Ondraszki, haj!

15.10.2017 14:55     148
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak
Na koncert zaprasza Elżbiet Biczyk, przewodnicząca rady gminy. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Miłą niespodzianką, jaką przygotowali organizatorzy były gołki, czyli oscypki z żurawiną. Pychota. fot. Mariusz Marcysiak W koncercie uczestniczył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.


W sobotę, 14 października, remiza przy ul Głównej ponownie wypełniła się mieszkańcami Nowej Wsi, którzy na zaproszenie radnych, sołtysa i rady sołeckiej przybyli zboczyć ten wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju koncert.

 

Zebranych gości powitała Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, która życząc wszystkim wspaniałej zabawy zaprosiła na koncert. Na widowni zasiadł również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka.

 

Ondraszki to kapela, która jak mówią jej muzycy powstała w 1990 roku z potrzeby serca, a śpiewają i grają tak jak publiczność tańczy. Drugich takich ni ma nigdzie na calutkim Bożym świecie. Już te słowa dowodzą, że ich koncerty to spora dawka wspaniałej, góralskiej muzyki i góralskiego humoru. Tak właśnie było w sobotni wieczór w Nowej Wsi, a kto nie był nich żałuje. Było skocznie, zabawnie i smacznie. Tak, tak smacznie, ponieważ w przerwie między pierwszą i drugą częścią koncertu organizatorzy przygotowali dla publiczności pyszną niespodziankę. Były nią gołki, czyli po prostu oscypki.

 

W repertuarze kapeli znalazły się zarówno tradycyjne utwory muzyczne regionu Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, Podhala, Karpat, jak również piosenki biesiadne i własne kompozycje. Kapela koncertuje w kraju i za granicą, a ich płyta „Kółecka sie łobracajom” to ciekawy pomysł na przedłużenie tego klimatu i możliwość obcowania z góralskim folklorem.  

 

Jesteśmy ciekawi innego świata, choćby tego nie całkiem odległego. Dlatego Ondraszki bardzo szybko zyskały sympatię publiczności i z trudem było się rozstać, gdy przyszedł koniec koncertu. Na szczęście kapela już niedługo ponownie zawita do Nowej Wsi, a to za sprawą koncertu pieśni patriotycznych, który odbędzie 10 listopada. Już dziś serdecznie zapraszamy mieszkańców Nowej Wsi na ten koncert. 

 

Koncert kapeli Ondraszki został finansowany z funduszu sołeckiego sołectwa Nowa Wieś.

Mariusz Marcysiak

 

Zobacz także

Dzień Dziecka w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w Nowej Wsi 05.06.2018 22:05

Nie ma nic wspanialszego niż radość dziecka, dlatego też gry, zabawy, konkursy, tańce oraz całe mnóstwo atrakcji wypełniło piknik rodziny, który z okazji Dnia Dziecka odbył się w niedzielę, 3 czerwca, w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Dziecięce zawody wędkarskie w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dziecięce zawody wędkarskie 05.06.2018 20:20

3 czerwca najmłodsi mieszkańcy Nowej Wsi spróbowali swoich sił w dorocznych zawodach w wędkowaniu spławikowym.

czytaj więcej
Spotkanie z Tomaszem Pospiesznym autorem książki: Nieskalana sławą. fot. Mariusz Marcysiak

Nieskalana sławą 30.05.2018 10:25

Maria Skłodowska-Curie, historia wyjątkowej kobiety, która dzięki ciężkiej pracy, odwadze i uporowi wstrząsnęła światem nauki, ale przede wszystkim wpłynęła na życie ludzkości.

czytaj więcej
Zawody spławikowe nad Smugiem. fot. Mariusz Marcysiak

Świetny wynik zawodów wędkarskich na Smugu 23.04.2018 18:30

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi o puchar wójta gminy Michałowice rozstrzygnięte, a waga złowionych ryb przekroczyła 140 kg.

czytaj więcej
Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej