Patriotycznie rozśpiewane Michałowice

21.11.2017 11:00     171

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.


18 listopada, Koło nr 2 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ZERiI) zaprosiło seniorów z Michałowic na szczególne wydarzenie jakim był koncert pieśni patriotycznej. Pieśni, które dawniej niosły żołnierzy do boju, a dziś przypominają nam o ich czynie i krwi, którą przelali za wolność i niepodległość naszej ojczyzny.

 

Występ kierowanego przez Piotra Gwiazdeckiego chóru „Michałowiczanka” jak zawsze zgromadził szeroką rzeszę widzów, a wśród nich nie zabrakło wójta gminy Michałowice, Krzysztofa Grabki wraz z małżonką oraz radnego Eugeniusza Hanca. Wszystkich przybyłych gości powitała i zaprosiła na koncert przewodnicząca koła nr 2, Teresa Sładek.

 

W trakcie sobotniego koncertu artyści zaprezentowali znane pieśni, marsze i hymny z lat, kiedy nasi rodacy walczyli „za wolność naszą i waszą”. Wśród wielu utworów znalazły się m.in. „Pieśń konfederatów barskich” „Marsz, Marsz Polonia”, „My pierwsza brygada”, „Pierwsza kadrowa” i „Ballada o rotmistrzu Pileckim”.

 

Spotkanie z pieśnią patriotyczną wprowadziło jego uczestników w czas wspomnień i rozmów związanych z odwagą i bohaterstwem walczących o niepodległość. Niepodległość, którą na 123 lata Polska straciła. Ten fakt podkreślał również w swoim wystąpieniu wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który życząc zebranym w sali przy Raszyńskiej 34, wszelkiej pomyślności z okazji niedawnego Święta Niepodległości powiedział, że musimy z dużym zapasem odrobić lata zniewolenia i cieszyć się z każdego dnia wolności i niepodległości naszej ojczyzny.

 

Podczas koncertu nie zabrakło również wspólnego śpiewania artystów z publicznością, co jak się okazało sprawiło wszystkim wiele radości. Po występie chóru „Michałowiczanka” przyszedł czas na sąsiedzkie rozmowy przy słodkim poczęstunku, kawie i herbacie, o co zadbali organizatorzy wydarzenia.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dzień Matki u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Matki u michałowickich seniorów 20.05.2018 17:20

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność”. To miłość matki, mamy, mamusi. Słowa wypowiadane przez dzieci na całym świecie.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej