Festyn piracki z okazji Dnia Dziecka – Nowa Wieś
Elżbieta Biczyk, przewodnicząca Rady Gminy i Krzysztof Grabka, wójt Gminy Michałowice zapraszają do wspólnej zabawy. Statek piracki - plac zabaw w Nowej Wsi Poszukiwanie pirackiego skarbu. Zabawa z piratem. W kolejce po watę cukrową. Zabawa w wozie strażackim. Malowanie buzie. Wspólne pieczenie kiełbasek. Puchary dla zwycięzców w zawodach wędkarskich.
Podobne tematy: Nowa Wieś

W niedzielę, 31 maja, odbył się w Nowej Wsi festyn piracki z okazji Dnia Dziecka. Było wiele atrakcji, odbyły się zawody wędkarskie. Zabawa trwała do późnego popołudnia.


Niedziela poprzedzająca 1 czerwca - Dzień Dziecka obfitowała w imprezy plenerowe. Z tej okazji Rada Sołecka Nowej Wsi z sołtysem Marianem Bośką i radni: Elżbieta Biczyk i Paweł Kordys zorganizowali wspaniały piknik z okazji święta wszystkich dzieci. Tematem tegorocznego pikniku był świat piratów i korsarzy. Na miejscowym placu zabaw główne miejsce zajmuje właśnie wielki statek. Jego obecność była okazją do zorganizowania zabawy tej w scenerii. Przez cały czas trwania pikniku dzieci pod czujnym okiem Małgorzaty Gajownik – szukały zatopionego skarbu – „skrzyni ze słodyczami”. Dzieci uczestniczyły w wielu konkursach i zabawach. Było przeciąganie liny, były tańce i śpiewy. Na zakończenie zabawy zwycięzcy otrzymywali nagrody. Dzieci odwiedził klown i magik, były pokazy akrobatyki cyrkowej.

Dużą atrakcję stanowił dmuchany zamek i wata cukrowa.

 

Wszyscy uczestnicy festynu mogli częstować się wspaniałymi (jeszcze ciepłymi) pączkami, a także ciastem i ciasteczkami. Były przygotowane ogniska, na wszystkich uczestników czekały smaczne kiełbaski.

 

Podczas festynu zorganizowane zostały zawody wędkarskie dla dzieci. Uczestnicy zawodów łowili ryby metodą spławikową. Niektóre dzieci trzymały wędkę po raz pierwszy. Pierwsze miejsce w zawodach zdobyła Sara Pękala, złowiła 34 ryby. Drugie miejsce zajęła Sandra Karlewicz, która złowiła 15 ryb i trzecie miejsce zajął  jej brat – Sebastian Karlewicz, złowił 11 ryb. Gratulujemy! Wszystkie ryby, po dokładnym ich przeliczeniu wróciły do wody. Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, wręczył zwycięzcom puchary i nagrody. Medale młodym wędkarzom wręczyli: Krzysztof Grobelny, prezes Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi i Grzegorz Sałkiewicz – wiceprzewodniczący Klubu.   

 

Na zakończenie pikniku można jeszcze było piec kiełbaski. Dzieci które wędkowały, po zakończonych zawodach z wielkim entuzjazmem zabrały się właśnie do pieczenia kiełbasek na ogniu. Wszystkim dopisywały humory, do zobaczenia za rok!

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu 19.01.2018 08:30

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w okresie 22-25 stycznia w Nowej Wsi, Granicy, Regułach, Sokołowie i Suchym Lesie.

czytaj więcej
Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa

Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa Data wydarzenia: 03.02.2018

Kostiumowa zabawa - to propozycja dla mieszkańców Nowej Wsi jaką przygotowali w karnawale radni, sołtys i rada sołecka (3 lutego, w godz. 20:00-24:00).

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak

Ondraszki, haj! 15.10.2017 14:55

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej
Piknik strażacki w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik strażacki 12.09.2017 07:35

Na imprezę do strażaków w Nowej Wsi nie można było nie przyjść. Piknik rodzinny, który organizują już od ponad 10 lat zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 10 września.

czytaj więcej