Festyn piracki z okazji Dnia Dziecka – Nowa Wieś
Elżbieta Biczyk, przewodnicząca Rady Gminy i Krzysztof Grabka, wójt Gminy Michałowice zapraszają do wspólnej zabawy. Statek piracki - plac zabaw w Nowej Wsi Poszukiwanie pirackiego skarbu. Zabawa z piratem. W kolejce po watę cukrową. Zabawa w wozie strażackim. Malowanie buzie. Wspólne pieczenie kiełbasek. Puchary dla zwycięzców w zawodach wędkarskich.
Podobne tematy: Nowa Wieś

W niedzielę, 31 maja, odbył się w Nowej Wsi festyn piracki z okazji Dnia Dziecka. Było wiele atrakcji, odbyły się zawody wędkarskie. Zabawa trwała do późnego popołudnia.


Niedziela poprzedzająca 1 czerwca - Dzień Dziecka obfitowała w imprezy plenerowe. Z tej okazji Rada Sołecka Nowej Wsi z sołtysem Marianem Bośką i radni: Elżbieta Biczyk i Paweł Kordys zorganizowali wspaniały piknik z okazji święta wszystkich dzieci. Tematem tegorocznego pikniku był świat piratów i korsarzy. Na miejscowym placu zabaw główne miejsce zajmuje właśnie wielki statek. Jego obecność była okazją do zorganizowania zabawy tej w scenerii. Przez cały czas trwania pikniku dzieci pod czujnym okiem Małgorzaty Gajownik – szukały zatopionego skarbu – „skrzyni ze słodyczami”. Dzieci uczestniczyły w wielu konkursach i zabawach. Było przeciąganie liny, były tańce i śpiewy. Na zakończenie zabawy zwycięzcy otrzymywali nagrody. Dzieci odwiedził klown i magik, były pokazy akrobatyki cyrkowej.

Dużą atrakcję stanowił dmuchany zamek i wata cukrowa.

 

Wszyscy uczestnicy festynu mogli częstować się wspaniałymi (jeszcze ciepłymi) pączkami, a także ciastem i ciasteczkami. Były przygotowane ogniska, na wszystkich uczestników czekały smaczne kiełbaski.

 

Podczas festynu zorganizowane zostały zawody wędkarskie dla dzieci. Uczestnicy zawodów łowili ryby metodą spławikową. Niektóre dzieci trzymały wędkę po raz pierwszy. Pierwsze miejsce w zawodach zdobyła Sara Pękala, złowiła 34 ryby. Drugie miejsce zajęła Sandra Karlewicz, która złowiła 15 ryb i trzecie miejsce zajął  jej brat – Sebastian Karlewicz, złowił 11 ryb. Gratulujemy! Wszystkie ryby, po dokładnym ich przeliczeniu wróciły do wody. Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, wręczył zwycięzcom puchary i nagrody. Medale młodym wędkarzom wręczyli: Krzysztof Grobelny, prezes Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi i Grzegorz Sałkiewicz – wiceprzewodniczący Klubu.   

 

Na zakończenie pikniku można jeszcze było piec kiełbaski. Dzieci które wędkowały, po zakończonych zawodach z wielkim entuzjazmem zabrały się właśnie do pieczenia kiełbasek na ogniu. Wszystkim dopisywały humory, do zobaczenia za rok!

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Dzień Dziecka w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w Nowej Wsi 05.06.2018 22:05

Nie ma nic wspanialszego niż radość dziecka, dlatego też gry, zabawy, konkursy, tańce oraz całe mnóstwo atrakcji wypełniło piknik rodziny, który z okazji Dnia Dziecka odbył się w niedzielę, 3 czerwca, w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Dziecięce zawody wędkarskie w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dziecięce zawody wędkarskie 05.06.2018 20:20

3 czerwca najmłodsi mieszkańcy Nowej Wsi spróbowali swoich sił w dorocznych zawodach w wędkowaniu spławikowym.

czytaj więcej
Spotkanie z Tomaszem Pospiesznym autorem książki: Nieskalana sławą. fot. Mariusz Marcysiak

Nieskalana sławą 30.05.2018 10:25

Maria Skłodowska-Curie, historia wyjątkowej kobiety, która dzięki ciężkiej pracy, odwadze i uporowi wstrząsnęła światem nauki, ale przede wszystkim wpłynęła na życie ludzkości.

czytaj więcej
Zawody spławikowe nad Smugiem. fot. Mariusz Marcysiak

Świetny wynik zawodów wędkarskich na Smugu 23.04.2018 18:30

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi o puchar wójta gminy Michałowice rozstrzygnięte, a waga złowionych ryb przekroczyła 140 kg.

czytaj więcej
Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej