17.12.2017 10:50

Opłatek w gronie komorowskich seniorów

112
W sobotę, 16 grudnia, odbyło się w szkole podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe. Komorowskich emerytów odwiedził Krzysztof Grabka, wójt Gminy, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, a także lokalni samorządowcy.

Komorowskie Koło Emerytów i Rencistów i Inwalidów istnieje od blisko pięćdziesięciu lat, jest najstarszym kołem  w naszej gminie. Od lat też emeryci organizują spotkania opłatkowe. Każdego roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia spotykają się, aby wspólnie, przy świątecznym stole podzielić się opłatkiem, obejrzeć i wysłuchać świątecznego programu artystycznego w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej szkoły, a przede wszystkim spotkać się i miło spędzić czas.

 

W sobotnie popołudnie zebranych gości powitał przewodniczący Koła, Henryk Rybkowski. Wszystkim zebranym złożył świąteczne życzenia. Zaprosił do wspólnego świętowania Bożego Narodzenia.  W tym roku Krzysztof Grabka, wójt gminy, życzył zebranym gościom radości i pogody ducha, życzył także, aby rok 2018 był lepszy od poprzedniego.   Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy życzyła zdrowych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Na spotkaniu obecny był również Michał Jeżewski, przewodniczący zarządu osiedla.

 

W spotkaniu wzięła również udział Ewa Adamczyk, przewodnicząca Koła Rejonowego w Michałowicach. Koleżankom i Kolegom z Koła w Komorowie życzyła energii do działania i wielu, wielu wspólnych spotkań.  

Atrakcją spotkań opłatkowych są oczywiście występy artystyczne uczniów klas najmłodszych szkoły podstawowej w Komorowie. W tym roku Jasełka, a także wiersze świąteczne i kolędy śpiewała młodzież ze starszych klas szkoły podstawowej, a także dzieci z drugiej i trzeciej  klasy, które przygotowane zostały przez siostry katechetki: Janę i Lubomirę oraz nauczycielki: Ewę Ciechomską i Małgorzatę Pajączek. Wiele radości i zdrowia życzył zebranym Sławomir Rymuza, dyrektor szkoły podstawowej. Po zakończeniu części artystycznej dzieci wraz z życzeniami przekazały emerytom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne

 

Obecny na opłatku ksiądz proboszcz Andrzej Perdzyński życzył wszystkim gościom zdrowia i radości, która płynie z szopki betlejemskiej i narodzenia Jezusa Chrystusa, a następnie poświęcił przygotowaną wieczerzę wigilijną i odmówił krótką modlitwę. Dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń to najważniejszy moment. Potem był czas na śpiewanie kolęd i rozmowy. Do zobaczenia za rok!

 

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: komorów

Zobacz także