Ondraszki, haj!

15.10.2017 14:55     147
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak
Na koncert zaprasza Elżbiet Biczyk, przewodnicząca rady gminy. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Miłą niespodzianką, jaką przygotowali organizatorzy były gołki, czyli oscypki z żurawiną. Pychota. fot. Mariusz Marcysiak W koncercie uczestniczył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.


W sobotę, 14 października, remiza przy ul Głównej ponownie wypełniła się mieszkańcami Nowej Wsi, którzy na zaproszenie radnych, sołtysa i rady sołeckiej przybyli zboczyć ten wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju koncert.

 

Zebranych gości powitała Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, która życząc wszystkim wspaniałej zabawy zaprosiła na koncert. Na widowni zasiadł również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka.

 

Ondraszki to kapela, która jak mówią jej muzycy powstała w 1990 roku z potrzeby serca, a śpiewają i grają tak jak publiczność tańczy. Drugich takich ni ma nigdzie na calutkim Bożym świecie. Już te słowa dowodzą, że ich koncerty to spora dawka wspaniałej, góralskiej muzyki i góralskiego humoru. Tak właśnie było w sobotni wieczór w Nowej Wsi, a kto nie był nich żałuje. Było skocznie, zabawnie i smacznie. Tak, tak smacznie, ponieważ w przerwie między pierwszą i drugą częścią koncertu organizatorzy przygotowali dla publiczności pyszną niespodziankę. Były nią gołki, czyli po prostu oscypki.

 

W repertuarze kapeli znalazły się zarówno tradycyjne utwory muzyczne regionu Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, Podhala, Karpat, jak również piosenki biesiadne i własne kompozycje. Kapela koncertuje w kraju i za granicą, a ich płyta „Kółecka sie łobracajom” to ciekawy pomysł na przedłużenie tego klimatu i możliwość obcowania z góralskim folklorem.  

 

Jesteśmy ciekawi innego świata, choćby tego nie całkiem odległego. Dlatego Ondraszki bardzo szybko zyskały sympatię publiczności i z trudem było się rozstać, gdy przyszedł koniec koncertu. Na szczęście kapela już niedługo ponownie zawita do Nowej Wsi, a to za sprawą koncertu pieśni patriotycznych, który odbędzie 10 listopada. Już dziś serdecznie zapraszamy mieszkańców Nowej Wsi na ten koncert. 

 

Koncert kapeli Ondraszki został finansowany z funduszu sołeckiego sołectwa Nowa Wieś.

Mariusz Marcysiak

 

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu Data wydarzenia: 01.03.2018

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej 1 marca (czwartek), w godz. 8.00-13.00 w miejscowościach: Granica oraz Nowa Wieś.

czytaj więcej
Teatrzyk dla dzieci, pt.: Kolorowa Wędrówka

Teatrzyk dla dzieci, pt.: "Kolorowa Wędrówka" Data wydarzenia: 24.02.2018

Sołtysi i Rady Sołeckie Nowej Wsi, sołectwa Komorów i Pęcic Małych zapraszają na teatrzyk dla dzieci, pt.: "Kolorowa Wędrówka" (24 lutego, godz.: 11:00).

czytaj więcej
Bal karnawałowy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Tak się bawi, tak się bawi Nowa Wieś 05.02.2018 19:25

Bal karnawałowy w Nowej Wsi to już niemal tradycja. Tradycja, którą mieszkańcy bardzo chętnie kultywują i w której równie chętnie biorą udział. W tym roku odbył się już po raz szósty.

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej
Piknik strażacki w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik strażacki 12.09.2017 07:35

Na imprezę do strażaków w Nowej Wsi nie można było nie przyjść. Piknik rodzinny, który organizują już od ponad 10 lat zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 10 września.

czytaj więcej