Data wydarzenia: 30.11.-0001 19:00

Teatr Kuffer przedstawia „Zimową Opowieść”

60
Nastrojowo, zabawnie i wesoło było w sobotnie południe w Szkole Podstawowej w Michałowicach. Ale przede wszystkim czuło się klimat świąt Bożego Narodzenia.

7 grudnia, czyli tuż po Mikołajkach hol Szkoły Podstawowej w Michałowicach tętnił życiem i to mimo tego, że to była sobota. Wszystko za sprawą występu aktorów z Teatru Kuffer, którzy do dzieci z Michałowic-Wsi, Opaczy Małej i Osiedla Michałowice przyjechali z wyjątkowym przedstawieniem, z „Zimową Opowieścią”  

To opowieść o nieposłusznej dziewczynce, która nie może doczekać się przyjścia Mikołaja. Pisze do niego list i wyrusza na jego poszukiwania. Po drodze spotyka owieczkę, diabła i pasterzy idących do szopki. Historia kończy się oczywiście bardzo dobrze, a sama dziewczynka staje się grzeczna i chętnie pomaga babci w domowych obowiązkach. Co ciekawe przedstawienie miało interaktywną formę, więc nie brakowało okazji do wspólnego śpiewania i zabaw, które doskonale wpisywały się w klimat nadchodzących świąt.

Jednak przedstawienie nie było jedyną atrakcją, którą na ten dzień przygotowali organizatorzy tzn. sołtys Michowic-Wsi – Adriana Król-Popiel, Sołtys Opaczy Małej – Barbara Budzyniak, rady sołeckie oraz przewodnicząca Agnieszka Lenard wraz Zarządem Osiedla Michałowice.

Tego dnia cały szkolny hol wypełniony był zabawą i radością. Na najmłodszych mieszkańców gminy czekały liczne warsztaty np. zdobienia pierników, ozdób choinkowych, kartek świątecznych i nastrojowych świeczek. Do tego do dyspozycji maluchów był basenik wypełniony piłeczkami i tunelowy tor przeszkód. Oj działo się działo, ale największe poruszenie nastąpiło z chwilą, gdy w szkole pojawił się gość specjalny. Kto to był? Oczywiście święty Mikołaj, w swoim czerwonym uniformie i długą, białą brodą. Ledwie się pojawił, a w mig obstąpiły go dzieci, dla których Mikołaj przyniósł słodkie upominki.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także