04.08.2020 15:05

Pieśni powstańcze integrują pokolenia

173
W piątek, 31 lipca w klimatycznym lasku brzozowym przy kościele w Komorowie mieliśmy okazję do wspólnego śpiewania pieśni związanych z Powstaniem Warszawskim.

Na tę okazję członkowie Towarzystwa Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów KOMOROWIANIE przygotowali specjalnie wydany śpiewnik. Dzięki temu mieszkańcy dołączyli do śpiewania, a ich głos niejednokrotnie łamał się od wzruszenia podczas wykonania powstańczych utworów. Na wydarzenie przybyli oprócz seniorów także reprezentanci gminnej młodzieży, co radowało starszych mieszkańców, mocno związanych z Powstaniem Warszawskim – jeśli nie pamięcią, to żywymi opowieściami ich rodziców.

W tego typu wydarzeniach chodzi właśnie o przekazywanie pamięci. Pieśni nie umierają, tak jak pamięć o ich pierwszych wykonawcach.

Dziękujemy Andrzejowi Jarzyńskiemu za przygotowanie tego wydarzenia, za ciekawy wybór repertuaru do śpiewania. To było miłe spotkanie z refleksją” – mówi Hanna Barlak, prezes Towarzystwa KOMOROWIANIE.

Melodie z tamtych lat wykonał zespół Kapsel w składzie: Przemysław Skałuba (klarnet), Marcin Marcin Maroszek (akordeon) i Tomasz Szcześniak (gitara) .

To już druga edycja tego ciekawego wydarzenia. Jak deklarują jego twórcy – za rok możemy się spodziewać kolejnego spotkania z piosenką powstańczą. Do zobaczenia.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach dotacji gminnej dla organizacji pozarządowych.

 

Autor: Wiktor Cyrny; foto: Mariusz Marcysiak
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także