Dziecięce zawody wędkarskie

05.06.2018 20:20     227
Dziecięce zawody wędkarskie w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
fot. Mariusz Marcysiak W zawodach udział wzięły całe rodziny. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak W zawodach chciał wziąć udział rybitwa rzeczna, ale nie została sklasyfikowana. fot. Mariusz Marcysiak Jeszcze tylko ważenie złowionych ryb fot. Mariusz Marcysiak i czas na uroczystą dekorację. fot. Mariusz Marcysiak II miejsce – Lenka – ilość złowionych ryb 7 szt., waga 336g. fot. Mariusz Marcysiak I miejsce – Natalia – ilość złowionych ryb 7 szt., waga 400g. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

3 czerwca najmłodsi mieszkańcy Nowej Wsi spróbowali swoich sił w dorocznych zawodach w wędkowaniu spławikowym.


W niedzielne przedpołudnie do rywalizacji na Smugu stanęło 17 zawodniczek i zawodników, młodych zapaleńców wędkowania.

 

Zasady zawodów jak u seniorów. Losowanie stanowisk i na gwizdek sędziego, a zarazem wiceprezesa Klubu Wędkarza w Nowej Wsi, Grzegorza Sałkiewicza wszyscy rozpoczynają rywalizację.

 

Zanęty, przynęty oraz sprzęt wszystko gotowe na jak najlepsze wyniki. Oczywiście każdy zawodnik ma swoje sposoby na zwycięstwo, ale jak to bywa z naturą, ona zawsze jest nieodgadniona, dlatego każda pomoc i doping są niezwykle przydatne. O to zadbali rodzice i dziadkowie, a że piękna słoneczna pogoda sprzyja piknikowej atmosferze to i rywalizacja była znacznie przyjemniejsza. 

 

Choć w Smugu pływają pstrągi, okonie, szczupaki, sumy, karpie, amury, liny, sandacze, jesiotry leszcze, płocie i karasie to właśnie te trzy ostatnie gatunki były głównie łowione przez uczestników zawodów. Wartym podkreślenia jest fakt, iż młodzi wędkarze rywalizowali w formule „Złap i Wypuść” tzn., że złowione ryby zaraz po zważeniu trafiały ponownie do zbiornika. To bardzo szlachetna formuła, która uczy dzieci szacunku do przyrody i pozwala na jej dalszy rozwój.

 

To nie były byle zawody, a każdy uczestnik do samego końca starał się złowić jak najwięcej ryb. Oczywiście wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami, na których czekały liczne nagrody, a po ponad dwugodzinnej rywalizacji najlepsze wyniki osiągnęli:

 

I miejsce – Natalia – ilość złowionych ryb 7 szt., waga 400 g

II miejsce – Lenka – ilość złowionych ryb 7 szt., waga 336 g

III miejsce – Jakub – ilość złowionych ryb 5 szt., waga 279 g

IV miejsce – Patryk – ilość złowionych ryb 4 szt., waga 131 g

 

Zawody zakończyła uroczysta dekoracja i wręczenie nagród, której wspólnie dokonali: wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, przewodnicząca rady gminy – Elżbieta Biczyk, sołtys Nowej Wsi – Marian Bośka, prezes i wiceprezes Klubu Wędkarza w Nowej Wsi – Krzysztof Grobelny i Grzegorz Sałkiewicz.

 

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów na kolejnych zawodach, „połamania kija”. 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dzień Dziecka w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w Nowej Wsi 05.06.2018 22:05

Nie ma nic wspanialszego niż radość dziecka, dlatego też gry, zabawy, konkursy, tańce oraz całe mnóstwo atrakcji wypełniło piknik rodziny, który z okazji Dnia Dziecka odbył się w niedzielę, 3 czerwca, w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Spotkanie z Tomaszem Pospiesznym autorem książki: Nieskalana sławą. fot. Mariusz Marcysiak

Nieskalana sławą 30.05.2018 10:25

Maria Skłodowska-Curie, historia wyjątkowej kobiety, która dzięki ciężkiej pracy, odwadze i uporowi wstrząsnęła światem nauki, ale przede wszystkim wpłynęła na życie ludzkości.

czytaj więcej
Zawody spławikowe nad Smugiem. fot. Mariusz Marcysiak

Świetny wynik zawodów wędkarskich na Smugu 23.04.2018 18:30

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi o puchar wójta gminy Michałowice rozstrzygnięte, a waga złowionych ryb przekroczyła 140 kg.

czytaj więcej
Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej
Bal karnawałowy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Tak się bawi, tak się bawi Nowa Wieś 05.02.2018 19:25

Bal karnawałowy w Nowej Wsi to już niemal tradycja. Tradycja, którą mieszkańcy bardzo chętnie kultywują i w której równie chętnie biorą udział. W tym roku odbył się już po raz szósty.

czytaj więcej