11.12.2018 09:00

Moto-Mikołaje

216
Jak śnieg to sanie, jak asfalt to koła, najlepiej dwa koła. Każdy sposób jest dobry, aby Mikołaj, a w tym przypadku Mikołaje odwiedziły dzieci z naszej gminy.

Choć pogoda w niedzielę, 9 grudnia, niewiele miała wspólnego z zimową podróżą św. Mikołaja – opady deszczu i chłód – to bez wątpienia w niczym to nie przeszkadzało motocyklistom, którzy postanowili przejechać naszą gminę i spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami.

Już przed jedenastą kilkunastu motocyklistów w mikołajowych przebraniach zawitało na swoich „rumakach” do Opaczy-Kolonii, gdzie na parkingu przy przystanku kolejki WKD można było podziwiać ich wyjątkowe maszyny, które przyozdobione były świątecznymi dekoracjami.

Kilkanaście minut oglądania i robienia zdjęć, a następnie start w dalszą drogę. Tym razem w okolice skateparku w Michałowicach, gdzie również była okazja na sfotografowanie się przy jednej z kilkunastu maszyn. Oczywiście wizyty Moto-Mikołajów to nie tylko możliwość do podziwiania motocykli, ale także okazja na słodkości, którymi obdarowywane były wszystkie dzieci.

W asyście policji, Mikołaje zawitali również na parking przykościelny w Pęcicach, w okolice świetlicy wiejskiej w Regułach, a także nad zalew do Komorowa i plac przy przystanku kolejki WKD.

W każdym z tych miejsc była okazja na wspólne zdjęcia, ale również szansa, żeby zasiąść za kierownicą pojazdu Moto-Mikołaja. Oczywiście wszystko odbywało się w ramach zasad bezpieczeństwa i pod opieką rodziców oraz właścicieli motocykli.   

Wielki finał tej mikołajowej wyprawy nastąpił na parkingu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi, gdzie na Mikołajów, ale i na odwiedzających czekało ognisko, na którym przygotowano pieczone kiełbaski.

Wydarzenie, „Pochód Moto-Mikołajów” zostało zainicjowane przez mieszkańców gminy, a zostało zorganizowane pod patronatem Zarządu Osiedla Komorów.

 

 

Podobne tematy: Komorów Osiedle

Zobacz także