09.12.2021 09:05

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ RĘKODZIEŁA

249
5 grudnia na parkingu przed Urzędem Gminy odbył się świąteczny kiermasz rękodzieła, który nie tylko rozpoczął świąteczne przygotowania, ale przede wszystkim wprowadził mieszkańców naszej gminy w radosną atmosferę zbliżających się świąt.

W samo południe, czyli o godz. 12.00 rozpoczął się kiermasz świąteczny przed budynkiem Urzędu Gminy Michałowice. Lokalni rzemieślnicy i rękodzielnicy wystawili swoje stoiska.. Przepiękne bombki, aniołki, stroiki, wianki, choinki i wiele, wiele innych świątecznych ozdób, wśród których nie zabrakło również ozdób przygotowanych przez uczniów klasy 5c ze Szkoły Podstawowej w Michałowicach. Oczywiście świąteczne przybrania to niejedyne artykuły, które można było kupić tego dnia na kiermaszu. Nie zabrakło również interesujących pomysłów na prezenty dla najbliższych, przyjaciół i znajomych. Wyroby ceramiczne, biżuteria, różnorodne bibeloty, gry planszowe stroje i ubrania, no i milusie przytulanki. Wszystko własnoręcznie wykonane przez lokalnych rękodzielników i niepowtarzalne. Oryginalne prezenty z pewnością ucieszą obdarowanych.

Kiermasz był również okazją do rodzinnej aktywności i zabawy m.in. na warsztatach ozdób świątecznych i licznych konkursach. Bez wątpienia zabawy nie brakowało także na stoisku z fotobudką i w świątecznym studio fotograficznym, gdzie z okazji do wspólnego świątecznego zdjęcia skorzystało wiele gminnych rodzin. Była też okazja do zdjęcia z św. Mikołajem, który wraz ze śnieżynkami dostarczył dzieciom, ale i nie tylko dzieciom wiele radości.

Wyjątkową atrakcją kiermaszu była wizyta MotoMikołajów, którzy właśnie postanowili odwiedzić naszą gminę. Ich obecność była nie lada niespodzianką i ciekawostką co spowodowało, że niemal błyskawicznie stali się głównym punktem zainteresowania wśród odwiedzających kiermasz. Były zdjęcia, upominki i dużo uśmiechniętych buzi.

Podczas niedzielnego spotkania został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną, na który wpłynęły 44 prace. Niestety połowa z nich była niezgodna z regulaminem (za duży format pracy lub zastosowanie techniki przestrzennej).  Zwyciężczynią konkursu została Natalia Czajkowska z Michałowic. Wyróżnienia dostali: Igor Budzik z Michałowic, Karol Pawlikowski z Michałowic i Małgorzata Szczególska z Komorowa.  Gratulujemy.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki  od Małgorzaty Pacheckiej, wójt gminy oraz Mikołaja. 

Wspaniałe niedzielne popołudnie. Popołudnie w trakcie, którego wielu mieszkańców naszej gminy miło spędziło czas. A jeśli dodamy do tego jeszcze rozbrzmiewającą z głośników świąteczną muzykę, niską temperaturę i sypiący śnieg to bezsprzecznie dało się poczuć, że święta tuż, tuż. 

Do pobrania - zdjęcia z kącika Mikołaja

Do pobrania- zdjęcia z fotobudki

Autor: zdjęcia: Mariusz Marcysiak oraz urząd gminy
Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: kiermasz rękodzieła

Zobacz także