Scena Biblioteki Gminnej w Michałowicach - spektakl Adam i Ewa w Warszawie
Publiczność świetnie się bawiła podczas spektaklu. Wpółpraca młodych i dorosłych aktorów była znakomita. Kreacje aktorów amatrów wzbudziły zachwyt publiczności. Po spektaklu, gratulacje od publiczności odbiera autorka scenariusza i reżyserka spektaklu, Joanna Godlewska. Gratulacje za perfekcyjna grę dla najmłodszych aktorów, uczennic Gimnazjum w Michałowicach.

Przedpremierowy spektakl „Adam i Ewa w Warszawie”, który mieli okazje obejrzeć mieszkańcy naszej gminy, w czwartek 16 czerwca, to kolejna odsłona sceny biblioteki w Michałowicach.


Po przedstawieniach dla najmłodszych przyszedł teraz czas na spektakl dla nieco starszej widowni.

 

„Adam i Ewa w Warszawie” to lekka i świetnie skonstruowana komedia obyczajowa, opowiadająca historię dwójki ludzi, którzy w dość charakterystyczny dla siebie sposób prezentują życiowe rozterki, a do tego jakimś sposobem znaleźli się w Warszawie. Akcja spektaklu jest usytuowany w czasach współczesnych i każdy widz z łatwością odnajduje się w życiu bohaterów. Jednak, dlaczego Adam znalazł się właśnie w Warszawie i do tego przywlókł ze sobą Ewę, tego będzie można się dowiedzieć oglądając spektakl, który miejmy nadzieję zawita jeszcze nie raz do Michałowic.

 

Scenariusz, a także reżyseria spektaklu to dzieło Joanny Godlewskiej – pisarki i nauczycielki Zespołu Szkół w Michałowicach, która posiada niezwykłą umiejętność przedstawiania perypetii damsko-męskich z dystansem i przymrożeniem oka.

 

Czwartkowa prapremiera była świetnym pokazem umiejętności aktorskich artystów amatorów z grupy teatralnej „Scena przyfabryczna” z Ursusa, którzy pod kierownictwem Joanny Godlewskiej oddają się aktorskiej pasji, którą jak sami określają jest artystycznym wyzwaniem, gry w umowność.

 

Wśród aktorów występujących w spektaklu byli również uczniowie gimnazjum w Michałowicach, którzy wspólnie z dorosłymi aktorami stworzyli wspaniałe kreacje dostarczając tym samym znakomitej rozrywki i świetnej zabawy wszystkim widzom mającym okazję obejrzeć przedpremierowy spektakl.

 

Po spektaklu, aktorzy otrzymali od publiczności wiele słów uznania i gratulacji za swoje kreacje, a także zapewnień, że z niecierpliwością czeka na kolejne spektakle sceny Biblioteki Gminnej w Michałowicach.

 

Obsada:

Mira Umiastowska, Kaja Wójcik, Weronika Wlaźnik, Janusz Godlewski

 

Śpiew:

Paulina Pastuszek

 

Muzyka:

Rosław

 

Scenariusz i reżyseria:

Joanna Godlewska

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dziś dzień bibliotek i bibliotekarzy

Dziś dzień bibliotek i bibliotekarzy 08.05.2018 09:55

Z tej okazji osobom pracującym w gminnych bibliotekach życzymy dużo zdrowia, pozytywnej energii oraz satysfakcji z każdej chwili spędzonej z czytelnikami. Niech książek i miłośników lektury wciąż Wam przybywa, a realizowane przez Was projekty przyciągają jak największą liczbę uczestników.

czytaj więcej
Warsztaty wielkanocne w bibliotekach

Warsztaty wielkanocne w bibliotekach 20.03.2018 15:05

W Bibliotece Publicznej Gminy Michałowice oraz jej filii w Nowej Wsi, w sobotę 17 marca, odbyły się Rodzinne warsztaty wielkanocne prowadzone przez Magdalenę Mosiejczyk-Gołos.

czytaj więcej
Świąteczne warsztaty w michałowickiej bibliotece

Świąteczne warsztaty w michałowickiej bibliotece 14.12.2017 12:45

Tradycyjnie już przed Świętami Bożego Narodzenia w michałowickiej bibliotece odbyły się rodzinne warsztaty. Wszyscy dobrze się bawili, a po warsztatach wrócili do domu z własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi.

czytaj więcej
Noc bibliotek w Michałowicach

Noc bibliotek w Michałowicach 07.06.2017 08:30

Za nami noc pełna wrażeń! Gośćmi Nocy Bibliotek były Beata Frankowska-Patrzykont oraz Joanna Miś-Skrzypczak, które zabrały uczestników w podróż do egzotycznych Indii oraz Ameryki Północnej przedstawiając dzieciom opowieści ziemi.

czytaj więcej
Tydzień Bibliotek za nami!

Tydzień Bibliotek za nami! 17.05.2017 14:25

W Bibliotece Publicznej Gminy Michałowice w dniach 8-15 maja odbyła się XIV edycja ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek.

czytaj więcej
Zofia i Ignacy Solarzowie. Idąc ku ludziom. fot. Mariusz Marcysiak

„Zofia i Ignacy Solarzowie. Idąc ku ludziom” 28.02.2017 12:35

W poniedziałek 27 lutego, w bibliotece w Michałowicach została otwarta wystawa opowiadająca o życiu i twórczości Zofii i Ignacego Solarzów – architektach Uniwersytetów Ludowych w Polsce.

czytaj więcej
Spotkanie autorskie Mariusza Zielke z czytelnikami. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie autorskie z Mariuszem Zielke 07.10.2016 20:35

Mariusz Zielke, dziennikarz śledczy i gospodarczy, autor powieści kryminalnych odwiedził 6 października, bibliotekę gminną w Michałowicach, gdzie odbyło się spotkanie autorskie pisarza z czytelnikami.

czytaj więcej
Maroko – brama orientu. Spotkanie z Piotrem Kowalczykiem. fot. Mariusz Marcysiak

Maroko – brama orientu. Spotkanie z Piotrem Kowalczykiem 20.09.2016 20:55

W poniedziałek, 19 września każdy, kto zawitał do sali multimedialnej przy ul. Raszyńskiej w Michałowicach, choć na chwilę mógł się przenieść do Królestwa Marokańskiego.

czytaj więcej
Pamiątkowe zdjęcie uczestników Gali Gminnego Konkursu Głośnego Czytania.

Gala Gminnego Konkursu Głośnego Czytania 11.05.2016 07:05

W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 10 maja w sali przy ul. Raszyńskiej 34 w Michałowicach, odbyła się Gala Gminnego Konkursu Głośnego Czytania, w której to wzięli udział uczniowie gminnych szkół gminy Michałowice.

czytaj więcej
Grupy Kotki, Pszczółki i Misie uczestniczące w spotkaniu Cała gmina czyta dzieciom

Cała Gmina czyta dzieciom – po raz drugi 20.11.2015 09:10

We wtorek, 10 listopada br., odbyło się drugie spotkanie z cyklu "Cała Gmina czyta dzieciom", który ma na celu popularyzację czytelnictwa wśród przedszkolaków.

czytaj więcej