Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak
Cóż to był za pojedynek! W meczu finałowym dopiero rzuty karne zadecydowały o zwycięstwie Nowej Wsi nad Komorowem. fot. Mariusz Marcysiak Na trybunach może zasiąść aż 373 osoby. fot. Mariusz Marcysiak Po turnieju dla najmłodszych do rywalizacji przystąpili dorośli. fot. Mariusz Marcysiak Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice wręcza pamiątkowy puchar piłkarzom Nowej Wsi - zwycięzcom pierwszego turnieju piłki nożnej na gminny boisku w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak A dla starszych piłkarzy były pamiątkowe medale. fot. Mariusz Marcysiak Po imprezie na boisku zabawa przeniosła się na Granicką Polankę , fot. Mariusz Marcysiak gdzie atrakcji również nie brakowało. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.


Gminne boisko w Granicy to pełnowymiarowe boisko wybudowane wraz z odpowiednią infrastrukturą. Na trybunach mogą zasiąść 373 osoby, a boisko spełnia wymogi Polskiego i Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej dla rozgrywek IV ligi. Jak podkreślał w trakcje ceremonii otwarcia Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice – boisko w Granicy zostało zbudowane siłą, zaangażowaniem i współpracą wielu osób. Boisko, które zostało wykonane z zachowaniem najwyższych standardów,  i które posiada certyfikat FIFA Quality PRO.

 

Zanim jednak przedstawiciele naszej gminy w osobach: wójta – Krzysztofa Grabki, sekretarza generalnego PZPN – Macieja Sawickiego, przewodniczącej rady gminy – Elżbiety Biczyk, przewodniczącego wspólnoty gruntowej Granica – Roberta Wojciechowskiego, radnych – Agnieszki Paradowskiej, Pawła Kordysa i Przemysława Majtyki, dyrektor szkoły w Nowej Wsi – Ewy Dymury oraz przewodniczącego zarządu osiedla Granica – Pawła Łąpiesia, a przede wszystkim  samych piłkarz, dokonali uroczystego przecięcia wstęgi, na boisku odbyły się eliminacje turnieju piłki nożnej, w których udział wzięli zawodnicy z uczniowskich klubów sportowych w Nowej Wsi, Michałowic i Komorowa. Po zaciętej i wyrównanej walce zwycięzcami turnieju zostali piłkarze z UKS  Nowa Wieś, którzy w rzutach karnych pokonali FC Komorów 3:2. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy michałowickiego UKS Jaguar, a czwarte - druga drużyna z Nowej Wsi. Zawodników przez cały czas dopingowały cheerleaderki Jaguarki z Michałowic. 

 

Natchnieni postawą juniorów do głównego meczu tego dnia przystąpili dorośli mieszkańcy. W tym meczu nie było podziału na miejscowości, a jedynie losowanie, którego dokonał wójt, Krzysztof Grabka, przydzielając zawodników do poszczególnej drużyny w niebieskich lub zielonych koszulkach. Tu również nie brakowało zaangażowania, walki i chęci zwycięstwa, a mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla drużyny niebieskich.

 

Uroczystość i zabawę na boisku zakończył konkurs rzutów karnych oraz konkurs żonglowania.

 

W konkursie na strzał z rzutu karnego zwyciężył Michał Hilcher, drugi był Grzegorz Bigosiński, a trzeci Rafał Cygan. Zwycięzca otrzymał pamiątkową piłkę z autografami piłkarzy naszej Narodowej Reprezentacji.

 

Konkurs żonglowania, w którym zawodnicy walczyli o koszulkę Reprezentacji Polski z podpisami piłkarzy, to już pokaz umiejętności młodszych piłkarzy, którzy zwyciężyli,  zajmując pierwsze trzy miejsca. I tak zwycięzcą został Jakub Świeciński, drugie miejsce Olaf Kędzior i trzecie miejsce Kuba Malinowski.

 

Został rozstrzygnięty także konkurs na hasło "Kibicuj biało-czerwonym". Piłkę z podpisami reprezentantów wygrała Eliza Smakuszewska, która przesłała hasło "Nasza Gmina kibicuje, Polska Piłka triumfuje!"

 

Jednak to nie był koniec atrakcji jakie tego dnia przygotowali organizatorzy dla mieszkańców. Po imprezie na boisku wszyscy mieszkańcy – młodsi i trochę starsi, a także przybyli goście przenieśli się na plac zabaw „Granicka Polanka” przy ul. Poprzecznej, gdzie kontynuowali dalszą sportową, ale i nie tylko, zabawę.

 

11 czerwca  czasu na nudę nie było. Tylko zabawa, radość i uśmiechy na twarzach. Na najmłodszych czekał prawdziwy dmuchany skakaniec, mega zjeżdżalnia, rodeo symulator w kształcie piłki, a także mega piłkarzyki. Wszystko pod okien instruktorów, którzy dbali oto, aby dzieci mogły się bawić bezpiecznie.

 

Tańce, gry, malowanie buzi, balonowe cudaki i bańki mydlane – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. A do tego można było wesprzeć akcję „Ośmiorniczki dla wcześniaków”, gdzie przy wspólnym stole panie własnoręcznie wykonywały z wełny ośmiorniczki, które zostaną przekazane do szpitali. Dzięki nim przebywające w inkubatorach wcześniaki uspokajają się, nie wyrywają rurek i przewodów, do których są podłączone.

 

W niedzielne popołudnie nie zabrakło także zabaw, w których chętnie udział brali rodzice i dziadkowie, jak choćby warsztaty zumby czy warsztaty żonglerki, które poprowadził Robert Guzik. Zanim jednak to nastąpiło, wszyscy mogliśmy podziwiać niesamowite umiejętności freestyle’u footballowego 4 zawodnika w Mistrzostwach Świata SuperBall 2016 w kategorii „Iron Man”.

 

Każdy kto zgłodniał miał także okazję uzupełnić kilka kalorii watą cukrową, popcornem i hot-dogami, które smakowały rewelacyjnie.

 

Podsumowując niedzielne wydarzenie, zorganizowane przez gminę, radnych z Granicy i Nowej Wsi, oraz przedstawicieli jednostek pomocniczych tych miejscowości,  trzeba dodać, iż nowo otwarte boisko jest jedną z gminnych inwestycji, która niespełna miesiąc temu zajęła trzecie miejsce w kategorii obiekty sportu, rekreacji i wypoczynku, w konkursie "Inwestycja Roku 2016" organizowanym przez Zarząd Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, komorowskiej biblioteki oraz gminnych wolontariuszy, którzy przez całe popołudnie wspomagali organizatorów, przygotowując i prowadząc m.in. warsztaty dla najmłodszych na "Granickiej Polance".

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Elvis Presley – król rocka koncert w Granicy

Elvis Presley – król rock and rolla - koncert w Granicy 16.10.2017 09:05

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert zatytułowany Elvis. Krzysztof Janowski śpiewał wszystkie znane, jak również mniej znane, piosenki króla rock and rolla – Elvisa Presleya. Mieszkańcy bawili się znakomicie.

czytaj więcej
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak

Ondraszki, haj! 15.10.2017 14:55

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.

czytaj więcej
Spektakl - Przeminęło z Foggiem. fot. Mariusz Marcysiak

Spektakl muzyczny „Przeminęło z Foggiem” 11.10.2017 07:45

Muzyczna opowieść o Mieczysławie Foggu i dawnej Warszawie zagościła na scenie Granickiej Zatoki Kultury.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej
Sunday Festival i One Woman Show w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

One Woman Show – czyli rzecz o miłości 18.09.2017 21:10

Po wakacyjnej przerwie do Granicy powrócił "Sunday festival". Tym razem mieszkańcy mogli zobaczyć muzyczny spektakl, łączący klasyczny wokal z czarującą grą aktorską, a wszystko urozmaicone subtelnym humorem kabaretu w dobrym stylu.

czytaj więcej
Piknik strażacki w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik strażacki 12.09.2017 07:35

Na imprezę do strażaków w Nowej Wsi nie można było nie przyjść. Piknik rodzinny, który organizują już od ponad 10 lat zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 10 września.

czytaj więcej
Zawody wędkarskie dla dzieci w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Nowa Wieś – Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży 04.06.2017 21:40

Już od wielu lat z okazji Dnia Dziecka, Klub Wędkarski z Nowej Wsi organizuje dla najmłodszych mieszkańców zawody wędkarskie.

czytaj więcej
Festyn z okazji Dnia Dziecka w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Regułach 04.06.2017 20:25

Dzień dziecka to święto pełne uśmiechu i radości. I to zarówno tych najmłodszych jak i tych już dorosłych dzieci. Z tej okazji w niedzielę, 4 czerwca odbył się w Regułach wypełniony świetną zabawą festyn.

czytaj więcej