„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy” głoszą słowa jeden z kolęd. Nie inaczej było podczas spotkania wigilijnego mieszkańców Opaczy-Kolonii, które odbyło 17 grudnia w świetlicy przy ul. Ryżowej 90.


Zgodnie z tradycją tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w atmosferze ciepła i radości spotkali się na wspólnej wigilii mieszkańcy oraz zaproszeni goście, wśród których byli wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, ks. proboszcz Marek Małkiewicz wraz z księżmi, przewodnicząca rady gminy – Elżbieta Biczyk, radna Anna Kamińska, radny Eugeniusz Hanc, przewodnicząca terenowego Koła ZERiI – Ewa Abramczyk i przewodnicząca Koła ZERiI – Anna Taras.

 

W imieniu mieszkańców, gości powitała sołtys, Grażyna Grabka, która składając życzenia na ten świąteczny czas, życzyła wszystkim spokoju, radości i oderwania się od trudów dnia codziennego.

 

Po wspólnej modlitwie ks. proboszcz Marek Małkiewicz życzył mieszkańcom, aby pokój chrystusowy zamieszkał we wszystkich i aby każdy mógł w nim żyć, mimo iż to życie nie zawsze jest łatwe.

 

Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności na Nowy Rok 2017 życzyła przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk, która w swoim wystąpieniu podkreśliła również w jak radosnej i rodzinnej atmosferze odbywa się to spotkanie.

 

Cieszy mnie, że mieszkańcy Opaczy-Kolonii z potrzeby serca spotykają się, a przy okazji takich świąt sami przygotowują te wszystkie potrawy. Dzieląc nimi ze wszystkimi i tworząc tym samy jedną wielką rodzinę – mówił wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. Składając życzenia w imieniu własnym i pracowników urzędu, życzył wszystkim wszystkiego najlepszego, ciepłych i radosnych świąt.

 

Zanim jednak wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, na którym znalazły się pyszne potrawy przygotowane przez mieszkańców – m.in. pierogi pani Basi czy wigilijny bigos pani Grażynki – uczestnicy wysłuchali wspaniałego koncertu kolęd w wykonaniu chóru „Czerwone Korale” kierowanego przez Renatę Włodarek.

 

Spotkanie wigilijne w Opaczy-Kolonii zostało zorganizowane przez sołtys, radę sołecką oraz Związek Emerytów i Rencistów Koło nr 5.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Wieczór pieśni Bułata Okudżawy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór pieśni Bułata Okudżawy 21.11.2017 23:30

Cóż to był za wieczór! Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu artystów z Łódzkiego Teatru Piosenki wypełniły koncert, który w niedzielę, 19 listopada odbył się w świetlicy w Opaczy-Kolonii.

czytaj więcej
Wieczór Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii 10.11.2017 08:55

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii rozpoczął obchody Święta Niepodległości w gminie Michałowice. Jak co roku sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką i Kołem Emerytów i Rencistów nr 5 zaprosiła mieszkańców Opaczy-Kolonii na koncert w wykonaniu chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej
Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty szalonego naukowca w Opaczy-Kolonii 21.05.2017 19:40

Jak się schłodzić w gorący dzień, taki jak miniona sobota? Ciekawym sposobem było wybranie się na warsztaty szalonego naukowca do Opaczy-Kolonii. Warsztaty w trakcie, których najmłodsi mieszkańcy sołectwa przeprowadzali eksperymenty z suchym lodem.

czytaj więcej
Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Luigiego Pagano z okazji Dnia Kobiet w Opaczy-Kolonii 13.03.2017 21:45

W minioną niedzielę Luigi Pagano zabrał panie z Opaczy-Kolonii w niezwykłą muzyczną podróż do Włoch, słonecznego i romantycznego kraju.

czytaj więcej
Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Tłusty czwartek w Opaczy-Kolonii 23.02.2017 21:25

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Dobrych i pysznych pączków nie zabrakło w Opaczy–Kolonii, gdzie mieszkańcy spotkali z okazji tłustego czwartku.

czytaj więcej
Bal karnawałowy mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Karnawał, ach karnawał 22.02.2017 07:40

Karnawałowe szaleństwo w tym roku nie ominęło również mieszkańców Opaczy-Kolonii, którzy dali się porwać wspaniałej zabawie.

czytaj więcej
Bal w krainie szczęścia w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal karnawałowy dla dzieci - Opacz-Kolonia 06.02.2017 22:30

„Każde dziecko duże, małe lubi bale w karnawale” mówi jedno z porzekadeł. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 5 lutego w świetli przy ul. Ryżowej, gdzie odbył się karnawałowy bal w krainie szczęścia dla dzieci z Opaczy-Kolonii

czytaj więcej
Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu. fot. Mariusz Marcysiak

Teatrzyk dla dzieci - Królowa Śniegu 29.01.2017 13:59

Zima to idealna pora na zimowe opowieści, a jedną z nich jest dobrze znana baśń Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”.

czytaj więcej
Bal choinkowy dla dzieci z Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Opacz-Kolonia – Bal choinkowy dla dzieci 19.12.2016 21:45

Wspaniałą zabawę i wiele tańczących dzieci gościła świetlica przy ul. Ryżowej 90, w której odbył się bal choinkowy dla dzieci z Opaczy-Kolonii.

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 19.12.2016 20:35

18 grudnia, w holu Zespołu Szkół w Michałowicach odbyło się coroczne spotkanie wigilijne seniorów z michałowickiego Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

czytaj więcej