02.02.2015 08:20

Karnawał w Granicy i Nowej Wsi

532
Mieszkańcy Nowej Wsi i Granicy, w sobotę, 31 stycznia, uczestniczyli w zabawie karnawałowej. Impreza odbyła się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Była to wspólna impreza zorganizowana przez Zarząd Osiedla Granica i Radę Sołecką Nowej Wsi. 

Zebranych gości powitała Elżbieta Biczyk, radna z Nowej Wsi oraz Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka, radni z Granicy.

Elżbieta Biczyk, powiedziała, że bardzo ją cieszy tak ogromne zainteresowanie balem karnawałowym. Przemysław Majtyka zaznaczył, że wspólnie zorganizowana impreza  z pewnością przyczyni się do pogłębienia znajomości oraz przyjaźni mieszkańców obydwu miejscowości. Radni dziękowali mieszkańcom za przybycie i życzyli im dobrej zabawy. 

 

Bal rozpoczął się od poloneza, którego prowadził wodzirej i miejscowi radni. A potem były walce, walczyki, tanga i rock and role. Repertuar był różnorodny, by  wyjść naprzeciw oczekiwaniom  zgromadzonych gości. Odbył się konkurs taneczny, w którym uczestniczyło wielu tancerzy. Cztery pary zostały wyróżnione i nagrodzone upominkami. Wszyscy świetnie się bawili, a sala Ochotniczej Straży Pożarnej była wypełniona po brzegi. W połowie trwania zabawy uczestnicy mieli miłą niespodziankę. Był to słodki poczęstunek (pyszne pączki) od Krzysztofa Grabki, wójta gminy Michałowice, który w tym roku nie mógł uczestniczyć w balu i bawić się  z mieszkańcami Granicy i Nowej Wsi.    

 

Zwyczajem zabaw w Nowej Wsi jest, że mieszkańcy przychodząc na imprezę przynoszą własny poczęstunek. Tak było i w tym roku. Organizatorzy wcześniej przygotowali i udekorowali stoły, każdy uczestnik zabawy miał oznaczone swoje miejsce. Goście zasiadali w grupach, wśród przyjaciół. Wszyscy mogli częstować się kawą i herbatą, którą przygotowali organizatorzy. Mieszkańcy udowodnili po raz kolejny, że lubią i potrafią się bawić. Niezależnie od wieku. Rozchodzący się goście wyrazili nadzieję na kontynuowanie tradycji zabaw tanecznych w karnawale. 

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: Nowa Wieś, Osiedle Granica

Zobacz także