07.12.2022 09:55

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ RĘKODZIEŁA

189
Przygotowania do świąt w pełni, a gorączka świątecznych zakupów nabiera tempa. Każdy szuka ciekawych prezentów dla swoich najbliższych, a okazją do ich zdobycia był niedzielny, „Świąteczny Kiermasz Rękodzieła” w Regułach.

4 grudnia parking przed Urzędem Gminy wypełnił się świątecznymi ozdobami i artykułami, które bez wątpienia sprawią obdarowanym wiele radości. Na straganach wystawcy oferowali przeróżne przedmioty od biżuterii poprzez makramy, zabawki, gry, koronki, hafty, czapki, ubrania, ceramikę, poduchy, torby, torebki po niespotykane wyroby z drewna. Oczywiście prym wiodły ozdoby świąteczne wśród których nie brakowało stroików, wianków, bombek i koronkowych ozdób na choinkę. Te przepięknie prezentowały się na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich „Reguły”.

Na tegorocznym kiermaszu nie brakowało także okazji do wykazania się zdolnościami manualnymi. Każdy kto tylko chciał i to bez względu na wiek mógł własnoręcznie stworzyć namiastkę lasu w słoiku lub przyozdobić świąteczne pierniczki. 

Kulinaria zresztą były obecne także na stoiskach wystawców, bo przecież święta to także pyszności, więc i tych nie mogło zabraknąć. Były konfitury, ciasta, pierniki. Można było skosztować, kupić na teraz lub zamówić na świąteczny stół.

Sporo się działo w niedzielne popołudnie przed urzędem gminy. Świąteczny kiermasz postanowili także odwiedzić MotoMikołaje, którzy właśnie tego dnia podróżowali po naszej gminie. Ich wizyta sprawiła odwiedzającym wiele radości i okazji do wspólnych zdjęć (więcej o wizycie Motomikołajów przeczytacie w artykule: LINK)

Jeśli chodzi o zdjęcia to niezła zabawa trwała w kąciku, w którym na odwiedzających czekał wraz ze swoimi pomocnikami św. Mikołaj oraz w namiocie z fotobudką.

Oczywiście świąteczny kiermasz nie mógł się obyć bez świątecznych piosenek w wykonaniu uczniów naszych szkół, a także rozstrzygnięcia konkursu na Bożonarodzeniową kartkę świąteczną. Tych na konkurs wpłynęło aż 54 i wszystkie były przepiękne co mogliśmy zobaczyć podczas towarzyszącej kiermaszowi wystawie ( artykuł o rozstrzygnięciu konkursu - LINK)

Podczas niedzielnego kiermaszu mieszkańcy naszej gminy mieli również okazję odwiedzić nowo otwarte przedszkole w Regułach, ponieważ właśnie 4 grudnia odbywał się tu dzień otwarty. Chętnych do odwidzenia nowej placówki nie brakowało, a po zwiedzeniu czekała przepyszna ciepła czekolada.

Niewątpliwie niedzielny kiermasz w Regułach był nie tylko okazją do zrobienia świątecznych zakupów, ale i również świetnego spędzenia czasu wraz z rodziną w tym przedświątecznym okresie.

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: kiermasz rękodzieła

Zobacz także