14.11.2019 10:10

Opacz-Kolonia świętuje 101 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości

111
Wieczorem pieśni patriotycznych mieszkańcy Opaczy-Kolonii uczcili pamięć tych, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny.

Od bardzo wielu lat w okolicach Święta Niepodległości w Opaczy-Kolonii jest taki wieczór, kiedy poprzez śpiew wspomina się losy naszych rodaków walczących na wielu frontach. Rodaków, którym przyświecał jeden wspólny cel, wolna i niepodległa Polska. To wieczór pieśni patriotycznych, który zawsze gromadzi bardzo wielu mieszkańców sołectwa, dumnych patriotów przekazujących miłość do ojczyzny  z pokolenia na pokolenie.

W trakcie powitania mieszkańców na tym jakże wyjątkowym wydarzeniu, sołtys Opaczy-Kolonii, Grażyna Grabka nawiązała do historii naszej ojczyzny. Pani sołtys podkreśliła, że aż przez 123 lata Polska była nękana zaborami i przez 123 lata trwało jej upokarzanie. A dziś obchodzimy dopiero 101 rocznicę jej odzyskania. Powrotu Polski na mapy świata. Dlatego też dziś należy świętować to wielkie święto, Święto Niepodległości i to najlepiej świętować koncertowo. A skoro koncertowo to w Opaczy-Kolonii nie może się ono odbyć bez chóru „Czerwone Korale”.

„Rota” Marii Konopnickiej otworzyła środowy koncert kierowanego przez Renatę Włodarek chóru. To był wieczór najpiękniejszy pieśni patriotycznych, które przez te wszystkie lata sprawiały, że każdy komu wolność i niepodległość naszej ojczyzny leżała na sercu poświęcał to co najcenniejsze.

Wieczór pieśni patriotycznych, który 13 listopada odbył się w świetlicy przy ul. Ryżowej 90 to już wieloletnia tradycja wspólnie kultywowana przez mieszkańców sołectwa oraz członków Koła nr 5 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Koncert, w trakcie którego nie brakowało również okazji do wspólnego śpiewania idealnie wpisał się w świętowanie niepodległości. Warto też podkreślić, iż mieszkańcy Opaczy-Kolonii bardzo aktywnie uczestniczyli w gminnych uroczystościach 11 listopada, które odbyły się w kościele i na jego dziedzińcu parafii WNMP w Michałowicach.  

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także