Koncert patriotyczny z okazji Święta Niepodległości w Nowej Wsi
Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy wita gości i zaprasza na koncert patriotyczny. Koncert pt.: Z wiatrem” Sławomir Zygmunt śpiewał do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, na gitarze akompaniował mu Krzysztof Domański. Mieszkańcy Nowej Wsi w czasie koncertu. Sławomir Zygmunt i Krzysztof Domański. Mieszkańcy Nowej Wsi - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Mieszkańcy w czasie śpiewania pieśni patriotycznych. We wspólnym śpiewaniu uczestniczyły nauczycielki ze szkoły w Nowej Wsi. Podziękowania dla artystów. Elżbieta Biczyk dziękuje mieszkańcom za miły wieczór.
Podobne tematy: Nowa Wieś

Mieszkańcy Nowej Wsi upamiętnili dzień niepodległości. W czwartek, 10 listopada, w remizie strażackiej odbył się koncert patriotyczny. Sławomir Zygmunt śpiewał wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, przy akompaniamencie Krzysztofa Domańskiego.


Zebranych gości powitała Elżbieta Biczyk, radna i przewodnicząca Rady Gminy Michałowice, która zapraszając na występ artystów powiedziała, że koncerty patriotyczne z okazji 11 listopada są już tradycją w Nowej Wsi.  

 

Elżbieta Biczyk przywołała słowa Stanisława Pigonia, historyka literatury polskiej, który powiedział, że „należymy do narodu, którego losem jest strzelać do wroga z brylantów”. I dodała, że Krzysztof Kamil Baczyński, był właśnie jednym z tych najjaśniej świecących brylantów, który w swoich wierszach wyrażał swój wielki patriotyzm. Jednocześnie wyrażał uczucia oraz myśli wielu młodych Polaków, którzy bez wahania stanęli do walki z okupantem i oddali swe życie w obronie ojczyzny.

 

Wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego śpiewał Sławomir Zygmunt, który również grał na gitarze, na drugiej gitarze akompaniował mu Krzysztof Domański. Artyści zaprezentowali kompozycje do takich wierszy jak: „Wiersze wojenne”, „Bez imienia”, „O Barbaro”, „Elegia o chłopcu polskim”, „Kołysanka” i wiele innych.

Koncert zatytułowany był „Z wiatrem”. Taki też tytuł ma płyta z kompozycjami do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, którą  można było zakupić.   

 

W drugiej części wieczoru odbyło się wspólne śpiewanie pieśni legionowych. Mieszkańcy, przy akompaniamencie  Sławomira Zygmunta i  Krzysztofa Domańskiego, z wielką ochotą i zaangażowaniem śpiewali najsłynniejsze pieśni patriotyczne: „My pierwsza brygada”, „Przybyli ułani pod okienko”, „O mój rozmarynie”, „Jedzie na kasztance – pieśń o wodzu miłym” czy „” wojenko, wojenko”.

 

Koncert sfinansowany był z funduszu sołeckiego Nowej Wsi, zgodnie z głosowaniem mieszkańców podczas zebrania. Na koncert zaprosili radni, sołtys i rada sołecka. 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Dzień Dziecka w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w Nowej Wsi 05.06.2018 22:05

Nie ma nic wspanialszego niż radość dziecka, dlatego też gry, zabawy, konkursy, tańce oraz całe mnóstwo atrakcji wypełniło piknik rodziny, który z okazji Dnia Dziecka odbył się w niedzielę, 3 czerwca, w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Dziecięce zawody wędkarskie w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dziecięce zawody wędkarskie 05.06.2018 20:20

3 czerwca najmłodsi mieszkańcy Nowej Wsi spróbowali swoich sił w dorocznych zawodach w wędkowaniu spławikowym.

czytaj więcej
Spotkanie z Tomaszem Pospiesznym autorem książki: Nieskalana sławą. fot. Mariusz Marcysiak

Nieskalana sławą 30.05.2018 10:25

Maria Skłodowska-Curie, historia wyjątkowej kobiety, która dzięki ciężkiej pracy, odwadze i uporowi wstrząsnęła światem nauki, ale przede wszystkim wpłynęła na życie ludzkości.

czytaj więcej
Zawody spławikowe nad Smugiem. fot. Mariusz Marcysiak

Świetny wynik zawodów wędkarskich na Smugu 23.04.2018 18:30

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi o puchar wójta gminy Michałowice rozstrzygnięte, a waga złowionych ryb przekroczyła 140 kg.

czytaj więcej
Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej