06.09.2023 08:25

Dni Gminy Michałowice 2023 - Festyn Rodzinny i koncert Ørganka

389
Największa impreza tego lata odbyła się w Granicy, a na scenie wystąpił Tomasz Organek, największa gwiazda alternatywnego rocka w Polsce.

Już od wczesnych godzin popołudniowych, w niedzielę 3 września, tereny pomiędzy ul. Sportową i Szczęśliwą w Granicy wypełniały tłumy mieszkańców naszej gminy. A skoro ul. Sportowa i Szczęśliwa to okazji do aktywnego i radosnego wypoczynku było co niemiara.

W wyznaczonych strefach na odwiedzających czekały liczne warsztaty, gry i zabawy. Na stoisku KGW „Michaśki” odbywała się wyprzedaż garażowa, KGW „Dziewczyny z Komorowa" przygotowało warsztaty robienia bransoletek i ozdobnych osłonek, a KGW „Pęciczanki” zapraszało na warsztaty aromatycznych poduszek.

Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie i Gminna Biblioteka Publiczna w Michałowicach także zapraszały do swoich stoisk. Można było poczytać książkę, własnoręcznie pomalować ekotorbę na zakupy lub zaprojektować oryginalną koszulkę.

Sąsiadujące z piknikiem boisko także zapraszało do siebie na lekcje strzeleckie i treningi piłkarskie z trenerami UKS Jaguar Michałowice. Zresztą okazji do biegania, skakania i bujania tego dnia w Granicy było znacznie więcej m.in. na dmuchańcach, eurobungee, byku rodeo, torze kartingowym, ściance wspinaczkowej i trzech przesympatycznych kucykach.

Na chwilę wytchnienia zapraszała mała scena, na której wystąpił Teatr Lalek Pinokio, a także zespół akrobatyczny i karatecy z Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin.

Natomiast w strefie zlokalizowanej naprzeciwko małej sceny znajdowały się stoiska rękodzielników, którzy oferowali swoje produkty.

Moc atrakcji i aktywności sprawiały, że nie można było również pominąć strefy gastronomicznej, gdzie na głodnych i spragnionych czekały grillowane pyszności i najlepsza na świecie grochówka, przygotowana przez naszych strażaków z OSP Nowa Wieś, którzy także dbali o bezpieczeństwo uczestników pikniku. Podobnie jak policjanci z Komisariatu w Regułach.

Z biegiem czasu emocje rosły, ale nic w tym dziwnego, ponieważ gwiazdą obchodów Dni Gminy Michałowice był Zespół ØRGANEK, który także w naszej gminy ma rzeszę fanów. Tuż po godz. 20.00 na koncert zaprosiła wójt gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka i tak rozpoczął się wielki finał największej zabawy tego lata.

Zespół ØRGANEK powstał w 2013 roku z inicjatywy jego lidera, autora tekstów i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, czy Superbohaterki Roku Wysokich Obcasów.

Skład formacji tworzą ponadto basista Adam Staszewski, perkusista Robert Markiewicz oraz klawiszowiec Tomasz Lewandowski. Do chwili obecnej zespół wydał cztery płyty, z których pochodzą takie utwory jak "Głupi ja" czy "Missisipi w ogniu". Przez dwa lata (2016 – 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO. Dotychczas zespół zagrał kilkaset koncertów w Polsce i poza granicą, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków.

Koncert w Granicy dostarczył fanom twórczości Tomasza Organka wiele satysfakcji i niezapomnianych wrażeń.

Jeszcze długo po koncercie publiczność miała okazję na rozmowę i pamiątkowe zdjęcie z artystą. Co bez wątpienia było nie lada atrakcją i solidną dawką emocji kończącą udane obchody Dni Gminy Michałowice.

W tym miejscu chcieliśmy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, w szczególności:

 • Kołu Gospodyń Wiejskich "Pęciczanki",
 • Kołu Gospodyń Wiejskich "Michaśki",
 • Kołu Gospodyń Wiejskich "Dziewczyny z Komorowa"
 • Gminnej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie,
 • Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowicach i filii w Nowej Wsi,
 • OSP Nowa Wieś,
 • UKS Jaguar Michałowice,
 • UKS FC Komorów,
 • karatekom z Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin,
 • policjantom z Komisariatu Policji w Michałowicach
 • oraz rękodzielnikom.

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Dni Gminy Michałowice

Zobacz także