11.12.2018 10:10

Każdy może zostać św. Mikołajem

108
Grudzień jest tym miesiącem, w którym nasze serca otwierają się najszerzej. Być może jest to zasługa zbliżających się Świąt, a być może chęci podzielenia się radością i dawania jej innym. Tak, jak to było podczas wyjątkowej wyprawy do Warszawy, na którą wybrały się dzieci z naszej gminy.

Dosłownie dzień po mikołajkach, tj. 7 grudnia, blisko dwadzieścioro dzieci na zaproszenie restauracji „Si” przy ul. Marszałkowskiej 115 uczestniczyło w mikołajkowym obiedzie, który zorganizowała radna i zarazem sołtys Michałowic-Wsi, Adriana Król-Popiel.

To były cudowne chwile pełne radości, uśmiechu i serdeczności. Na stołach znalazły się przepyszne dania serwowane przez włoską restaurację, wśród których oczywiście nie mogło zabraknąć pizzy, w tym pizzy czekoladowej. Jednak mimo wszystko słodkości było znacznie więcej, no i oczywiście nie mogło zabraknąć egzotycznych owoców.  

Dużą niespodzianką dla dzieci było także spotkanie z Klaudią Kupiec, blogerką zajmującą się modą i urodą, która na Instagramie występuje jako k.qpiec. A skoro moda i uroda, to podczas spotkania nie mogło zabrakło również rozmów między dziewczynami o tym, co modne i jak pięknie wyglądać.   

Czas płynął,  zabawa trwała w najlepsze i nikt nie zauważył, kiedy pod restauracyjną choinką znalazły się torby wypełnione mikołajkowymi prezentami. Było ich tak dużo, że wręczającej je Klaudii Kupiec zajęło to kilka dobrych chwil. Wszystko zaplanowane z pełną precyzją i każde dziecko otrzymało swój wyjątkowy prezent, który bez wątpienia dał wiele przyjemności i sprawił wiele radości.

Dobrze jest dzielić się z innymi i jak pokazało piątkowe wydarzenie, każdy może zostać św. Mikołajem. Radość i uśmiech na twarzach dzieci, ale również radość i uśmiech wśród organizatorów. Niewątpliwie tak ciepłe i serdeczne wydarzenie było możliwe tylko dzięki zaangażowaniu osób gotowych poświęcić swój czas i energię dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Na zakończenie mikołajkowego spotkania nie zabrakło gorących podziękowań, które dzieci w formie własnoręcznie wykonanego, świątecznego rysunku przekazały organizatorom i opiekunom imprezy w tym: pracownikom restauracji Si, radnej i sołtys Adrianie Król-Popiel oraz pracownikom GOPS-u Joannie Strzyżewskiej i Anecie Świątko.    

 

 

Podobne tematy: Michałowice-Wieś, GOPS

Zobacz także