Mariusz Marcysiak Po koncercie był też czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Niezwykłą przygodę przeżyli mieszkańcy Nowej Wsi w minioną niedzielę, 20 listopada. Tego dnia, w remizie strażackiej przy ul. Głównej 2, odbył się energetyczny koncert muzyki na żywo połączony z równie żywiołowym tańcem irlandzkim.


Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy i członek Rady Sołeckiej Nowej Wsi, witając mieszkańców powiedziała m.in.: “Irlandia to  kraj urzekających krajobrazów, kraj o długiej i trudnej historii. Irlandczycy przez wieki walczyli o swoją  niepodległość. Mimo, że los ciężko ten kraj doświadczał, Irlandczyków cechuje pogoda ducha i gościnność. W Irlandii istnieje takie powiedzenie, że "obcy to przyjaciel, którego dopiero poznasz”. 

 

Celtycki koncert, a w zasadzie celtycki spektakl to widowisko łączące elementy kultur Irlandii, Szkocji, Walii i Brytanii. To projekt, który jest owocem wieloletniej współpracy zespołu muzyki celtyckiej Jig Reel Maniacs i zespołu tańca irlandzkiego Ellorien.

 

Muzyka zespołu Jig Reel Maniacs jest połączeniem dawnej muzyki celtyckiej, a także innych kierunków, takich jak jazz, rock, reggae oraz funky i latino. Swoje brzmienie muzycy określają jako Celtic Fusion, a do jego tworzenia wykorzystują wielu instrumentów, również tych mniej znanych m.in. flażolety, dudy, cajón, darbuka, dudy, kawale i piłę. Celtic Fusion to jednocześnie tytuł ostatniej płyty, którą zespół wydał w 2016 roku.

 

Nieodłącznym elementem koncertu był pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu zespołu Ellorien. Zespołu, który zaprezentował choreografie tańczone w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego. Tancerki w kolorowych strojach w połączeniu z energetycznym stepem irlandzkim i muzyką na żywo wprowadziły widzów w baśniowy świat celtyckich krain.   

 

Niedzielny koncert był prawdziwą ucztą dla uszu, oczu i serc. Koncert pełne radości, niezwykle skocznych dźwięków i dobrej energii, którą artyści przekazali zgromadzonej publiczności.

 

Zainteresowanie koncertem było tak duże, że sala remizy strażackiej była wypełniona do ostatniego miejsca. Wśród wielu widzów, którzy obejrzeli ten wyjątkowy koncert był również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który wraz z gospodynią wieczoru, Elżbietą Biczyk podziękowali artystom za niezwykłą podróż w celtycki świat.

 

Po blisko dwugodzinnym koncercie mieszkańcy Nowej Wsi opuszczali remizę w wyśmienitych nastrojach z dobrą energią na kolejne dni i oczekiwaniem na kolejną kulturalną inicjatywę w sołectwie.

 

Koncert został sfinansowany z funduszu sołeckiego Nowej Wsi. 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu 19.01.2018 08:30

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w okresie 22-25 stycznia w Nowej Wsi, Granicy, Regułach, Sokołowie i Suchym Lesie.

czytaj więcej
Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa

Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa Data wydarzenia: 03.02.2018

Kostiumowa zabawa - to propozycja dla mieszkańców Nowej Wsi jaką przygotowali w karnawale radni, sołtys i rada sołecka (3 lutego, w godz. 20:00-24:00).

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak

Ondraszki, haj! 15.10.2017 14:55

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej
Piknik strażacki w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik strażacki 12.09.2017 07:35

Na imprezę do strażaków w Nowej Wsi nie można było nie przyjść. Piknik rodzinny, który organizują już od ponad 10 lat zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 10 września.

czytaj więcej