18.12.2019 11:05

Św. Mikołaj odwiedził dzieci z Michałowic-Wsi i Opaczy Małej

180
Od kilku dni po naszej gminie z workiem pełnym prezentów podróżuje święty Mikołaj. Oczywiście podróżuje z prezentami dla najmłodszym mieszkańców gminy, a jak wiadomo do każdej wizyty trzeba się przygotować, najlepiej podczas zabawy mikołajkowej takiej jak u dzieci z Michałowic-Wsi i Opaczy Małej.

To tu 15 grudnia Panie sołtys: Barbara Budzyniak i Adriana Król-Popiel oraz rady sołeckie zorganizowali doroczną zabawę mikołajkową. A cóż to była za wspaniała zabawa to wiedzą ci, którzy tego dnia zawitali do hali sportowej szkoły podstawowej w Michałowicach.

Już od samego wejścia uczestnicy zabawy otrzymywali czerwono białe mikołajowe czapki, które pięknie się komponowały na licznych stoiskach warsztatowych. A na nich różnorodne pomysły na świąteczne ozdoby m.in. bombki, małe choineczki i renifery z drewna, specjalne świąteczne przypinki, mega długi list do św. Mikołaja i równie mega długi łańcuch na choinkę.

Zabawnie i aktywnie było również w strefie sportowej, gdzie celnym okiem i skutecznością popisywały się zarówno dzieci, jak i ich rodzice. To była radosna rywalizacja, w której zdecydowanymi faworytami były dzieci. Podobnie jak w grze w memory, ale rodzice mieli też szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. Słodkie pyszności, które dla wszystkich były dostępne w mikołajkowej kawiarence znikały w mgnieniu oka. Nic dziwnego, ponieważ przygotowane przez rodziców ciasta to popis talentów cukierniczych, więc wszystko było palce lizać.

Okazję do zrzucenia kilku kalorii maluchy miały na wesołym dmuchańcu lub budując zaskakujące budowle z mega klocków. A jak już przyszła chwila wytchnienia to do siebie zapraszał fotograficzny kącik, w którym zdjęcia w zimowej scenerii wychodziły rewelacyjnie.

Nagle, jak gdyby nic pośród dzieci pojawia święty Mikołaj i staje się najważniejszym uczestnikiem zabawy. Zanim jednak usiadł w swoim wygodnym tronie namówił dzieci i rodziców do zaśpiewania świątecznej piosenki. Oczywiście wszystko poszło śpiewająco i wszystkie dzieci otrzymały prezenty.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także