26.09.2022 12:35

Piknik rodzinny z okazji Dni Michałowic

29
W niedzielę, 25 września 2022 r. odbył się w Regułach "Piknik Rodzinny" z okazji Dni Gminy Michałowice

Ostatnia niedziela września była pełna atrakcji. W Regułach na parkingu przy urzędzie gminy odbył się piknik rodzinny z szeregiem atrakcji dla wszystkich mieszkańców gminy Michałowice bez względu na wiek.

Impreza oficjalnie rozpoczęła się o godzinie 13:00, ale dopiero o 14:00 zrobiło się gorąco za sprawą dwóch animatorek z Brazylii, które najpierw pokazały, jak wygląda tradycyjna samba, a później rozkręciły uczestników pikniku we wspólnym tańcu. Trudno było przejść obojętnie, bo animatorki konsekwentnie zapraszały do wspólnej zabawy każdego, kto tylko pojawił się w ich polu widzenia, a ich entuzjazm udzielał się wszystkim.

Po wspólnym tańczeniu samby najmłodsi mogli wziąć udział w "Talent show" - improwizowanym pokazie tańca na scenie. Sądząc po radości malującej się na twarzy uczestników "konkursu" zabawa była przednia.

Po konkursie, około godziny 15:00 rozpoczął się spektakl "Opowieści papierowego teatru" wg Hansa Christiana Andersena w wykonaniu "Teatru Miejsca", czyli Roberta Poryzińskiego, który w trójkołowej rikszy zmieścił cały świat baśni Andersena. Wystawiane były między innymi "Ołowiany żołnierzyk", czy "Brzydkie kaczątko". Po spektaklu były też warsztaty teatralne, na których można było dowiedzieć się, jak tworzyć papierowe lalki, czy jak budować opowieść.

Kolejną atrakcją były zawody strongman oraz strongwoman, w których mogli swych sił spróbować tatusiowie i mamusie. Strongman to sport siłowy, wymagający ogromnej tężyzny fizycznej, zawodnicy często przetaczają ogromne opony, czy przenoszą ciężary na czas. W Michałowicach zawody były dostosowane do możliwości amatorów, dlatego obyło się bez przeciągania lokomotyw, a zamiast tego było na przykład trzymanie na czas aluminiowej beczki. 

Nie mogło oczywiście zabraknąć grochówki z kuchni polowej serwowanej, jak na prawie każdej gminnej imprezie, przez strażaków z Nowej Wsi. Dla zaspokojenia innych gustów kulinarnych był też popcorn i wata cukrowa, a także liczne foodtrucki.

Do wspólnej zabawy ze sceny zachęcał wodzirej i klaun na szczudłach. Nie mogło zabraknąć dmuchańców - były takie klasyczne do skakania i nietypowe - czyli nadmuchiwana ścianka wspinaczkowa. Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach kreatywnych i pojeździć na kucykach. Były też stragany z rękodziełem, można było sobie zrobić zdjęcie w fotobudce, czy zostawić wymaz do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego DKMS, a panie w ciąży mogły zapisać się do pilotażowego programu bezpłatnego monitoringu KTG (więcej na temat programu można dowiedzieć się tutaj).

Ukoronowaniem tego dnia pełnego atrakcji był koncert Dawida Kwiatkowskiego, laureata Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego artysty. Warto dodać, że młodzi ludzie tak bardzo chcieli zająć miejsce tuż przy scenie, że koczowali na parkingu pod stacją WKD już od soboty. Pomysł na zaproszenie Dawida Kwiatkowskiego powstał po konsultacji z Młodzieżową Radą Gminy Michałowice III kadencji, która funkcjonuje u nas od listopada 2021. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

 

 

 

Opublikowany przez: Marcin Bójko