Spotkanie wielkanocne komorowskich emerytów. Foto: bz.
Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński święci pokarm. Foto: bz. Spotkanie wielkanocne u komorowskich seniorów. Foto: bz. Spotkanie świąteczne w gronie komorowskich emerytów - powitanie. Foto: bz. Życzenia od Ewy Adamczyk – przewodniczącej koła rejonowego ZERiI. Foto: bz. Wójt Krzysztof Grabka, składa emerytom najlepsze życzenia. Foto: bz. Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów, podczas życzeń składanych komorowskim seniorom. Spotkanie świąteczne w Komorowie. Foto: bz. Występy artystyczne młodzieży gimnazjalnej. Foto: bz. Występy artystyczne młodzieży gimnazjalnej. Foto: bz.
Podobne tematy: Komorów Osiedle

Spotkania wielkanocne emerytów są tradycją w naszej gminie. Tak było też i w tym roku. Tuż po świętach spotkali się emeryci z koła komorowskiwego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Ksiądz Andrzej Perdzyński poświęcił pokarm, a młodzież występami artystycznymi wzbogaciła spotkanie.


Przy świątecznym stole zgromadziło się wiele osób. Wśród nich znaleźli się Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice wraz z żoną, ksiądz Andrzej Perdzyński, proboszcz komorowskiej parafii, Ewa Adamczyk – przewodnicząca Koła Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Elżbieta Gospodarczyk, przewodnicząca Koła z Nowej Wsi, a także Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów.  

 

Spotkanie rozpoczęło się od powitania członków koła i zaproszonych gości.  Następnie ksiądz Andrzej Perdzyński poświecił pokarm i wszystkim zebranym złożył świąteczne życzenia. Życzył, aby nastrój świąt – zmartwychwstania Jezusa Chrystusa towarzyszył wszystkim przez cały rok.

 

Do życzeń dołączył się Krzysztof Grabka, wójt gminy, który życzył wszystkim zebranym, aby radosna wymowa świąt Wielkiej Nocy długo jeszcze obecna była z sercach i umysłach seniorów z Komorowa.


Po tej oficjalnej części nadszedł czas na świąteczne przysmaki. Na stołach nie zabrakło tradycyjnego jajka, sałatki warzywnej, owoców i napojów. Wszystkich ogarnął radosny nastrój. Dodatkowo świadomość, że właśnie skończyła się zima i zaczęła się wiosna – pora roku, która przynosi nadzieję i radość - wprowadziła zebranych w dobry humor. Atrakcją spotkania był występ młodzieży z komorowskiego gimnazjum.

Podczas spotkania poruszony został temat czerwcowego referendum, podczas którego mieszkańcy wypowiedzą się, czy chcą, aby gmina została częścią metropolii warszawskiej. Referendum odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca br. Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, zachęcał mieszkańców, aby wzięli udział w tym głosowaniu.

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

50 LAT KOŁA EMERYTÓW W KOMOROWIE. Foto: bz.

50 LAT KOŁA EMERYTÓW W KOMOROWIE Foto: bz 17.04.2018 10:40

W sobotę, 14 kwietnia, komorowskie Koło nr 1 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodziło jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie, w którym uczestniczyli seniorzy, wójt gminy - Krzysztof Grabka z żoną, lokalni samorządowcy, a także ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Koncepcja zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej w Komorowie wybrana !!!

Koncepcja zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej w Komorowie wybrana !!! 20.11.2017 15:15

Został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony przez SARP na koncepcję zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej wraz z towarzyszącymi terenami przestrzeni publicznej w Komorowie. Zwycięska praca powstała w kieleckiej pracowni architektonicznej Jakub Heciak Architekci i to na jej podstawie powstanie przyszły projekt modernizacji tej ulicy.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie. Foto: bz.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie 16.01.2017 11:05

Podczas 25. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padł w Komorowie rekord. Udało się zebrać ponad 58 350 zł. Jest to ponad dziesięć tysięcy więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pieniądze do puszek zbierało 94 wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację koncertu i licytację w miejscowej szkole.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów

Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów 13.04.2016 12:10

W poniedziałek, 11 kwietnia, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy, Hanna Brzeska-Kalczuk i Piotr Kamiński.

czytaj więcej
Turniej Scrabble’a w Komorowie

Turniej Scrabble’a w Komorowie 23.11.2015 11:25

21 listopada, w sobotę, odbył się IV turniej gry w scrabble. Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zdobył Krzysztof Dudzik, drugie – Witold Błaszczyk, trzecie – Danuta Irmińska.

czytaj więcej
Święto Niepodległości - na Placu Paderewskiego w Komorowie

Święto Niepodległości - na Placu Paderewskiego w Komorowie 12.11.2015 12:25

Po raz siódmy mieszkańcy Komorowa spotkali się na Placu Paderewskiego, by śpiewem pieśni patriotycznych uczcić 97 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W imprezie uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.


czytaj więcej
Impreza plenerowa w Komorowie

Impreza plenerowa w Komorowie 21.09.2015 08:30

19 września odbyła się na placu Paderewskiego w Komorowie sportowa impreza plenerowa „Aktywny Komorów”. Na sportową sobotę w sąsiedzkim gronie zaprosił mieszkańców Zarząd Osiedla Komorów.

czytaj więcej
„Kochanek Sybilli Thompson - premiera przedstawienia w wykonaniu Grupy Teatralnej Seniorów Teatralnia

„Kochanek Sybilli Thompson"- premiera przedstawienia w wykonaniu Grupy Teatralnej Seniorów "Teatralnia" 01.06.2015 20:25

W sobotę, 30 maja, grupa teatralna seniorów „Teatralnia” zaprezentowała przedstawienie "Kochanek Sybilli Thompson". Premiera spektaklu odbyła się w karczmie „U Wiencka” w Komorowie.

czytaj więcej
Komorowscy emeryci podczas wielkanocnego spotkania

Komorowscy emeryci podczas wielkanocnego spotkania 13.04.2015 09:30

Spotkania wielkanocne emerytów to tradycja w naszej gminie. 11 kwietnia, w szkole w Komorowie, spotkali się emeryci z koła komorowskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Polskich.

czytaj więcej