Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek w Komorowie. Foto: bz.
Festyn Rodzinny w Komorowie - dzieci w czasie mszy świętej, którą odprawił ksiądz Wojciech Sadoń. Foto: bz. Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. Foto: bz. Rozstrzygnięcie konkursu na rodzinną kapliczkę Matki Bożej z Fatimy. Siostra Anna Kocęba przy mikrofonie. Foto: bz. Wystawa prac konkursowych - rodzinnych kapliczek Matki bożej z Fatimy. Foto: bz. Występy przedszkolaków. Foto: bz. Piknik rodzinny w Komorowie. Foto: bz. Piknik rodzinny w Komorowie. Foto: bz. Piknik rodzinny w Komorowie. Foto: bz. Piknik rodzinny w Komorowie. Foto: bz.
Podobne tematy: komorów

Festyn rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek jest tradycją. Każdego roku, na przełomie maja i czerwca, siostry, dzieci a także rodzice organizują niedzielny piknik. Jest to czas dobrej zabawy i dobry moment, aby integrować się.


Od lat w festynie rodzinnym Sióstr Misjonarek uczestniczy Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną Grażyną. Tak też było i w tym roku. Piknik rozpoczął się od powitania. Siostra Anna Kocęba, dyrektor przełożona przedszkola, powitała gości i zaprosiła na festyn. Festyn rodzinny rozpoczął się od mszy świętej, którą odprawił ksiądz Wojciech Sadoń.

 

Następnie głos zabrał Krzysztof Grabka, który wyraził wdzięczność za zaproszenie, a także podzielił się dobrą informacją, otóż gmina Michałowice zajęła II miejsce w ogólnopolskim rankingu „Miejsc sprzyjających edukacji”. Więcej informacji o tym rankingu znajduje się w linku. Krzysztof Grabka podkreślił, że jest to sukces naszych uczniów, ale także wynik zaangażowania nauczycieli i rodziców, a także rezultat pracy wszystkich osób związanych bezpośrednio lub pośrednio z edukacją w naszej gminie. 

 

Po części oficjalnej pikniku rozpoczęła się część artystyczna. Na scenie weszły przedszkolaki. Występ rozpoczęły dzieci najmłodsze – Krasnalki, następnie Delfinki (4-latki), Motylki (5-latki) i Biedronki (6-latki). W tym roku występ dzieci związany był z czterema porami roku. W drugiej części festynu występowali rodzice, którzy jak zwykle przygotowali wspaniały występ dla swoich pociech.

Ważnym momentem festynu było rozwiązanie konkursu. Otóż siostra Stanisława, w związku z przypadającym w tym roku 100-leciem objawień fatimskich ogłosiła konkurs na rodzinną kapliczkę Matki Bożej z Fatimy. Każda praca była narodzona! Gratulujemy!

Występy na scenie były jedną w wielu atrakcji. Wiele radości i zabawy miały dzieci bawiąc się na terenie przedszkola. Można było strzelać z łuku, kręcić się na karuzeli, przeglądać w krzywych zwierciadłach, rozbić ozdoby z korali, rysować i lepić z plasteliny. Atrakcji było wiele, dopisała też w tym roku pogoda, było ciepło i słonecznie.

 

Ważnym aspektem każdego pikniku jest zaplecze kulinarne. Na festynie były oczywiście wspaniałe słodkości, ciasta domowego wyrobu, były owoce i zimne orzeźwiające napoje. Było też swojskie jadło: chleb ze smalcem i grill. Do zobaczenia za rok!

 

Festyn został współfinansowany z dotacji gminnej  z zakresu kultury i dziedzictwa narodowego. 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

WIECZÓR UWIELBIENIA - koncert w Komorowie; foto: bz.

WIECZÓR UWIELBIENIA - koncert w Komorowie 03.06.2018 07:45

Wieczór Uwielbienia - tak zatytułowany był czwartkowy koncert w Komorowie. Na letniej scenie na Placu Ignacego Jana Paderewskiego wystąpił zespół La Pallotina, który zgromadził wielu mieszkańców Komorowa i okolic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej
26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komorowie

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komorowie 05.02.2018 08:50

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Komorowie. Pieniądze do puszek zbierało 83. wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację imprezy towarzyszącej w komorowskiej szkole. Odbyło się mnóstwo występów i dodatkowych atrakcji, m.in. jasełka, licytacje, kawiarenka, kiermasz "przydasiów".Tego dnia zebrano 54 tys. zł.

czytaj więcej
Opłatek w gronie komorowskich seniorów

Opłatek w gronie komorowskich seniorów 17.12.2017 10:50

W sobotę, 16 grudnia, odbyło się w szkole podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe. Komorowskich emerytów odwiedził Krzysztof Grabka, wójt Gminy, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, a także lokalni samorządowcy.

czytaj więcej
Festyn rodzinny w ochronce Sióstr Służebniczek w Komorowie. fot. Mariusz Marcysiak

Festyn Rodzinny u Sióstr Służebniczek w Komorowie 04.06.2017 23:30

Już po raz 14 odbył się festyn rodzinny w przedszkolu Sióstr Służebniczek im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Komorowie. Festyn, który jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców i który został zorganizowany w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych z zakresu kultury.

czytaj więcej
Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie. Foto: bz

Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie 18.12.2016 10:50

W sobotę, 17 grudnia, odbyło się w Szkole Podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe seniorów z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Komorowie.

czytaj więcej
Mieszkańcy Komorowa uczcili Święto Niepodległości śpiewem pieśni patriotycznych

Dzień Niepodległości w Komorowie 11.11.2016 22:05

Kolejny już raz mieszkańcy Komorowa spotkali się na Placu Paderewskiego by śpiewem pieśni patriotycznych uczcić rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pomimo śniegu i chłodu w śpiewaniu uczestniczyło wielu mieszkańców.

czytaj więcej
Festiwal Ogrodów Sztuk Przepięknych w Komorowie - w ogrodzie Państwa Mrozowskich

Festiwal Ogrodów Sztuk Przepięknych w Komorowie 04.09.2016 08:15

W sobotę, 3 września, w ogrodzie Państwa Mrozowskich w Komorowie odbyło się spotkanie, które swoim charakterem nawiązywało do angielskiej tradycji otwierania do zwiedzania prywatnych ogrodów. Zorganizowało je Stowarzyszenie Kulturalny Komorów w partnerstwie z Zarządem Osiedla Komorów

czytaj więcej
Zajęcia nordic walking w Komorowie i Michałowicach

Zajęcia nordic walking 04.05.2016 23:55

W gminie Michałowice, w dwóch największych miejscowościach - Michałowicach i Komorowie, odbywają się zajęcia nordic walking. Prowadzi je certyfikowana instruktorka Agnieszka Rybakowska - Sobiszek.


czytaj więcej