Koncert patriotyczny z okazji Święta Niepodległości w Nowej Wsi
Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy wita gości i zaprasza na koncert patriotyczny. Koncert pt.: Z wiatrem” Sławomir Zygmunt śpiewał do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, na gitarze akompaniował mu Krzysztof Domański. Mieszkańcy Nowej Wsi w czasie koncertu. Sławomir Zygmunt i Krzysztof Domański. Mieszkańcy Nowej Wsi - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Mieszkańcy w czasie śpiewania pieśni patriotycznych. We wspólnym śpiewaniu uczestniczyły nauczycielki ze szkoły w Nowej Wsi. Podziękowania dla artystów. Elżbieta Biczyk dziękuje mieszkańcom za miły wieczór.
Podobne tematy: Nowa Wieś

Mieszkańcy Nowej Wsi upamiętnili dzień niepodległości. W czwartek, 10 listopada, w remizie strażackiej odbył się koncert patriotyczny. Sławomir Zygmunt śpiewał wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, przy akompaniamencie Krzysztofa Domańskiego.


Zebranych gości powitała Elżbieta Biczyk, radna i przewodnicząca Rady Gminy Michałowice, która zapraszając na występ artystów powiedziała, że koncerty patriotyczne z okazji 11 listopada są już tradycją w Nowej Wsi.  

 

Elżbieta Biczyk przywołała słowa Stanisława Pigonia, historyka literatury polskiej, który powiedział, że „należymy do narodu, którego losem jest strzelać do wroga z brylantów”. I dodała, że Krzysztof Kamil Baczyński, był właśnie jednym z tych najjaśniej świecących brylantów, który w swoich wierszach wyrażał swój wielki patriotyzm. Jednocześnie wyrażał uczucia oraz myśli wielu młodych Polaków, którzy bez wahania stanęli do walki z okupantem i oddali swe życie w obronie ojczyzny.

 

Wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego śpiewał Sławomir Zygmunt, który również grał na gitarze, na drugiej gitarze akompaniował mu Krzysztof Domański. Artyści zaprezentowali kompozycje do takich wierszy jak: „Wiersze wojenne”, „Bez imienia”, „O Barbaro”, „Elegia o chłopcu polskim”, „Kołysanka” i wiele innych.

Koncert zatytułowany był „Z wiatrem”. Taki też tytuł ma płyta z kompozycjami do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, którą  można było zakupić.   

 

W drugiej części wieczoru odbyło się wspólne śpiewanie pieśni legionowych. Mieszkańcy, przy akompaniamencie  Sławomira Zygmunta i  Krzysztofa Domańskiego, z wielką ochotą i zaangażowaniem śpiewali najsłynniejsze pieśni patriotyczne: „My pierwsza brygada”, „Przybyli ułani pod okienko”, „O mój rozmarynie”, „Jedzie na kasztance – pieśń o wodzu miłym” czy „” wojenko, wojenko”.

 

Koncert sfinansowany był z funduszu sołeckiego Nowej Wsi, zgodnie z głosowaniem mieszkańców podczas zebrania. Na koncert zaprosili radni, sołtys i rada sołecka. 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Teatrzyk dla dzieci, pt.: Kolorowa Wędrówka

Teatrzyk dla dzieci, pt.: "Kolorowa Wędrówka" Data wydarzenia: 24.02.2018

Sołtysi i Rady Sołeckie Nowej Wsi, sołectwa Komorów i Pęcic Małych zapraszają na teatrzyk dla dzieci, pt.: "Kolorowa Wędrówka" (24 lutego, godz.: 11:00).

czytaj więcej
Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu 14.02.2018 08:40

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w dniach 20-21 lutego w miejscowościach: Reguły, Nowa Wieś oraz Pęcice Małe.

czytaj więcej
Bal karnawałowy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Tak się bawi, tak się bawi Nowa Wieś 05.02.2018 19:25

Bal karnawałowy w Nowej Wsi to już niemal tradycja. Tradycja, którą mieszkańcy bardzo chętnie kultywują i w której równie chętnie biorą udział. W tym roku odbył się już po raz szósty.

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak

Ondraszki, haj! 15.10.2017 14:55

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej