Zawody wędkarskie dla dzieci w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
Każdy zawodnik był przygotowany perfekcyjnie. fot. Mariusz Marcysiak Dzieciom dopingowały całe rodziny. fot. Mariusz Marcysiak Wszystkie złowione ryby zaraz po zważeniu były wypuszczane z powrotem do wody. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Nad Smug można też przyjechać rowerem z gminnej wypożyczalni. fot. Mariusz Marcysiak Na zwycięzców czekały puchary i nagrody rzeczowe, które wręczali prezes Klubu Wędkarza w Nowej Wsi, Krzysztof Grobelny i wiceprezes klubu, Grzegorz Sałkiewicz. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Już od wielu lat z okazji Dnia Dziecka, Klub Wędkarski z Nowej Wsi organizuje dla najmłodszych mieszkańców zawody wędkarskie.


Nie inaczej było i w tym roku, kiedy to w niedzielę, 4 czerwca nad zbiornikiem wodnym Smug odbyły się tegoroczne zawody spławikowe dla dzieci i młodzieży.

 

Pełen profesjonalizmy. Sprzęt, technika połowu i zaangażowanie młodych wędkarzy niczym nie ustępowało ich dorosłym kolegom. A skoro tak to i zasady zawodów również oparte na zasadach zawodów dla seniorów. Losowanie stanowisk pod okiem komisji sędziowskiej i łowienie w warunkach zastanych.

 

W tym roku w zawodach rywalizowało 9 zawodników, którzy przez 2 godziny starali się złowić metodą spławikową jak największą ilość ryb. Najczęściej to płocie lądowały w siatkach uczestników zawodów. Oczywiście po zważeniu i zapisaniu wyników wszystkie złowione ryby zostały wypuszczone z powrotem do zbiornika. To bardzo szlachetna idea, która na świecie określana jest „Złów i wypuść”. W tym przypadku pokazuje, że już od najmłodszych lat młodzi wędkarze przyczynią się do zwiększenia ilości ryb w naszych wodach. Chapeau bas młodzi wędkarze.

 

Wszyscy zawodnicy spisali się rewelacyjnie. I tu należy dodać, że złowili zdecydowanie więcej ryb niż ich starsi koledzy podczas zawodów spinningowych.

 

Zwycięzcy zawodów:

 

I miejsce z największą złowioną rybą zajął – Maliszewski Kuba

II miejsce – Tyszko Patryk

III miejsce – Kordys Michał

 

Na zwycięzców czekały puchary i nagrody rzeczowe, które wręczali prezes Klubu Wędkarza w Nowej Wsi, Krzysztof Grobelny i wiceprezes klubu, Grzegorz Sałkiewicz.

 

Zawody zakończyły się wspólnym ogniskiem, gdzie zawodnicy i ich rodzice spędzili miłe chwile na pieczeniu kiełbasek i ciekawych rozmowach.

 

 

Zobacz także

Dzień Dziecka w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w Nowej Wsi 05.06.2018 22:05

Nie ma nic wspanialszego niż radość dziecka, dlatego też gry, zabawy, konkursy, tańce oraz całe mnóstwo atrakcji wypełniło piknik rodziny, który z okazji Dnia Dziecka odbył się w niedzielę, 3 czerwca, w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Dziecięce zawody wędkarskie w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dziecięce zawody wędkarskie 05.06.2018 20:20

3 czerwca najmłodsi mieszkańcy Nowej Wsi spróbowali swoich sił w dorocznych zawodach w wędkowaniu spławikowym.

czytaj więcej
Spotkanie z Tomaszem Pospiesznym autorem książki: Nieskalana sławą. fot. Mariusz Marcysiak

Nieskalana sławą 30.05.2018 10:25

Maria Skłodowska-Curie, historia wyjątkowej kobiety, która dzięki ciężkiej pracy, odwadze i uporowi wstrząsnęła światem nauki, ale przede wszystkim wpłynęła na życie ludzkości.

czytaj więcej
Zawody spławikowe nad Smugiem. fot. Mariusz Marcysiak

Świetny wynik zawodów wędkarskich na Smugu 23.04.2018 18:30

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi o puchar wójta gminy Michałowice rozstrzygnięte, a waga złowionych ryb przekroczyła 140 kg.

czytaj więcej
Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej