Pieśni Patriotyczne na góralską nutę.

13.11.2017 21:15     187
Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak
Na zapraszają: Elżbieta Biczyk, radna Nowej Wsi i przewodnicząca rady gminy oraz Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.


Koncert „Pieśni patriotyczne na góralską nutę” to wydarzenie prezentujące znane utwory w nowej formule. Altówka, skrzypce, bas i instrumenty pasterskie w pieśniach upamiętniających ważne wydarzenia historyczne naszej ojczyzny sprawiają, że poznajemy je na nowo i na nowo odżywa w nas pamięć o nich.

 

Piątkowy koncert kapeli Ondraszki ponownie wypełnił salę remizy w Nowej Wsi. Kapeli, która jest już znana nowowiejskiej publiczności. Ostatni występ górali ze Szczyrku dostarczył mieszkańcom wielu wspaniałych wrażeń i trudno było się z nimi rozstać. Nie inaczej było i tym razem.

 

Radna Nowej Wsi i zarazem przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk witając przybyłych mieszkańców podkreśliła, iż dzień, w którym świętujemy niepodległość, to dzień, w którym serce bije nam mocniej. To także dzień, w którym identyfikujemy się ze wszystkimi pokoleniami Polaków, którzy na przestrzeni dziejów oddawali swoje życie i zdrowie w walce o niepodległość naszej ojczyzny.

 

W wydarzeniu udział wziął również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który dołączając się do serdecznego powitania przewodniczącej rady gminy, życzył mieszkańcom z okazji Święta Niepodległości wszystkiego co najlepsze i aby świętowanie niepodległości było związane z radością i okazją do dumy z tego co osiągnęliśmy.

 

Podczas koncertu kapela Ondraszki zaprezentowała pieśni: „Gdy naród do boju”, „Marsz, Marsz Polonia”, „Hej, hej ułani”, „My Pierwsza Brygada”, „Kalina malina”, „Jak to na wojence ładnie”, „O mój rozmarynie”, „Łącko, łącko zielona”, „Jeszcze jeden mazur dzisiaj”, „Piechota”, „Przybyli ułan pod okienko”. Dużym przeżyciem dla uczestników koncertu było wspólne zaśpiewanie z artystami „Roty”, która przy góralskim akompaniamencie nabrała szczególnego wyrazu.

 

Święto Niepodległości Polska świętuje od morza aż po góry, a 10 listopada można powiedzieć, że góry przybyły do Nowej Wsi, więc obchody były wyjątkowe. Dodatkową atrakcją koncertu, jaką organizatorzy przygotowali dla mieszkańców był słodki poczęstunek, który był uzupełnienie tej duchowej uczty.       

 

Koncert „Pieśni patriotycznej na góralską nutę” został sfinansowany z funduszu sołeckiego sołectwa Nowa Wieś.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu 19.01.2018 08:30

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w okresie 22-25 stycznia w Nowej Wsi, Granicy, Regułach, Sokołowie i Suchym Lesie.

czytaj więcej
Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa

Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa Data wydarzenia: 03.02.2018

Kostiumowa zabawa - to propozycja dla mieszkańców Nowej Wsi jaką przygotowali w karnawale radni, sołtys i rada sołecka (3 lutego, w godz. 20:00-24:00).

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak

Ondraszki, haj! 15.10.2017 14:55

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej
Piknik strażacki w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik strażacki 12.09.2017 07:35

Na imprezę do strażaków w Nowej Wsi nie można było nie przyjść. Piknik rodzinny, który organizują już od ponad 10 lat zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 10 września.

czytaj więcej
Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Uroczyste otwarcie boiska i festyn z okazji Dnia Dziecka w Granicy i Nowej Wsi 12.06.2017 06:30

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.

czytaj więcej