11.12.2018 09:40

Nowa Wieś – zabawa choinkowa dla dzieci

141
Każda dobra zabawa nie może się obyć bez tańca, konkursów i słodkiego poczęstunku. Nie inaczej było w nowowiejskiej świetlicy, w której to w niedzielę, 9 grudnia, odbyła się zabawa choinkowa.

To już swego rodzaju tradycja, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia na najmłodszych mieszkańców sołectwa czeka moc atrakcji przygotowana przez radnych, sołtysa i radę sołecką.

Dosłownie tydzień wcześniej dzieci miały okazję przyozdobić bożonarodzeniowe pierniczki, a teraz zabawa choinkowa na sto dwa. Oczywiście, jak przystało na świąteczną zabawę, nie mogło zabraknąć elementów, które bezpośrednio nawiązywały do Świąt. Była choinka i tron św. Mikołaja, a o wspaniałą zabawę zadbały elfy św. Mikołaja. W tej roli aktorzy teatru Proscenium i teatru Lalka: Aneta Jucejko-Pałęcka i Wojciech Pałęcki.

Zanim dzieci, rodzice i dziadkowie oddali się świątecznej zabawie, jej oficjalnego otwarcia wspólnie dokonali: radna – Elżbieta Biczyk, sołtys – Marian Bośka oraz radni sołeccy – Elżbieta Gospodarczyk i Grzegorz Sałkiewicz.

Część oficjalna za nami, więc czas rozpocząć zabawę. Na początek mała rozgrzewka, żeby gładko przejść do zabawy integracyjnej z piosenką „Tańczymy labada, labada”, która wymagała niezłej sprawności, zwłaszcza od rodziców i dziadków.

Sprawność przydała się również w konkursie przechodzenia pod liną, a wiedzą trzeba było się wykazać w konkursie wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia. Oczywiście na wszystkich uczestników czekały słodkie upominki, ale i tak dzieci z utęsknieniem czekały na gościa specjalnego, którym był, oczywiście nie kto inny, jak św. Mikołaj.

Czerwony strój i długa biała broda, choć wszystkim są dobrze znane, to i tak potrafią wprowadzić niezłe emocje. Na szczęście każde dziecko z mniejszą lub większą odwagą przystąpiło do spotkania z Mikołajem, który każdemu wręczył świąteczny prezent.

Wizyta Mikołaja była ostatnim punktem zabawy choinkowej, która jak co roku zgromadziła całe rodziny. I trzeba dodać, że niewątpliwie po raz kolejny okazało się, że zorganizowane przez sołectwo i sfinansowane z funduszu sołeckiego Nowej Wsi wydarzenie dostarczyło mieszkańcom wiele radości i okazji do spędzenia czasu w rodzinno-sąsiedzkim gronie.

 

 

Podobne tematy: Nowa Wieś

Zobacz także