Spotkanie autorskie z Mariuszem Zielke

07.10.2016 20:35     127
Spotkanie autorskie Mariusza Zielke z czytelnikami. fot. Mariusz Marcysiak
Mariusz Zielke. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak

Mariusz Zielke, dziennikarz śledczy i gospodarczy, autor powieści kryminalnych odwiedził 6 października, bibliotekę gminną w Michałowicach, gdzie odbyło się spotkanie autorskie pisarza z czytelnikami.


Mariusz Zielke, autor takich powieści jak: „Wyrok”, „Sędzia”, czy „Człowiek, który musiał umrzeć” jest bardzo często porównywany do jednego z najbardziej poczytnych pisarzy kryminałów Stiega Larssona

 

W trakcie czwartkowego z spotkania z czytelnikami, pisarz zaprezentował kulisy powstawania swoich powieści, które charakteryzują akcje mocno osadzoną w realiach funkcjonowania rynku finansowego, prawniczego, biznesu i służb specjalnych. Wielowątkowość, szybkie tempo akcji, opisy przestępstw i ich mechanizmy, a także rozmach, z jakim działają bohaterowie powieści sprawiają, że lektura książek Mariusza Zielke jest niezwykle wciągająca, co może m. in. potwierdzać częstotliwość wypożyczania książek autora w naszej bibliotece.

 

Mariusz Zielke – dziennikarz śledczy i gospodarczy, pisarz. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Mariusz Zielke jest laureatem nagrody Grand Press 2005 w kategorii dziennikarstwo śledcze za cykl artykułów „Grupa trzymająca władzę”. Założyciel Niezależnej Gazety Internetowej, która jako pierwsze medium internetowe było nominowane do nagrody Grand Press w kategorii media internetowe.

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Rodzinne Warsztaty Świąteczne

Rodzinne Warsztaty Świąteczne Data wydarzenia: 02.12.2017


Biblioteka w Nowej Wsi zaprasza do świetlicy wiejskiej przy ul. Głównej 52 a na rodzinne warsztaty świąteczne. (2 grudnia, w godz. 14.00-16.00).czytaj więcej
Noc bibliotek w Michałowicach

Noc bibliotek w Michałowicach 07.06.2017 08:30

Za nami noc pełna wrażeń! Gośćmi Nocy Bibliotek były Beata Frankowska-Patrzykont oraz Joanna Miś-Skrzypczak, które zabrały uczestników w podróż do egzotycznych Indii oraz Ameryki Północnej przedstawiając dzieciom opowieści ziemi.

czytaj więcej
Tydzień Bibliotek za nami!

Tydzień Bibliotek za nami! 17.05.2017 14:25

W Bibliotece Publicznej Gminy Michałowice w dniach 8-15 maja odbyła się XIV edycja ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek.

czytaj więcej
Zofia i Ignacy Solarzowie. Idąc ku ludziom. fot. Mariusz Marcysiak

„Zofia i Ignacy Solarzowie. Idąc ku ludziom” 28.02.2017 12:35

W poniedziałek 27 lutego, w bibliotece w Michałowicach została otwarta wystawa opowiadająca o życiu i twórczości Zofii i Ignacego Solarzów – architektach Uniwersytetów Ludowych w Polsce.

czytaj więcej
Maroko – brama orientu. Spotkanie z Piotrem Kowalczykiem. fot. Mariusz Marcysiak

Maroko – brama orientu. Spotkanie z Piotrem Kowalczykiem 20.09.2016 20:55

W poniedziałek, 19 września każdy, kto zawitał do sali multimedialnej przy ul. Raszyńskiej w Michałowicach, choć na chwilę mógł się przenieść do Królestwa Marokańskiego.

czytaj więcej
Scena Biblioteki Gminnej w Michałowicach - spektakl Adam i Ewa w Warszawie

Prapremiera spektaklu „Adam i Ewa w Warszawie” 17.06.2016 19:45

Przedpremierowy spektakl „Adam i Ewa w Warszawie”, który mieli okazje obejrzeć mieszkańcy naszej gminy, w czwartek 16 czerwca, to kolejna odsłona sceny biblioteki w Michałowicach.

czytaj więcej
Pamiątkowe zdjęcie uczestników Gali Gminnego Konkursu Głośnego Czytania.

Gala Gminnego Konkursu Głośnego Czytania 11.05.2016 07:05

W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 10 maja w sali przy ul. Raszyńskiej 34 w Michałowicach, odbyła się Gala Gminnego Konkursu Głośnego Czytania, w której to wzięli udział uczniowie gminnych szkół gminy Michałowice.

czytaj więcej
Grupy Kotki, Pszczółki i Misie uczestniczące w spotkaniu Cała gmina czyta dzieciom

Cała Gmina czyta dzieciom – po raz drugi 20.11.2015 09:10

We wtorek, 10 listopada br., odbyło się drugie spotkanie z cyklu "Cała Gmina czyta dzieciom", który ma na celu popularyzację czytelnictwa wśród przedszkolaków.

czytaj więcej
OSP Nowa Wieś w Cyfrowym Archiwum Tradycji Lokalnej

OSP Nowa Wieś w Cyfrowym Archiwum Tradycji Lokalnej 14.10.2015 08:35

Biblioteka Publiczna Gminy Michałowice zaprasza wszystkich do zapoznania się z historią Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Cała gmina czyta dzieciom

Cała gmina czyta dzieciom 13.10.2015 13:05

13 października 2015 r., na pierwszym spotkaniu z cyklu „Cała gmina czyta dzieciom, gośćmi michałowickiej biblioteki byli wójt gminy, Krzysztof Grabka i dwie grupy pięciolatków (Motylki i Pszczółki) z Gminnego Przedszkola w Michałowicach

czytaj więcej