17.03.2014 14:30

Dyskusyjny Klubu Książki (DKK) - spotkanie drugie

146
13 marca w siedzibie biblioteki w Michałowicach odbyło się kolejne spotkanie DKK. W gronie kilkunastu miłośników literatury dyskutowano na temat książek „Tam gdzie ty” Jodi Picoult oraz „W rajskiej dolinie wśród zielska” Jacka Hugo-Badera.

Pierwsza z nich porusza problemy dotyczące seksualności oraz moralne i religijne aspekty metody in vitro. Autorka często w swoich powieściach dotyka tematów trudnych, kontrowersyjnych i chwytliwych medialnie.

 

Druga pozycja to zbiór reportaży dotyczących krajów byłego ZSRR, publikowanych na łamach Gazety Wyborczej w latach 1993-2001. To pełna melancholii  i tęsknoty za przeszłością opowieść, która wywołuje ból, smutek, a czasami sprawia, że robi się cieplej na sercu.

 

Dyskusja przebiegła w miłej atmosferze, każdy mógł podzielić się swoimi przemyśleniami i wrażeniami z przeczytanych lektur. 

 

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 9 kwietnia (środa) o godz. 18.00.

 

Klub otwarty jest  na nowych  uczestników. Wszyscy są mile widziani. Organizatorzy chcą by każdy czuł się swobodnie i miał poczucie przyjemnie spędzonego czasu. Nikt nikogo nie ocenia! Nie trzeba znać się na literaturze, można  dołączyć do Klubu  nawet jeśli nie czytało się omawianej książki.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Ewa Kisiel - dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Michałowice 

Autor: Katarzyna Stygińska
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także