Pieśni Patriotyczne na góralską nutę.

13.11.2017 21:15     200
Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak
Na zapraszają: Elżbieta Biczyk, radna Nowej Wsi i przewodnicząca rady gminy oraz Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.


Koncert „Pieśni patriotyczne na góralską nutę” to wydarzenie prezentujące znane utwory w nowej formule. Altówka, skrzypce, bas i instrumenty pasterskie w pieśniach upamiętniających ważne wydarzenia historyczne naszej ojczyzny sprawiają, że poznajemy je na nowo i na nowo odżywa w nas pamięć o nich.

 

Piątkowy koncert kapeli Ondraszki ponownie wypełnił salę remizy w Nowej Wsi. Kapeli, która jest już znana nowowiejskiej publiczności. Ostatni występ górali ze Szczyrku dostarczył mieszkańcom wielu wspaniałych wrażeń i trudno było się z nimi rozstać. Nie inaczej było i tym razem.

 

Radna Nowej Wsi i zarazem przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk witając przybyłych mieszkańców podkreśliła, iż dzień, w którym świętujemy niepodległość, to dzień, w którym serce bije nam mocniej. To także dzień, w którym identyfikujemy się ze wszystkimi pokoleniami Polaków, którzy na przestrzeni dziejów oddawali swoje życie i zdrowie w walce o niepodległość naszej ojczyzny.

 

W wydarzeniu udział wziął również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który dołączając się do serdecznego powitania przewodniczącej rady gminy, życzył mieszkańcom z okazji Święta Niepodległości wszystkiego co najlepsze i aby świętowanie niepodległości było związane z radością i okazją do dumy z tego co osiągnęliśmy.

 

Podczas koncertu kapela Ondraszki zaprezentowała pieśni: „Gdy naród do boju”, „Marsz, Marsz Polonia”, „Hej, hej ułani”, „My Pierwsza Brygada”, „Kalina malina”, „Jak to na wojence ładnie”, „O mój rozmarynie”, „Łącko, łącko zielona”, „Jeszcze jeden mazur dzisiaj”, „Piechota”, „Przybyli ułan pod okienko”. Dużym przeżyciem dla uczestników koncertu było wspólne zaśpiewanie z artystami „Roty”, która przy góralskim akompaniamencie nabrała szczególnego wyrazu.

 

Święto Niepodległości Polska świętuje od morza aż po góry, a 10 listopada można powiedzieć, że góry przybyły do Nowej Wsi, więc obchody były wyjątkowe. Dodatkową atrakcją koncertu, jaką organizatorzy przygotowali dla mieszkańców był słodki poczęstunek, który był uzupełnienie tej duchowej uczty.       

 

Koncert „Pieśni patriotycznej na góralską nutę” został sfinansowany z funduszu sołeckiego sołectwa Nowa Wieś.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dzień Dziecka w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w Nowej Wsi 05.06.2018 22:05

Nie ma nic wspanialszego niż radość dziecka, dlatego też gry, zabawy, konkursy, tańce oraz całe mnóstwo atrakcji wypełniło piknik rodziny, który z okazji Dnia Dziecka odbył się w niedzielę, 3 czerwca, w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Dziecięce zawody wędkarskie w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dziecięce zawody wędkarskie 05.06.2018 20:20

3 czerwca najmłodsi mieszkańcy Nowej Wsi spróbowali swoich sił w dorocznych zawodach w wędkowaniu spławikowym.

czytaj więcej
Spotkanie z Tomaszem Pospiesznym autorem książki: Nieskalana sławą. fot. Mariusz Marcysiak

Nieskalana sławą 30.05.2018 10:25

Maria Skłodowska-Curie, historia wyjątkowej kobiety, która dzięki ciężkiej pracy, odwadze i uporowi wstrząsnęła światem nauki, ale przede wszystkim wpłynęła na życie ludzkości.

czytaj więcej
Zawody spławikowe nad Smugiem. fot. Mariusz Marcysiak

Świetny wynik zawodów wędkarskich na Smugu 23.04.2018 18:30

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi o puchar wójta gminy Michałowice rozstrzygnięte, a waga złowionych ryb przekroczyła 140 kg.

czytaj więcej
Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej