„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy” głoszą słowa jeden z kolęd. Nie inaczej było podczas spotkania wigilijnego mieszkańców Opaczy-Kolonii, które odbyło 17 grudnia w świetlicy przy ul. Ryżowej 90.


Zgodnie z tradycją tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w atmosferze ciepła i radości spotkali się na wspólnej wigilii mieszkańcy oraz zaproszeni goście, wśród których byli wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, ks. proboszcz Marek Małkiewicz wraz z księżmi, przewodnicząca rady gminy – Elżbieta Biczyk, radna Anna Kamińska, radny Eugeniusz Hanc, przewodnicząca terenowego Koła ZERiI – Ewa Abramczyk i przewodnicząca Koła ZERiI – Anna Taras.

 

W imieniu mieszkańców, gości powitała sołtys, Grażyna Grabka, która składając życzenia na ten świąteczny czas, życzyła wszystkim spokoju, radości i oderwania się od trudów dnia codziennego.

 

Po wspólnej modlitwie ks. proboszcz Marek Małkiewicz życzył mieszkańcom, aby pokój chrystusowy zamieszkał we wszystkich i aby każdy mógł w nim żyć, mimo iż to życie nie zawsze jest łatwe.

 

Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności na Nowy Rok 2017 życzyła przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk, która w swoim wystąpieniu podkreśliła również w jak radosnej i rodzinnej atmosferze odbywa się to spotkanie.

 

Cieszy mnie, że mieszkańcy Opaczy-Kolonii z potrzeby serca spotykają się, a przy okazji takich świąt sami przygotowują te wszystkie potrawy. Dzieląc nimi ze wszystkimi i tworząc tym samy jedną wielką rodzinę – mówił wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. Składając życzenia w imieniu własnym i pracowników urzędu, życzył wszystkim wszystkiego najlepszego, ciepłych i radosnych świąt.

 

Zanim jednak wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, na którym znalazły się pyszne potrawy przygotowane przez mieszkańców – m.in. pierogi pani Basi czy wigilijny bigos pani Grażynki – uczestnicy wysłuchali wspaniałego koncertu kolęd w wykonaniu chóru „Czerwone Korale” kierowanego przez Renatę Włodarek.

 

Spotkanie wigilijne w Opaczy-Kolonii zostało zorganizowane przez sołtys, radę sołecką oraz Związek Emerytów i Rencistów Koło nr 5.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii 18.12.2017 18:20

Pan Marcepan, właściciel cukierni wraz z Madame Lukier zabrali dzieci z Opaczy-Kolonii na bal do słodkiej krainy. Krainy cukierków, czekolady, ciasteczek i torcików.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii 17.12.2017 20:35

Już tak jest, że w okresie przedświątecznym wszyscy, wszystkim ślą życzenia. Rodzinie, znajomym, przyjaciołom i sąsiadom. Tej idei hołdują także mieszkańcy Opaczy-Kolonii, którzy jak co roku tuż przed świętem Bożego Narodzenia spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Spotkanie opłatkowe w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie opłatkowe w Regułach 17.12.2017 19:40

„A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami”. Kolędą „Bóg się rodzi” mieszkańcy Reguł rozpoczęli swoje wigilijne spotkanie, które w czwartek, 14 grudnia odbyło się w świetlicy przy ul. Wiejskiej 13.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy Małej. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne mieszkańców Opaczy Małej 10.12.2017 18:10

Atmosfera świąt Bożego Narodzenia udzieliła się również mieszkańcom Opaczy Małej, którzy w sobotę, 9 grudnia uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez sołtys, Barbarę Budzyniak oraz radę sołecką.

czytaj więcej
Andrzejki w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa w Opaczy-Kolonii 28.11.2017 09:25

Zabawy andrzejkowe powoli stają się już tradycją w naszej gminie. Podobnie jak mieszkańcy Reguł, Granicy i Michałowic-Wsi również w Opaczy-Kolonii postanowiono skorzystać z okazji jaką dają ostatki przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

czytaj więcej
Wieczór pieśni Bułata Okudżawy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór pieśni Bułata Okudżawy 21.11.2017 23:30

Cóż to był za wieczór! Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu artystów z Łódzkiego Teatru Piosenki wypełniły koncert, który w niedzielę, 19 listopada odbył się w świetlicy w Opaczy-Kolonii.

czytaj więcej
Wieczór Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii 10.11.2017 08:55

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii rozpoczął obchody Święta Niepodległości w gminie Michałowice. Jak co roku sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką i Kołem Emerytów i Rencistów nr 5 zaprosiła mieszkańców Opaczy-Kolonii na koncert w wykonaniu chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej
Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii 21.05.2017 19:40

Jak się schłodzić w gorący dzień, taki jak miniona sobota? Ciekawym sposobem było wybranie się na warsztaty szalonego naukowca do Opaczy-Kolonii. Warsztaty w trakcie, których najmłodsi mieszkańcy sołectwa przeprowadzali eksperymenty z suchym lodem.

czytaj więcej
Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii 13.03.2017 21:45

W minioną niedzielę Luigi Pagano zabrał panie z Opaczy-Kolonii w niezwykłą muzyczną podróż do Włoch, słonecznego i romantycznego kraju.

czytaj więcej