Patriotycznie rozśpiewane Michałowice

21.11.2017 11:00     140

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.


18 listopada, Koło nr 2 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ZERiI) zaprosiło seniorów z Michałowic na szczególne wydarzenie jakim był koncert pieśni patriotycznej. Pieśni, które dawniej niosły żołnierzy do boju, a dziś przypominają nam o ich czynie i krwi, którą przelali za wolność i niepodległość naszej ojczyzny.

 

Występ kierowanego przez Piotra Gwiazdeckiego chóru „Michałowiczanka” jak zawsze zgromadził szeroką rzeszę widzów, a wśród nich nie zabrakło wójta gminy Michałowice, Krzysztofa Grabki wraz z małżonką oraz radnego Eugeniusza Hanca. Wszystkich przybyłych gości powitała i zaprosiła na koncert przewodnicząca koła nr 2, Teresa Sładek.

 

W trakcie sobotniego koncertu artyści zaprezentowali znane pieśni, marsze i hymny z lat, kiedy nasi rodacy walczyli „za wolność naszą i waszą”. Wśród wielu utworów znalazły się m.in. „Pieśń konfederatów barskich” „Marsz, Marsz Polonia”, „My pierwsza brygada”, „Pierwsza kadrowa” i „Ballada o rotmistrzu Pileckim”.

 

Spotkanie z pieśnią patriotyczną wprowadziło jego uczestników w czas wspomnień i rozmów związanych z odwagą i bohaterstwem walczących o niepodległość. Niepodległość, którą na 123 lata Polska straciła. Ten fakt podkreślał również w swoim wystąpieniu wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który życząc zebranym w sali przy Raszyńskiej 34, wszelkiej pomyślności z okazji niedawnego Święta Niepodległości powiedział, że musimy z dużym zapasem odrobić lata zniewolenia i cieszyć się z każdego dnia wolności i niepodległości naszej ojczyzny.

 

Podczas koncertu nie zabrakło również wspólnego śpiewania artystów z publicznością, co jak się okazało sprawiło wszystkim wiele radości. Po występie chóru „Michałowiczanka” przyszedł czas na sąsiedzkie rozmowy przy słodkim poczęstunku, kawie i herbacie, o co zadbali organizatorzy wydarzenia.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zmiana godzin otwarcia lodowiska w okresie ferii (15-26 stycznia)

Zmiana godzin otwarcia lodowiska w okresie ferii (15-26 stycznia) 12.01.2018 15:10

Podczas ferii ulegną zmianie godziny otwarcia lodowiska. Od poniedziałku do piątku lodowisko będzie czynne w godz. 9.00-13.00 oraz 15.00-21.00 (w godz. 13.00-15.00 przerwa techniczna). Natomiast w soboty i niedziele można skorzystać z lodowiska w godzinach 10.00-13.00 oraz 15.00-21.00 (w godz. 13.00-15.00 przerwa techniczna)

Zapraszamy!

czytaj więcej
Rodzinne granie w planszówki w Miochałowicach

Rodzinne granie w planszówki w Miochałowicach Data wydarzenia: 10.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty gier planszowych. W programie prezentacja gier, rozgrywki i turnieje oraz loteria z nagrodami (10 lutego, w godz. 11.00-13.00)

czytaj więcej
Zabawa kostiumowa Walentynki na parkiecie

Zabawa kostiumowa"Walentynki na parkiecie" Data wydarzenia: 10.02.2018

Sołtys Sołectwa Michałowice zaprasza mieszkańców na zabawę kostiumową "Walentynki na parkiecie". Zgłoszenia sms proszę kierować pod numer 600 058 085 od dnia 15 stycznia. Decyduje kolejność zgłoszeń. (10 lutego, godz. 20.00)

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Święto Niepodległości - 11 Listopad 2017r. fot. Mariusz Marcysiak

11 listopada – Święto Niepodległości 13.11.2017 21:35

W tym szczególnym dla wszystkich Polaków dniu, upamiętniamy odzyskanie niepodległości przez nasz kraj. Z tej okazji, w ramach gminnych obchodów Święta Niepodległości, w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach, odbyła się uroczysta msza św. za Ojczyznę oraz koncert pieśni patriotycznej.

czytaj więcej
„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach 31.07.2017 07:05

Leżaki i światowa produkcja do obejrzenia pod chmurką czekało na chętnych chcących miło spędzić czas.

czytaj więcej