05.02.2018 19:25

Tak się bawi, tak się bawi Nowa Wieś

804
Bal karnawałowy w Nowej Wsi to już niemal tradycja. Tradycja, którą mieszkańcy bardzo chętnie kultywują i w której równie chętnie biorą udział. W tym roku odbył się już po raz szósty.

Podobnie jak w latach ubiegłych na tą wspaniałą zabawę, mieszkańcy wybrali się do remizy strażackiej przy ul. Głównej 2, gdzie o wyśmienitą atmosferę zadbał wodzirej, Jakub Skalmierski wraz z ekipą DJ Show. Oj, działo się, działo.

 

Zanim jednak wszyscy dali się porwać szalonej zabawie jej uroczystego otwarcia w imieniu organizatorów dokonała  radna  Nowej Wsi i zarazem przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk. Nie zabrakło również życzeń wspaniałej i niezapomnianej zabawy, a widząc pieczołowicie przygotowane kreacje kostiumowe uczestników balu, to gwarancja spełnienia życzeń była pewna na 100%. Zresztą na potwierdzenie tego nie trzeba było długo czekać. Pierwsze rytmy dominikańskiej bachaty sprawiają, że na parkiecie pojawia się ponad sto osób. Czyli wszyscy, którzy 3 lutego wzięli udział w coroczny balu karnawałowym mieszkańców Nowej Wsi.

 

O takich balach zwykło się mówić „bal na sto pas”. I tak właśnie było. Jakub Skalmierski z Grupą DJ Show zapewnili uczestnikom nieustający ciąg wspaniałej zabawy. Z głośników rozbrzmiewa jeden z najbardziej znanych przebojów zespołu Village People Y.M.C.A. i wszyscy razem tańczą choreografią przygotowaną przez wodzireja. Tu speszymy donieść, że na parkiecie w Nowej Wsi coś takiego jak różnica wieku nie istnieje, a dobra muzyka, to ta przy której bawimy się najlepiej. 

 

Sporo się działo również w pobliżu stolika dj-a, gdzie jedną z atrakcji tego wieczoru była zabawa z "kołem fortuny”. Pary podchodzą, kręcą kołem i wykonują wskazane przez strzałkę jedno z zadań, wśród których m.in. był  taniec z wodzirejem czy muzyczna dedykacja. I choć na kole znajdowało się pole "bankrut”, to tak się składało, że żadnej parze nie udało go się wylosować.

 

Oczywiście jak bal, to bal, więc w jego trakcie odbył się również konkurs na króla i królową, a o zwycięstwie decydowały takie elementy jak: przygotowanie kostiumowe, umiejętności taneczne i chęć dobrej zabawy.

 

Czas szybko płynie, a przy dobrej zabawie jeszcze szybciej. Po balu pozostaną wspaniałe wspomnienia i oczywiście zdjęcia oraz sympatia do wszystkich, z którymi dzieliliśmy wspólne przeżycia. No i oczekiwanie na kolejną “imprezę sąsiedzką” w sołectwie.

 

Zabawa karnawałowa w Nowej Wsi została zorganizowana przez radnych, sołtysa oraz radę sołecką, a sfinansowana była z funduszu sołeckiego.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Zobacz także