Nowa Wieś – Aniołki z masy solnej

11.12.2016 18:50     117
Warsztaty Aniołki z masy solnej w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
Rzeźbienie rozpoczynamy od przygotowania odpowiedniej masy, fot. Mariusz Marcysiak następnie ugniatamy, fot. Mariusz Marcysiak rozwałkowujemy, fot. Mariusz Marcysiak sprawdzamy dokładnie wzór fot. Mariusz Marcysiak i formatujemy naszego aniołka. fot. Mariusz Marcysiak Na koniec pozostaje jeszcze dekoracja. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

To niezwykłe, kiedy możemy podziwiać coś, co własnoręcznie wykonaliśmy. 9 grudnia w świetlicy wiejskiej przy ul. Głównej 52a, mieszkańcy Nowej Wsi spotkali się na warsztatach – Aniołki z masy solnej.


Rzeźbienie lub też jak niektórzy mówią klejenie masy solnej jest prostym sposobem na wykonanie przepięknych ozdób. Ozdób, którymi możemy nie tylko udekorować nasze domy, ale również obdarować naszych bliskich. 

 

Podstawowymi składnikami masy solnej jest mąka, sól i woda, które w proporcji szklanka mąki, szklanka soli i 1/3 do 1/2 szklanki wody pozwoli nam na wyrobieniem odpowiedniej masy, dzięki której będziemy mogli zabrać się do wykonania naszych artystycznych dzieł.

 

Robienie figurek i ozdób z masy solnej lubią nie tylko dzieci. Równie dobrze bawią się przy tym dorośli. Można było to dostrzec podczas warsztatów w Nowej Wsi, które dla wszystkich mieszkańców tak tych młodszych jak i starszych zorganizowali radni, sołtys i rada solecka.

 

Warsztaty, które poprowadziła Elżbieta Baur sprawiły ich uczestnikom wiele frajdy i choć niektóre elementy prac wymagały zdolności manualnych to z pomocą prowadzącej każdy wracał do domu z własnym, niezwykłym i niepowtarzalnym aniołkiem. Warsztaty okazały się również doskonałą okazją do przygotowania ozdób świątecznych, wszak Święta Bożego Narodzenia już niebawem. Wszystkie zrobione podczas warsztatów aniołki i ozdoby choinkowe muszą jeszcze wyschnąć, co potrwa mniej więcej 6 dni, ale jak już będą gotowe na pewno dodadzą uroku i jeszcze bardziej podkreślą świąteczny klimat. 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej
Bal karnawałowy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Tak się bawi, tak się bawi Nowa Wieś 05.02.2018 19:25

Bal karnawałowy w Nowej Wsi to już niemal tradycja. Tradycja, którą mieszkańcy bardzo chętnie kultywują i w której równie chętnie biorą udział. W tym roku odbył się już po raz szósty.

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej