Zawody wędkarskie dla dzieci w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
Każdy zawodnik był przygotowany perfekcyjnie. fot. Mariusz Marcysiak Dzieciom dopingowały całe rodziny. fot. Mariusz Marcysiak Wszystkie złowione ryby zaraz po zważeniu były wypuszczane z powrotem do wody. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Nad Smug można też przyjechać rowerem z gminnej wypożyczalni. fot. Mariusz Marcysiak Na zwycięzców czekały puchary i nagrody rzeczowe, które wręczali prezes Klubu Wędkarza w Nowej Wsi, Krzysztof Grobelny i wiceprezes klubu, Grzegorz Sałkiewicz. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Już od wielu lat z okazji Dnia Dziecka, Klub Wędkarski z Nowej Wsi organizuje dla najmłodszych mieszkańców zawody wędkarskie.


Nie inaczej było i w tym roku, kiedy to w niedzielę, 4 czerwca nad zbiornikiem wodnym Smug odbyły się tegoroczne zawody spławikowe dla dzieci i młodzieży.

 

Pełen profesjonalizmy. Sprzęt, technika połowu i zaangażowanie młodych wędkarzy niczym nie ustępowało ich dorosłym kolegom. A skoro tak to i zasady zawodów również oparte na zasadach zawodów dla seniorów. Losowanie stanowisk pod okiem komisji sędziowskiej i łowienie w warunkach zastanych.

 

W tym roku w zawodach rywalizowało 9 zawodników, którzy przez 2 godziny starali się złowić metodą spławikową jak największą ilość ryb. Najczęściej to płocie lądowały w siatkach uczestników zawodów. Oczywiście po zważeniu i zapisaniu wyników wszystkie złowione ryby zostały wypuszczone z powrotem do zbiornika. To bardzo szlachetna idea, która na świecie określana jest „Złów i wypuść”. W tym przypadku pokazuje, że już od najmłodszych lat młodzi wędkarze przyczynią się do zwiększenia ilości ryb w naszych wodach. Chapeau bas młodzi wędkarze.

 

Wszyscy zawodnicy spisali się rewelacyjnie. I tu należy dodać, że złowili zdecydowanie więcej ryb niż ich starsi koledzy podczas zawodów spinningowych.

 

Zwycięzcy zawodów:

 

I miejsce z największą złowioną rybą zajął – Maliszewski Kuba

II miejsce – Tyszko Patryk

III miejsce – Kordys Michał

 

Na zwycięzców czekały puchary i nagrody rzeczowe, które wręczali prezes Klubu Wędkarza w Nowej Wsi, Krzysztof Grobelny i wiceprezes klubu, Grzegorz Sałkiewicz.

 

Zawody zakończyły się wspólnym ogniskiem, gdzie zawodnicy i ich rodzice spędzili miłe chwile na pieczeniu kiełbasek i ciekawych rozmowach.

 

 

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu 14.02.2018 08:40

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w dniach 20-21 lutego w miejscowościach: Reguły, Nowa Wieś oraz Pęcice Małe.

czytaj więcej
Bal karnawałowy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Tak się bawi, tak się bawi Nowa Wieś 05.02.2018 19:25

Bal karnawałowy w Nowej Wsi to już niemal tradycja. Tradycja, którą mieszkańcy bardzo chętnie kultywują i w której równie chętnie biorą udział. W tym roku odbył się już po raz szósty.

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak

Ondraszki, haj! 15.10.2017 14:55

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej
Piknik strażacki w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik strażacki 12.09.2017 07:35

Na imprezę do strażaków w Nowej Wsi nie można było nie przyjść. Piknik rodzinny, który organizują już od ponad 10 lat zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 10 września.

czytaj więcej