Festyn piracki z okazji Dnia Dziecka – Nowa Wieś
Elżbieta Biczyk, przewodnicząca Rady Gminy i Krzysztof Grabka, wójt Gminy Michałowice zapraszają do wspólnej zabawy. Statek piracki - plac zabaw w Nowej Wsi Poszukiwanie pirackiego skarbu. Zabawa z piratem. W kolejce po watę cukrową. Zabawa w wozie strażackim. Malowanie buzie. Wspólne pieczenie kiełbasek. Puchary dla zwycięzców w zawodach wędkarskich.
Podobne tematy: Nowa Wieś

W niedzielę, 31 maja, odbył się w Nowej Wsi festyn piracki z okazji Dnia Dziecka. Było wiele atrakcji, odbyły się zawody wędkarskie. Zabawa trwała do późnego popołudnia.


Niedziela poprzedzająca 1 czerwca - Dzień Dziecka obfitowała w imprezy plenerowe. Z tej okazji Rada Sołecka Nowej Wsi z sołtysem Marianem Bośką i radni: Elżbieta Biczyk i Paweł Kordys zorganizowali wspaniały piknik z okazji święta wszystkich dzieci. Tematem tegorocznego pikniku był świat piratów i korsarzy. Na miejscowym placu zabaw główne miejsce zajmuje właśnie wielki statek. Jego obecność była okazją do zorganizowania zabawy tej w scenerii. Przez cały czas trwania pikniku dzieci pod czujnym okiem Małgorzaty Gajownik – szukały zatopionego skarbu – „skrzyni ze słodyczami”. Dzieci uczestniczyły w wielu konkursach i zabawach. Było przeciąganie liny, były tańce i śpiewy. Na zakończenie zabawy zwycięzcy otrzymywali nagrody. Dzieci odwiedził klown i magik, były pokazy akrobatyki cyrkowej.

Dużą atrakcję stanowił dmuchany zamek i wata cukrowa.

 

Wszyscy uczestnicy festynu mogli częstować się wspaniałymi (jeszcze ciepłymi) pączkami, a także ciastem i ciasteczkami. Były przygotowane ogniska, na wszystkich uczestników czekały smaczne kiełbaski.

 

Podczas festynu zorganizowane zostały zawody wędkarskie dla dzieci. Uczestnicy zawodów łowili ryby metodą spławikową. Niektóre dzieci trzymały wędkę po raz pierwszy. Pierwsze miejsce w zawodach zdobyła Sara Pękala, złowiła 34 ryby. Drugie miejsce zajęła Sandra Karlewicz, która złowiła 15 ryb i trzecie miejsce zajął  jej brat – Sebastian Karlewicz, złowił 11 ryb. Gratulujemy! Wszystkie ryby, po dokładnym ich przeliczeniu wróciły do wody. Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, wręczył zwycięzcom puchary i nagrody. Medale młodym wędkarzom wręczyli: Krzysztof Grobelny, prezes Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi i Grzegorz Sałkiewicz – wiceprzewodniczący Klubu.   

 

Na zakończenie pikniku można jeszcze było piec kiełbaski. Dzieci które wędkowały, po zakończonych zawodach z wielkim entuzjazmem zabrały się właśnie do pieczenia kiełbasek na ogniu. Wszystkim dopisywały humory, do zobaczenia za rok!

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej
Bal karnawałowy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Tak się bawi, tak się bawi Nowa Wieś 05.02.2018 19:25

Bal karnawałowy w Nowej Wsi to już niemal tradycja. Tradycja, którą mieszkańcy bardzo chętnie kultywują i w której równie chętnie biorą udział. W tym roku odbył się już po raz szósty.

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej