Klub Świetliki

28.02.2018 21:35     185
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak
W trakcie zajęć jest czas na odrabianie lekcji, fot. Mariusz Marcysiak zabawę i fot. Mariusz Marcysiak sport. fot. Mariusz Marcysiak Gorąca herbata w mroźny dzień, jest jak znalazł. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Tematem ostatnich zajęć był sport. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak W trakcie zajęć jest też czas na pogaduchy. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: GOPS, Granica, Opacz-Kolonia

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.


Świetliki to placówka wsparcia dziennego, która działa w ramach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Michałowice i którą w ubiegłym roku do życia powołała Rada Gminy Michałowice.

 

Formuła w jakiej prowadzone są Świetliki, tzn. placówki opiekuńczo-wychowawczej, doskonale spełnia swoje zadanie. W trakcie zajęć, które w Granicy odbywają się dwa raz w tygodniu, tj. w środy, godz:. 14:00-17:30 i piątki: 14:00-18:00 oraz w Opaczy-Kolonii w poniedziałki, godz.: 14:00-16:30, dzieci odrabiają lekcje, uczestniczą w zajęciach edukacyjnych i integracyjnych. Jest też czas na zabawę, zajęcia plastyczne, warsztaty kulinarne, a od czasu do czasu spotkanie z ciekawymi ludźmi lub też wycieczkę do kina.

 

W ostatnim czasie pośród licznych tematów zajęć były m.in.: obchody Dnia Języka Ojczystego oraz zabawy sportowe. Język ojczysty mimo, iż na co dzień używany, niejednokrotnie potrafi sprawić nie lada niespodziankę, więc było i zabawnie i zagadkowo. Zajęcia sportowe to chyba najbardziej lubiane zajęcia przez najmłodszych uczestników klubu Świetliki. W ich trakcie każdy świetnie się bawi i nieźle szlifuje kondycję.

 

Klub Świetliki jest dedykowany dla dzieci w wieku 6-13 lat z rodzin zamieszkujących na terenie naszej gminy, a wsparcie i opiekę nad nimi sprawują wychowawczynie: Natalia Kremplak i Olga Danek. W przygotowaniach do zajęć wychowawczynie są także wspierane przez wolontariuszy, których praca jak zawsze jest nieoceniona.

 

Odpowiednie ukierunkowanie zajęć bardzo dobrze wpływa na rozwój edukacyjny dzieci, ale również rozwija pasje i umiejętności pracy w zespole. Oczywiście w trakcie zajęć jest też czas na rozmowy i profilaktykę zachowań ryzykownych.

 

Obserwując dzieci podczas zajęć, bez wątpienia można powiedzieć, że Świetliki są nie tylko atrakcją i miejscem pomocy w odrabianiu lekcji, ale także solidnym wsparciem rodziców.

 

 

Zobacz także

Wnioski on-line

Wnioski on-line 12.07.2018 12:40

Zachęcamy do składania wniosków do dwóch programów "300+" oraz "500+" drogą elektroniczną. W tej formie można je przesyłać za pośrednictwem bankowości elektronicznej, stron internetowych: empatia.mrpips.gov.pl oraz PUE ZUS.

czytaj więcej
300 zł dla ucznia - program Dobry start

300 zł dla ucznia - program "Dobry start" 14.06.2018 08:35

Od 1 lipca on-line, a od 1 sierpnia w formie papierowej rozpocznie się przyjmowanie wniosków uprawniających rodziców dzieci uczących się do otrzymania świadczenia "Dobry Start" .

czytaj więcej
Rozpoczynają się kolejne inwestycje

Rozpoczynają się kolejne inwestycje 12.06.2018 08:00

Od 12 czerwca (wtorek) rozpoczęła się przebudowa ul. Mokrej w Opaczy-Kolonii, natomiast od 13 czerwca (środa) rusza budowa odwodnienia w ul. Jana Kochanowskiego w Granicy.


czytaj więcej
Warsztaty animacyjne dla wolontariuszy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty animacyjne dla wolontariuszy 14.05.2018 10:10

Wolontariat bardzo często kojarzy się nam z niesieniem pomocy, ale ta pomoc może mieć różne wyrazy. Jest takie powiedzenie, że bez kogoś impreza nie może się udać. Tak właśnie jest z wolontariuszami, którzy swoim zaangażowaniem i radością sprawiają, że każde wydarzenie z ich udziałem jest doskonałe i efektowne.

czytaj więcej
Koncert Tyle Miłości.- Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Granica Sunday Festival 23.04.2018 21:05

Zaczarowany świat piosenek o miłości nie zna granic i nie ważne skąd pochodzą, to zawsze wzbudzają u nas pozytywne emocje.

czytaj więcej
Podziel się z sąsiadem

Podziel się z sąsiadem 14.03.2018 14:45

Do 25 marca br. na terenie naszej gminy trwa świąteczna zbiórka żywności. Wszystkie darowane produkty zostaną przekazane osobom potrzebującym.

czytaj więcej
Dzień Kobiet u granickich seniorów. fot. Mariusz Marysiak

8 marca u seniorów w Granicy i Michałowicach 11.03.2018 14:35

8 marca to wyjątkowy dzień dla pań. Dzień, kiedy to panowie honorują płeć piękną, składają im najserdeczniejsze życzenia i wręczają kwiatki.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej