Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak
Cóż to był za pojedynek! W meczu finałowym dopiero rzuty karne zadecydowały o zwycięstwie Nowej Wsi nad Komorowem. fot. Mariusz Marcysiak Na trybunach może zasiąść aż 373 osoby. fot. Mariusz Marcysiak Po turnieju dla najmłodszych do rywalizacji przystąpili dorośli. fot. Mariusz Marcysiak Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice wręcza pamiątkowy puchar piłkarzom Nowej Wsi - zwycięzcom pierwszego turnieju piłki nożnej na gminny boisku w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak A dla starszych piłkarzy były pamiątkowe medale. fot. Mariusz Marcysiak Po imprezie na boisku zabawa przeniosła się na Granicką Polankę , fot. Mariusz Marcysiak gdzie atrakcji również nie brakowało. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.


Gminne boisko w Granicy to pełnowymiarowe boisko wybudowane wraz z odpowiednią infrastrukturą. Na trybunach mogą zasiąść 373 osoby, a boisko spełnia wymogi Polskiego i Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej dla rozgrywek IV ligi. Jak podkreślał w trakcje ceremonii otwarcia Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice – boisko w Granicy zostało zbudowane siłą, zaangażowaniem i współpracą wielu osób. Boisko, które zostało wykonane z zachowaniem najwyższych standardów,  i które posiada certyfikat FIFA Quality PRO.

 

Zanim jednak przedstawiciele naszej gminy w osobach: wójta – Krzysztofa Grabki, sekretarza generalnego PZPN – Macieja Sawickiego, przewodniczącej rady gminy – Elżbiety Biczyk, przewodniczącego wspólnoty gruntowej Granica – Roberta Wojciechowskiego, radnych – Agnieszki Paradowskiej, Pawła Kordysa i Przemysława Majtyki, dyrektor szkoły w Nowej Wsi – Ewy Dymury oraz przewodniczącego zarządu osiedla Granica – Pawła Łąpiesia, a przede wszystkim  samych piłkarz, dokonali uroczystego przecięcia wstęgi, na boisku odbyły się eliminacje turnieju piłki nożnej, w których udział wzięli zawodnicy z uczniowskich klubów sportowych w Nowej Wsi, Michałowic i Komorowa. Po zaciętej i wyrównanej walce zwycięzcami turnieju zostali piłkarze z UKS  Nowa Wieś, którzy w rzutach karnych pokonali FC Komorów 3:2. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy michałowickiego UKS Jaguar, a czwarte - druga drużyna z Nowej Wsi. Zawodników przez cały czas dopingowały cheerleaderki Jaguarki z Michałowic. 

 

Natchnieni postawą juniorów do głównego meczu tego dnia przystąpili dorośli mieszkańcy. W tym meczu nie było podziału na miejscowości, a jedynie losowanie, którego dokonał wójt, Krzysztof Grabka, przydzielając zawodników do poszczególnej drużyny w niebieskich lub zielonych koszulkach. Tu również nie brakowało zaangażowania, walki i chęci zwycięstwa, a mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla drużyny niebieskich.

 

Uroczystość i zabawę na boisku zakończył konkurs rzutów karnych oraz konkurs żonglowania.

 

W konkursie na strzał z rzutu karnego zwyciężył Michał Hilcher, drugi był Grzegorz Bigosiński, a trzeci Rafał Cygan. Zwycięzca otrzymał pamiątkową piłkę z autografami piłkarzy naszej Narodowej Reprezentacji.

 

Konkurs żonglowania, w którym zawodnicy walczyli o koszulkę Reprezentacji Polski z podpisami piłkarzy, to już pokaz umiejętności młodszych piłkarzy, którzy zwyciężyli,  zajmując pierwsze trzy miejsca. I tak zwycięzcą został Jakub Świeciński, drugie miejsce Olaf Kędzior i trzecie miejsce Kuba Malinowski.

 

Został rozstrzygnięty także konkurs na hasło "Kibicuj biało-czerwonym". Piłkę z podpisami reprezentantów wygrała Eliza Smakuszewska, która przesłała hasło "Nasza Gmina kibicuje, Polska Piłka triumfuje!"

 

Jednak to nie był koniec atrakcji jakie tego dnia przygotowali organizatorzy dla mieszkańców. Po imprezie na boisku wszyscy mieszkańcy – młodsi i trochę starsi, a także przybyli goście przenieśli się na plac zabaw „Granicka Polanka” przy ul. Poprzecznej, gdzie kontynuowali dalszą sportową, ale i nie tylko, zabawę.

 

11 czerwca  czasu na nudę nie było. Tylko zabawa, radość i uśmiechy na twarzach. Na najmłodszych czekał prawdziwy dmuchany skakaniec, mega zjeżdżalnia, rodeo symulator w kształcie piłki, a także mega piłkarzyki. Wszystko pod okien instruktorów, którzy dbali oto, aby dzieci mogły się bawić bezpiecznie.

 

Tańce, gry, malowanie buzi, balonowe cudaki i bańki mydlane – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. A do tego można było wesprzeć akcję „Ośmiorniczki dla wcześniaków”, gdzie przy wspólnym stole panie własnoręcznie wykonywały z wełny ośmiorniczki, które zostaną przekazane do szpitali. Dzięki nim przebywające w inkubatorach wcześniaki uspokajają się, nie wyrywają rurek i przewodów, do których są podłączone.

 

W niedzielne popołudnie nie zabrakło także zabaw, w których chętnie udział brali rodzice i dziadkowie, jak choćby warsztaty zumby czy warsztaty żonglerki, które poprowadził Robert Guzik. Zanim jednak to nastąpiło, wszyscy mogliśmy podziwiać niesamowite umiejętności freestyle’u footballowego 4 zawodnika w Mistrzostwach Świata SuperBall 2016 w kategorii „Iron Man”.

 

Każdy kto zgłodniał miał także okazję uzupełnić kilka kalorii watą cukrową, popcornem i hot-dogami, które smakowały rewelacyjnie.

 

Podsumowując niedzielne wydarzenie, zorganizowane przez gminę, radnych z Granicy i Nowej Wsi, oraz przedstawicieli jednostek pomocniczych tych miejscowości,  trzeba dodać, iż nowo otwarte boisko jest jedną z gminnych inwestycji, która niespełna miesiąc temu zajęła trzecie miejsce w kategorii obiekty sportu, rekreacji i wypoczynku, w konkursie "Inwestycja Roku 2016" organizowanym przez Zarząd Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, komorowskiej biblioteki oraz gminnych wolontariuszy, którzy przez całe popołudnie wspomagali organizatorów, przygotowując i prowadząc m.in. warsztaty dla najmłodszych na "Granickiej Polance".

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu Data wydarzenia: 01.03.2018

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej 1 marca (czwartek), w godz. 8.00-13.00 w miejscowościach: Granica oraz Nowa Wieś.

czytaj więcej
Bal karnawałowy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Tak się bawi, tak się bawi Nowa Wieś 05.02.2018 19:25

Bal karnawałowy w Nowej Wsi to już niemal tradycja. Tradycja, którą mieszkańcy bardzo chętnie kultywują i w której równie chętnie biorą udział. W tym roku odbył się już po raz szósty.

czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy! Foto: bz

Zabawa karnawałowa w Granicy! 29.01.2018 08:50

Zabawa karnawałowa w Granicy była w tym roku bardzo udana. Bawiło się blisko dziewięćdziesiąt osób. Zorganizowana została przez radnych i zarząd osiedla.

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Koncert kolęd i pastorałek na Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędy i pastorałki na Granica Sunday Festival 08.01.2018 13:30

Ledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy 2018 rok, a Granicka Zatoka Kultury na nowo otwiera swoje podwoje. Tym razem w ramach Granica Sunday Festival mieszkańcy mieli okazje wysłuchać wyjątkowego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Ludmiły Małeckiej.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Zabawa z Mikołajem w Granicy. Foto: Agnieszka Paradowska

Zabawa z Mikołajem w Granicy 18.12.2017 09:55

Dzieci z Granicy spotkały się z Mikołajem w niedzielę, 17 grudnia. Było przedstawienie Świąteczna gonitwa, świetna zabawa, słodki poczęstunek i wspaniałe prezenty. Imprezę zorganizowali radni i Zarząd Osiedla Granica.


czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Spotkanie świąteczne emerytów z Granicy. Foto: bz.

Spotkanie świąteczne emerytów z Granicy 17.12.2017 11:15

Spotkanie opłatkowe seniorów z Granicy to już tradycja. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, radni z terenu Granicy jak również ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, proboszcz Komorowskiej parafii.

czytaj więcej
Andrzejki w Granickiej Zatoce Kultury. fot. Mariusz Marcysiak

Andrzejki w Granickiej Zatoce Kultury 27.11.2017 18:40

Andrzejki to świetny pretekst do zorganizowania zabawy ze znajomymi. Spotkanie z przyjaciółmi i sąsiadami to znakomity czas na relaks i odprężenie. Niezależnie od wieku andrzejki to wręcz idealny pomysł na wspaniałą zabawę co w minionym tygodniu pokazali mieszkańcy osiedla Granica.

czytaj więcej