Zawody wędkarskie dla dzieci w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
Każdy zawodnik był przygotowany perfekcyjnie. fot. Mariusz Marcysiak Dzieciom dopingowały całe rodziny. fot. Mariusz Marcysiak Wszystkie złowione ryby zaraz po zważeniu były wypuszczane z powrotem do wody. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Nad Smug można też przyjechać rowerem z gminnej wypożyczalni. fot. Mariusz Marcysiak Na zwycięzców czekały puchary i nagrody rzeczowe, które wręczali prezes Klubu Wędkarza w Nowej Wsi, Krzysztof Grobelny i wiceprezes klubu, Grzegorz Sałkiewicz. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Już od wielu lat z okazji Dnia Dziecka, Klub Wędkarski z Nowej Wsi organizuje dla najmłodszych mieszkańców zawody wędkarskie.


Nie inaczej było i w tym roku, kiedy to w niedzielę, 4 czerwca nad zbiornikiem wodnym Smug odbyły się tegoroczne zawody spławikowe dla dzieci i młodzieży.

 

Pełen profesjonalizmy. Sprzęt, technika połowu i zaangażowanie młodych wędkarzy niczym nie ustępowało ich dorosłym kolegom. A skoro tak to i zasady zawodów również oparte na zasadach zawodów dla seniorów. Losowanie stanowisk pod okiem komisji sędziowskiej i łowienie w warunkach zastanych.

 

W tym roku w zawodach rywalizowało 9 zawodników, którzy przez 2 godziny starali się złowić metodą spławikową jak największą ilość ryb. Najczęściej to płocie lądowały w siatkach uczestników zawodów. Oczywiście po zważeniu i zapisaniu wyników wszystkie złowione ryby zostały wypuszczone z powrotem do zbiornika. To bardzo szlachetna idea, która na świecie określana jest „Złów i wypuść”. W tym przypadku pokazuje, że już od najmłodszych lat młodzi wędkarze przyczynią się do zwiększenia ilości ryb w naszych wodach. Chapeau bas młodzi wędkarze.

 

Wszyscy zawodnicy spisali się rewelacyjnie. I tu należy dodać, że złowili zdecydowanie więcej ryb niż ich starsi koledzy podczas zawodów spinningowych.

 

Zwycięzcy zawodów:

 

I miejsce z największą złowioną rybą zajął – Maliszewski Kuba

II miejsce – Tyszko Patryk

III miejsce – Kordys Michał

 

Na zwycięzców czekały puchary i nagrody rzeczowe, które wręczali prezes Klubu Wędkarza w Nowej Wsi, Krzysztof Grobelny i wiceprezes klubu, Grzegorz Sałkiewicz.

 

Zawody zakończyły się wspólnym ogniskiem, gdzie zawodnicy i ich rodzice spędzili miłe chwile na pieczeniu kiełbasek i ciekawych rozmowach.

 

 

Zobacz także

Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak

Ondraszki, haj! 15.10.2017 14:55

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej
Piknik strażacki w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik strażacki 12.09.2017 07:35

Na imprezę do strażaków w Nowej Wsi nie można było nie przyjść. Piknik rodzinny, który organizują już od ponad 10 lat zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 10 września.

czytaj więcej
Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Uroczyste otwarcie boiska i festyn z okazji Dnia Dziecka w Granicy i Nowej Wsi 12.06.2017 06:30

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.

czytaj więcej
Spinningowe zawody w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spinningowe zawody wędkarskie w Nowej Wsi 04.06.2017 18:50

Wielu wędkarzy często się zastanawia nad tym, dlaczego jednym się udaje wygrywać zawody, a innym niestety przychodzi to z wielką trudnością. Jaką technikę łowienia obrać, aby wygrać zawody można było się dowiedzieć podglądając uczestników spinningowych zawodów w Nowej Wsi, które 4 czerwca odbyły się nad zbiornikiem Smug.

czytaj więcej
Zawody wędkarskie nad Smugiem w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zawody wędkarskie nad Smugiem w Nowej Wsi 24.04.2017 19:35

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi w zawodach spławikowych rozstrzygnięte. Zwycięzcą został Tomiałowicz Mirosław.

czytaj więcej
Spotkanie Wielkanocne i 30-lecie Koła nr 3 ZERiI w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne i 30. lecie Koła nr 3 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi 23.04.2017 18:59

20 kwietnia, w trakcie trwającej oktawy Świąt Wielkiej Nocy, w świetlicy przy ul. Głównej 52a odbyło się uroczyste spotkanie mieszkańców Nowej Wsi. W tym roku dodatkową okazja do świętowania była również 30 rocznica powstania Koła nr 3 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Duet GlassDuo (foto Urząd Gminy Michałowice)

Wirtuozi szklanej harfy w Nowej Wsi 28.03.2017 10:10

Wybitny, wyjątkowy, wzruszający – taki był koncert, który odbył się w niedzielę, 26 marca w remizie strażackiej w Nowej Wsi. Na scenie wystąpili wirtuozi szklanej harfy, duet GlassDuo. Artyści zaprezentowali mieszkańcom znane utwory w niecodziennym brzmieniu instrumentu, który wykonany jest z kieliszków.

czytaj więcej