13.09.2022 20:05

PIKNIK U STRAŻAKÓW Z NOWEJ WSI

228
Na piknik strażacki w Nowej Wsi ściągnęły tłumy, ponieważ strażacy nie tylko wiedzą, jak pomagać, ale również, jak zorganizować świetną imprezę.

Jak co roku, tuż przed końcem lata, mieszkańcy naszej gminy oraz liczni goście, niezależnie od pogody odwiedzają strażaków z OSP w Nowej Wsi. Dlaczego? Bo imprezy u strażaków nie można przegapić. 

Sobotnie popołudnie, 10 września, mimo kapryśnej pogody wypełnione było licznymi atrakcjami m.in. zawody sportowo-rekreacyjne, mega dmuchańce, strefy kreatywnych warsztatów, w tym malowanie buziek i zaplatanie warkoczyków. Dużą niespodzianką dla uczestników pikniku była olbrzymia planszówka i piana party. Oczywiście skoro piknik to nie mogło zabraknąć piknikowych smakołyków, takich jak: kiełbaski z grilla, gofry, owocowe sorbety, no i znaku rozpoznawczego kuchni nowowiejskich strażaków, czyli grochówki.

Sobotni piknik był też okazją do prezentacji najnowszego wozu bojowego, który OSP Nowa Wieś otrzymała dzięki zaangażowaniu i obywatelskiej postawie mieszkańców naszej gminy podczas wyborów prezydenckich w 2020 roku. O czym w trakcie prezentacji mówiła Wójt Gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka. Przypomnijmy, że w I turze wyborów prezydenckich udział wzięło 81,2% mieszkańców, co było najlepszym wynikiem w woj. mazowieckim.

Patronem strażaków jest św. Florian, który chroni wszystkie osoby związane zawodowo z ogniem, więc nie mogło również zabraknąć święcenia nowego sprzętu. Strażackiego święcenia, które odbywa się za pomocą wiadra. Święcenia w asyście strażaków pod dowództwem komendanta Jerzego Pokropka i sztandaru dokonał ks. Krzysztof Gołębiewski – kapelan powiatowy Ochotniczych Straży Pożarnych.

Po części oficjalnej i wielu godzinach świetnej zabawy przyszedł czas na koncert i biesiadowanie do późnego wieczora. Gwiazdą sobotniego pikniku był zespół Invox i Fireballs.  

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: OSP Nowa Wieś

Zobacz także