Ekipa św. Mikołaja w akcji

07.12.2017 16:25     205
Mikołajki 2017 r. fot. Mariusz Marcysiak
Wszyscy na miejscach, pasy zapięte, więc można wyruszać w wielką mikołajkową przygodę. fot. Mariusz Marcysiak Wszystko dopięte na ostatni guzik i czeka na gości specjalnych restauracji Si, fot. Mariusz Marcysiak którzy właśnie przybywają. fot. Mariusz Marcysiak Na stole ulubione dania dzieci i nie tylko, fot. Mariusz Marcysiak ponieważ wśród dzieci zasiadł Piotr Czaykowski. fot. Mariusz Marcysiak Zabawom nie było końca. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak W podziękowaniu za wspaniałą zabawę i prezenty dzieci własnoręcznie napisały świąteczne życzenia dla zespołu restauracji Si. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: GOPS

Mikołajki to dzień, który jest jednym z tych dni na który dzieci czekają z wytęsknieniem. Czekają, choć nie dla wszystkich jest on tak cudowny i wypełniony atrakcjami. W tym roku z pomocą przyszła ekipa Mikołaja, która przygotowała niespodziankę dla dzieci z rodzin objętych pomocą Gopsu.


6 grudnia, dwadzieścioro dzieci z rodzin korzystających z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Michałowice wybrało się do Warszawy na wspaniałą mikołajkową przygodę. A wszystko odbyło się w i na zaproszenie restauracji „Si” przy Marszałkowskiej 115.

    

Włoski klimat restauracji i świątecznie udekorowane stoły błyskawicznie przypadły dzieciom do gustu i równie błyskawicznie rozpoczął się czas beztroskiej zabawy. Na stołach pojawiły się najbardziej lubiane przez dzieci smakołyki, specjalnie przygotowane na tą okazję przez szefa kuchni. Była pasta, pizza, kurczak, frytki i mini hot-dogi. To dania główne, a po nich przyszedł czas na deserowe słodkości, których było tak dużo, że z pewnością każdy znalazł dla siebie coś pysznego.

 

Jednak uczta kulinarna to jedynie część tej niezwykłej mikołajkowej przygody. Wśród ekipy św. Mikołaja byli nie tylko pracownicy restauracji „Si”, ale również znany i lubiany przez dzieciaki Piotr Czaykowski, model i uczestnik jednego z programów rozrywkowo-przygodowych, które w ostatnim czasie można było obejrzeć w telewizji. Wspólne zabawy, rysowanie i rozmowy przy stole wypełniły czas do momentu, kiedy to pod choinka pojawiły się prezenty, a wówczas uśmiech na twarzach dzieci mieszał się z zaskoczeniem jak cudowne prezenty przyniósł św. Mikołaj. 

 

Jak wiadomo uśmiech dziecka jest największym skarbem, a „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat’ [J. Korczak]. Dlatego też wyjątkowo ceną jest inicjatywa restauracji „Si”, która w tym szczególnym dniu zadbała o to, aby uśmiech z twarzy dzieci nie znikał.

 

Oczywiście tak niezwykłe wydarzenie nie było by możliwe, gdyby nie ludzie gotowi poświęcić własny czas i zaangażowanie, by pomóc w organizacji tak szlachetnego przedsięwzięcia. Dzięki sołtys Michałowic-Wsi, Adrianie Król-Popiel, która była pomysłodawczynią i inicjatorką tego wydarzenia oraz pracownikom GOPS, Joannie Strzyżewskiej i Markowi Piątkowskiemu, którzy opiekowali się dziećmi podczas wyjazdu do Warszawy, Urzędowi Gminy Michałowice, który zapewnił transport i przede wszystkim restauracji „Si”, gdzie na dzieci czekały same pyszności, moc atrakcji i wiele prezentów.

 

Podsumowując to wydarzenie i obserwując uśmiech oraz radość dzieci można określić je jednym pytaniem, na które nikt nie oczekuje odpowiedzi – czy warto pomagać.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Podziel się z sąsiadem

Podziel się z sąsiadem 14.03.2018 14:45

Do 25 marca br. na terenie naszej gminy trwa świąteczna zbiórka żywności. Wszystkie darowane produkty zostaną przekazane osobom potrzebującym.

czytaj więcej
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak

Klub Świetliki 28.02.2018 21:35

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej
Seminarium - Rozwój społecznościowy. fot. Mariusz Marcysiak

Seminarium - Rozwój społecznościowy 20.06.2017 22:55

Tak to już jest, że dzięki pomocy jednych ludzi, drugim żyje się łatwiej i bezpieczniej. O tym jak pomagać ludziom z wykorzystaniem dostępnych zasobów dyskutowali uczestnicy Ogólnopolskiego Seminarium „Rozwój społecznościowy oparty na zasobach – czyli siła relacji i współdziałania”.

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2016. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 2016 04.12.2016 19:50

Mikołajkowa niespodzianka to wydarzenie, które od lat organizowane jest przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Michałowice, i na które dzieci czekają z wytęsknieniem.

czytaj więcej
Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice 2016. fot. Mariusz Marcysiak

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice 28.11.2016 16:40

Praca, którą wolontariusze wykonują nieodpłatnie, która bierze się z potrzeby serca i chęci pomocy osobom potrzebującym, jest nie do przecenienia. Doskonałą okazją, by podziękować wolontariuszom za ich trud oraz by zaprezentować mieszkańcom naszej gminy jak wiele wysiłku wkładają w niesienie pomocy, była uroczysta gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

czytaj więcej
Spotkanie z dr Heleną Pyz - świecką misjonarka i lekarką.

Spotkanie z dr Heleną Pyz 22.05.2016 19:00

Na zaproszenie Gminnego Centrum Wolontariatu, działającego przy GOPS Gminy Michałowice, 20 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy z prelekcją na temat pomocy ludziom chorym na trąd w Indiach wystąpiła znana, świecka misjonarka i lekarka – dr Helena Pyz.

czytaj więcej
Gala Dnia Wolontariusza Gminy Michałowice

Dzień Wolontariusza Gminy Michałowice 30.11.2015 21:50

28 listopada 2015 r., w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice w Regułach odbyła się gala z okazji Dnia Wolontariusza Gminy Michałowice; zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Dyplomy z tytułami Wolontariusza Roku 2015 Gminy Michałowice 43. wolontariuszom wręczył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka.

czytaj więcej
Uroczystość zakończenia – podsumowania projektu „Aktywnie dla rozwoju”

„Aktywnie dla rozwoju” – projekt GOPS 26.06.2015 06:25

19 czerwca 2015 r., w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice w Regułach odbyło się uroczyste podsumowanie, realizowanego w latach 2008–15 przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej projektu „Aktywnie dla rozwoju”.

czytaj więcej