Nowa Wieś – Aniołki z masy solnej

11.12.2016 18:50     116
Warsztaty Aniołki z masy solnej w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
Rzeźbienie rozpoczynamy od przygotowania odpowiedniej masy, fot. Mariusz Marcysiak następnie ugniatamy, fot. Mariusz Marcysiak rozwałkowujemy, fot. Mariusz Marcysiak sprawdzamy dokładnie wzór fot. Mariusz Marcysiak i formatujemy naszego aniołka. fot. Mariusz Marcysiak Na koniec pozostaje jeszcze dekoracja. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

To niezwykłe, kiedy możemy podziwiać coś, co własnoręcznie wykonaliśmy. 9 grudnia w świetlicy wiejskiej przy ul. Głównej 52a, mieszkańcy Nowej Wsi spotkali się na warsztatach – Aniołki z masy solnej.


Rzeźbienie lub też jak niektórzy mówią klejenie masy solnej jest prostym sposobem na wykonanie przepięknych ozdób. Ozdób, którymi możemy nie tylko udekorować nasze domy, ale również obdarować naszych bliskich. 

 

Podstawowymi składnikami masy solnej jest mąka, sól i woda, które w proporcji szklanka mąki, szklanka soli i 1/3 do 1/2 szklanki wody pozwoli nam na wyrobieniem odpowiedniej masy, dzięki której będziemy mogli zabrać się do wykonania naszych artystycznych dzieł.

 

Robienie figurek i ozdób z masy solnej lubią nie tylko dzieci. Równie dobrze bawią się przy tym dorośli. Można było to dostrzec podczas warsztatów w Nowej Wsi, które dla wszystkich mieszkańców tak tych młodszych jak i starszych zorganizowali radni, sołtys i rada solecka.

 

Warsztaty, które poprowadziła Elżbieta Baur sprawiły ich uczestnikom wiele frajdy i choć niektóre elementy prac wymagały zdolności manualnych to z pomocą prowadzącej każdy wracał do domu z własnym, niezwykłym i niepowtarzalnym aniołkiem. Warsztaty okazały się również doskonałą okazją do przygotowania ozdób świątecznych, wszak Święta Bożego Narodzenia już niebawem. Wszystkie zrobione podczas warsztatów aniołki i ozdoby choinkowe muszą jeszcze wyschnąć, co potrwa mniej więcej 6 dni, ale jak już będą gotowe na pewno dodadzą uroku i jeszcze bardziej podkreślą świąteczny klimat. 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu 19.01.2018 08:30

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w okresie 22-25 stycznia w Nowej Wsi, Granicy, Regułach, Sokołowie i Suchym Lesie.

czytaj więcej
Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa

Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa Data wydarzenia: 03.02.2018

Kostiumowa zabawa - to propozycja dla mieszkańców Nowej Wsi jaką przygotowali w karnawale radni, sołtys i rada sołecka (3 lutego, w godz. 20:00-24:00).

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak

Ondraszki, haj! 15.10.2017 14:55

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej
Piknik strażacki w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik strażacki 12.09.2017 07:35

Na imprezę do strażaków w Nowej Wsi nie można było nie przyjść. Piknik rodzinny, który organizują już od ponad 10 lat zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 10 września.

czytaj więcej