Dzień Dziecka w Nowej Wsi

05.06.2018 22:05     302
Dzień Dziecka w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
Zabawę uroczyście rozpoczęła radna Nowej Wsi oraz przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk, a towarzyszyli jej: wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka i Dariusz Lipeckim z zespołu Indian Huu-Ska Luta. fot. Mariusz Marcysiak Przepiękne stroje Indian, fot. Mariusz Marcysiak tańce, fot. Mariusz Marcysiak zawody, fot. Mariusz Marcysiak i gry zagościły na terenie przy Smugu. fot. Mariusz Marcysiak Na pikniku można też było zabawić się w poszukiwacza złota, fot. Mariusz Marcysiak wygrać okolicznościowe koszulki fot. Mariusz Marcysiak lub postrzelać z dmuchawki do tarczy. fot. Mariusz Marcysiak Był też czas na rozmowy z mieszkańcami. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Nie ma nic wspanialszego niż radość dziecka, dlatego też gry, zabawy, konkursy, tańce oraz całe mnóstwo atrakcji wypełniło piknik rodziny, który z okazji Dnia Dziecka odbył się w niedzielę, 3 czerwca, w Nowej Wsi.


Na ten wyjątkowy dzień dzieci czekają cały rok i warto zadbać by spotkało je coś niezapomnianego. W tym roku organizatorzy pikniku – radni, sołtys i radni sołeccy zaprosili do Nowej Wsi Indian Huu-Ska Luta, którzy na terenie przy Smugu rozbili swoje namioty, a dokładniej mówiąc Tipi.

 

Piękna pogoda i moc atrakcji ściągnęła nad Smug całe rodziny gotowe do wspólnej zabawy, którą kilka minut po 13-tej uroczyście rozpoczęła radna Nowej Wsi oraz przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk, a Dariusz Lipecki z zespołu Indian Huu-Ska Luta zaprosił wszystkich do pierwszego konkursu - wyścigu tresowanych węży kobra. Od razu uspokajamy, węże były zabawkowe i nie kąsały.

 

W wiosce indiańskiej jeden z namiotów pełnił funkcję mini muzeum wyposażonego w przedmioty codziennego użytku, którymi dawni Indianie się posługiwali. Były siedziska, skóry, posłania, bębny, stroje, ozdoby, instrumenty, łuki, włócznie i różnego rodzaju broń. A to wszystko okraszone solidną dawką wiedzy, którą podczas całego pikniku bardzo chętnie dzielił się Dariusz Lipecki.

 

Niezłą celnością trzeba było się wykazać podczas strzelania z dmuchawki do tarczy, rzutu na róg bizona, ale dobre oko było także potrzebne podczas płukania złota. Tata, mama, dzieci, dziadkowie wszyscy mogli spróbować swoich sił jako poszukiwacze złota i odnaleźć cenne samorodki. Niewątpliwie rywalizację w konkursach podkręcały liczne nagrody, a na szczególną uwagę zasługiwały okolicznościowe koszulki, które z okazji obchodów 100-lecia niepodległości przygotował urząd gminy.

 

Podczas pikniku mieszkańców Nowej Wsi odwiedził także wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka wraz z małżonką.  

 

To był naprawdę niezwykły dzień. Dzień pełen radości i rodzinnej zabawy w rytmach indiańskiej muzyki, ale największą atrakcją pikniku był pokaz tańców Powwow. Wspaniałe pióropusze, stroje i grzechotki wzbudzały ogromny zachwyt nie tylko u dzieci, ale również u rodziców.

 

Oczywiście na pikniku nie mogło zabraknąć nowowiejskich strażaków z wozem bojowym i przepyszną grochówką, która jak zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. To dorośli, a dzieci najchętniej ustawiały się po watę cukrową, domowe słodkości i do kącika malowania buziek.

Piknik rodzinny to także wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku i biesiadowanie na kocyku, które we wspaniałej atmosferze trwało do późnego popołudnia.

 

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka został sfinansowany z funduszu sołeckiego sołectwa Nowa Wieś.

 

 

Zobacz także

Dziecięce zawody wędkarskie w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dziecięce zawody wędkarskie 05.06.2018 20:20

3 czerwca najmłodsi mieszkańcy Nowej Wsi spróbowali swoich sił w dorocznych zawodach w wędkowaniu spławikowym.

czytaj więcej
Spotkanie z Tomaszem Pospiesznym autorem książki: Nieskalana sławą. fot. Mariusz Marcysiak

Nieskalana sławą 30.05.2018 10:25

Maria Skłodowska-Curie, historia wyjątkowej kobiety, która dzięki ciężkiej pracy, odwadze i uporowi wstrząsnęła światem nauki, ale przede wszystkim wpłynęła na życie ludzkości.

czytaj więcej
Zawody spławikowe nad Smugiem. fot. Mariusz Marcysiak

Świetny wynik zawodów wędkarskich na Smugu 23.04.2018 18:30

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi o puchar wójta gminy Michałowice rozstrzygnięte, a waga złowionych ryb przekroczyła 140 kg.

czytaj więcej
Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej
Bal karnawałowy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Tak się bawi, tak się bawi Nowa Wieś 05.02.2018 19:25

Bal karnawałowy w Nowej Wsi to już niemal tradycja. Tradycja, którą mieszkańcy bardzo chętnie kultywują i w której równie chętnie biorą udział. W tym roku odbył się już po raz szósty.

czytaj więcej