Ondraszki, haj!

15.10.2017 14:55     137
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak
Na koncert zaprasza Elżbiet Biczyk, przewodnicząca rady gminy. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Miłą niespodzianką, jaką przygotowali organizatorzy były gołki, czyli oscypki z żurawiną. Pychota. fot. Mariusz Marcysiak W koncercie uczestniczył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.


W sobotę, 14 października, remiza przy ul Głównej ponownie wypełniła się mieszkańcami Nowej Wsi, którzy na zaproszenie radnych, sołtysa i rady sołeckiej przybyli zboczyć ten wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju koncert.

 

Zebranych gości powitała Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, która życząc wszystkim wspaniałej zabawy zaprosiła na koncert. Na widowni zasiadł również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka.

 

Ondraszki to kapela, która jak mówią jej muzycy powstała w 1990 roku z potrzeby serca, a śpiewają i grają tak jak publiczność tańczy. Drugich takich ni ma nigdzie na calutkim Bożym świecie. Już te słowa dowodzą, że ich koncerty to spora dawka wspaniałej, góralskiej muzyki i góralskiego humoru. Tak właśnie było w sobotni wieczór w Nowej Wsi, a kto nie był nich żałuje. Było skocznie, zabawnie i smacznie. Tak, tak smacznie, ponieważ w przerwie między pierwszą i drugą częścią koncertu organizatorzy przygotowali dla publiczności pyszną niespodziankę. Były nią gołki, czyli po prostu oscypki.

 

W repertuarze kapeli znalazły się zarówno tradycyjne utwory muzyczne regionu Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, Podhala, Karpat, jak również piosenki biesiadne i własne kompozycje. Kapela koncertuje w kraju i za granicą, a ich płyta „Kółecka sie łobracajom” to ciekawy pomysł na przedłużenie tego klimatu i możliwość obcowania z góralskim folklorem.  

 

Jesteśmy ciekawi innego świata, choćby tego nie całkiem odległego. Dlatego Ondraszki bardzo szybko zyskały sympatię publiczności i z trudem było się rozstać, gdy przyszedł koniec koncertu. Na szczęście kapela już niedługo ponownie zawita do Nowej Wsi, a to za sprawą koncertu pieśni patriotycznych, który odbędzie 10 listopada. Już dziś serdecznie zapraszamy mieszkańców Nowej Wsi na ten koncert. 

 

Koncert kapeli Ondraszki został finansowany z funduszu sołeckiego sołectwa Nowa Wieś.

Mariusz Marcysiak

 

Zobacz także

Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej
Piknik strażacki w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik strażacki 12.09.2017 07:35

Na imprezę do strażaków w Nowej Wsi nie można było nie przyjść. Piknik rodzinny, który organizują już od ponad 10 lat zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 10 września.

czytaj więcej
Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Uroczyste otwarcie boiska i festyn z okazji Dnia Dziecka w Granicy i Nowej Wsi 12.06.2017 06:30

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.

czytaj więcej
Zawody wędkarskie dla dzieci w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Nowa Wieś – Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży 04.06.2017 21:40

Już od wielu lat z okazji Dnia Dziecka, Klub Wędkarski z Nowej Wsi organizuje dla najmłodszych mieszkańców zawody wędkarskie.

czytaj więcej
Spinningowe zawody w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spinningowe zawody wędkarskie w Nowej Wsi 04.06.2017 18:50

Wielu wędkarzy często się zastanawia nad tym, dlaczego jednym się udaje wygrywać zawody, a innym niestety przychodzi to z wielką trudnością. Jaką technikę łowienia obrać, aby wygrać zawody można było się dowiedzieć podglądając uczestników spinningowych zawodów w Nowej Wsi, które 4 czerwca odbyły się nad zbiornikiem Smug.

czytaj więcej
Zawody wędkarskie nad Smugiem w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zawody wędkarskie nad Smugiem w Nowej Wsi 24.04.2017 19:35

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi w zawodach spławikowych rozstrzygnięte. Zwycięzcą został Tomiałowicz Mirosław.

czytaj więcej
Spotkanie Wielkanocne i 30-lecie Koła nr 3 ZERiI w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne i 30. lecie Koła nr 3 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi 23.04.2017 18:59

20 kwietnia, w trakcie trwającej oktawy Świąt Wielkiej Nocy, w świetlicy przy ul. Głównej 52a odbyło się uroczyste spotkanie mieszkańców Nowej Wsi. W tym roku dodatkową okazja do świętowania była również 30 rocznica powstania Koła nr 3 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Duet GlassDuo (foto Urząd Gminy Michałowice)

Wirtuozi szklanej harfy w Nowej Wsi 28.03.2017 10:10

Wybitny, wyjątkowy, wzruszający – taki był koncert, który odbył się w niedzielę, 26 marca w remizie strażackiej w Nowej Wsi. Na scenie wystąpili wirtuozi szklanej harfy, duet GlassDuo. Artyści zaprezentowali mieszkańcom znane utwory w niecodziennym brzmieniu instrumentu, który wykonany jest z kieliszków.

czytaj więcej