04.06.2017 21:40

Nowa Wieś – Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży

568
Już od wielu lat z okazji Dnia Dziecka, Klub Wędkarski z Nowej Wsi organizuje dla najmłodszych mieszkańców zawody wędkarskie.

Nie inaczej było i w tym roku, kiedy to w niedzielę, 4 czerwca nad zbiornikiem wodnym Smug odbyły się tegoroczne zawody spławikowe dla dzieci i młodzieży.

 

Pełen profesjonalizmy. Sprzęt, technika połowu i zaangażowanie młodych wędkarzy niczym nie ustępowało ich dorosłym kolegom. A skoro tak to i zasady zawodów również oparte na zasadach zawodów dla seniorów. Losowanie stanowisk pod okiem komisji sędziowskiej i łowienie w warunkach zastanych.

 

W tym roku w zawodach rywalizowało 9 zawodników, którzy przez 2 godziny starali się złowić metodą spławikową jak największą ilość ryb. Najczęściej to płocie lądowały w siatkach uczestników zawodów. Oczywiście po zważeniu i zapisaniu wyników wszystkie złowione ryby zostały wypuszczone z powrotem do zbiornika. To bardzo szlachetna idea, która na świecie określana jest „Złów i wypuść”. W tym przypadku pokazuje, że już od najmłodszych lat młodzi wędkarze przyczynią się do zwiększenia ilości ryb w naszych wodach. Chapeau bas młodzi wędkarze.

 

Wszyscy zawodnicy spisali się rewelacyjnie. I tu należy dodać, że złowili zdecydowanie więcej ryb niż ich starsi koledzy podczas zawodów spinningowych.

 

Zwycięzcy zawodów:

 

I miejsce z największą złowioną rybą zajął – Maliszewski Kuba

II miejsce – Tyszko Patryk

III miejsce – Kordys Michał

 

Na zwycięzców czekały puchary i nagrody rzeczowe, które wręczali prezes Klubu Wędkarza w Nowej Wsi, Krzysztof Grobelny i wiceprezes klubu, Grzegorz Sałkiewicz.

 

Zawody zakończyły się wspólnym ogniskiem, gdzie zawodnicy i ich rodzice spędzili miłe chwile na pieczeniu kiełbasek i ciekawych rozmowach.

 

 

Podobne tematy: Nowa Wieś

Zobacz także