11.12.2016 18:50

Nowa Wieś – Aniołki z masy solnej

133
To niezwykłe, kiedy możemy podziwiać coś, co własnoręcznie wykonaliśmy. 9 grudnia w świetlicy wiejskiej przy ul. Głównej 52a, mieszkańcy Nowej Wsi spotkali się na warsztatach – Aniołki z masy solnej.

Rzeźbienie lub też jak niektórzy mówią klejenie masy solnej jest prostym sposobem na wykonanie przepięknych ozdób. Ozdób, którymi możemy nie tylko udekorować nasze domy, ale również obdarować naszych bliskich. 

 

Podstawowymi składnikami masy solnej jest mąka, sól i woda, które w proporcji szklanka mąki, szklanka soli i 1/3 do 1/2 szklanki wody pozwoli nam na wyrobieniem odpowiedniej masy, dzięki której będziemy mogli zabrać się do wykonania naszych artystycznych dzieł.

 

Robienie figurek i ozdób z masy solnej lubią nie tylko dzieci. Równie dobrze bawią się przy tym dorośli. Można było to dostrzec podczas warsztatów w Nowej Wsi, które dla wszystkich mieszkańców tak tych młodszych jak i starszych zorganizowali radni, sołtys i rada solecka.

 

Warsztaty, które poprowadziła Elżbieta Baur sprawiły ich uczestnikom wiele frajdy i choć niektóre elementy prac wymagały zdolności manualnych to z pomocą prowadzącej każdy wracał do domu z własnym, niezwykłym i niepowtarzalnym aniołkiem. Warsztaty okazały się również doskonałą okazją do przygotowania ozdób świątecznych, wszak Święta Bożego Narodzenia już niebawem. Wszystkie zrobione podczas warsztatów aniołki i ozdoby choinkowe muszą jeszcze wyschnąć, co potrwa mniej więcej 6 dni, ale jak już będą gotowe na pewno dodadzą uroku i jeszcze bardziej podkreślą świąteczny klimat. 

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Zobacz także