Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak
Cóż to był za pojedynek! W meczu finałowym dopiero rzuty karne zadecydowały o zwycięstwie Nowej Wsi nad Komorowem. fot. Mariusz Marcysiak Na trybunach może zasiąść aż 373 osoby. fot. Mariusz Marcysiak Po turnieju dla najmłodszych do rywalizacji przystąpili dorośli. fot. Mariusz Marcysiak Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice wręcza pamiątkowy puchar piłkarzom Nowej Wsi - zwycięzcom pierwszego turnieju piłki nożnej na gminny boisku w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak A dla starszych piłkarzy były pamiątkowe medale. fot. Mariusz Marcysiak Po imprezie na boisku zabawa przeniosła się na Granicką Polankę , fot. Mariusz Marcysiak gdzie atrakcji również nie brakowało. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.


Gminne boisko w Granicy to pełnowymiarowe boisko wybudowane wraz z odpowiednią infrastrukturą. Na trybunach mogą zasiąść 373 osoby, a boisko spełnia wymogi Polskiego i Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej dla rozgrywek IV ligi. Jak podkreślał w trakcje ceremonii otwarcia Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice – boisko w Granicy zostało zbudowane siłą, zaangażowaniem i współpracą wielu osób. Boisko, które zostało wykonane z zachowaniem najwyższych standardów,  i które posiada certyfikat FIFA Quality PRO.

 

Zanim jednak przedstawiciele naszej gminy w osobach: wójta – Krzysztofa Grabki, sekretarza generalnego PZPN – Macieja Sawickiego, przewodniczącej rady gminy – Elżbiety Biczyk, przewodniczącego wspólnoty gruntowej Granica – Roberta Wojciechowskiego, radnych – Agnieszki Paradowskiej, Pawła Kordysa i Przemysława Majtyki, dyrektor szkoły w Nowej Wsi – Ewy Dymury oraz przewodniczącego zarządu osiedla Granica – Pawła Łąpiesia, a przede wszystkim  samych piłkarz, dokonali uroczystego przecięcia wstęgi, na boisku odbyły się eliminacje turnieju piłki nożnej, w których udział wzięli zawodnicy z uczniowskich klubów sportowych w Nowej Wsi, Michałowic i Komorowa. Po zaciętej i wyrównanej walce zwycięzcami turnieju zostali piłkarze z UKS  Nowa Wieś, którzy w rzutach karnych pokonali FC Komorów 3:2. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy michałowickiego UKS Jaguar, a czwarte - druga drużyna z Nowej Wsi. Zawodników przez cały czas dopingowały cheerleaderki Jaguarki z Michałowic. 

 

Natchnieni postawą juniorów do głównego meczu tego dnia przystąpili dorośli mieszkańcy. W tym meczu nie było podziału na miejscowości, a jedynie losowanie, którego dokonał wójt, Krzysztof Grabka, przydzielając zawodników do poszczególnej drużyny w niebieskich lub zielonych koszulkach. Tu również nie brakowało zaangażowania, walki i chęci zwycięstwa, a mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla drużyny niebieskich.

 

Uroczystość i zabawę na boisku zakończył konkurs rzutów karnych oraz konkurs żonglowania.

 

W konkursie na strzał z rzutu karnego zwyciężył Michał Hilcher, drugi był Grzegorz Bigosiński, a trzeci Rafał Cygan. Zwycięzca otrzymał pamiątkową piłkę z autografami piłkarzy naszej Narodowej Reprezentacji.

 

Konkurs żonglowania, w którym zawodnicy walczyli o koszulkę Reprezentacji Polski z podpisami piłkarzy, to już pokaz umiejętności młodszych piłkarzy, którzy zwyciężyli,  zajmując pierwsze trzy miejsca. I tak zwycięzcą został Jakub Świeciński, drugie miejsce Olaf Kędzior i trzecie miejsce Kuba Malinowski.

 

Został rozstrzygnięty także konkurs na hasło "Kibicuj biało-czerwonym". Piłkę z podpisami reprezentantów wygrała Eliza Smakuszewska, która przesłała hasło "Nasza Gmina kibicuje, Polska Piłka triumfuje!"

 

Jednak to nie był koniec atrakcji jakie tego dnia przygotowali organizatorzy dla mieszkańców. Po imprezie na boisku wszyscy mieszkańcy – młodsi i trochę starsi, a także przybyli goście przenieśli się na plac zabaw „Granicka Polanka” przy ul. Poprzecznej, gdzie kontynuowali dalszą sportową, ale i nie tylko, zabawę.

 

11 czerwca  czasu na nudę nie było. Tylko zabawa, radość i uśmiechy na twarzach. Na najmłodszych czekał prawdziwy dmuchany skakaniec, mega zjeżdżalnia, rodeo symulator w kształcie piłki, a także mega piłkarzyki. Wszystko pod okien instruktorów, którzy dbali oto, aby dzieci mogły się bawić bezpiecznie.

 

Tańce, gry, malowanie buzi, balonowe cudaki i bańki mydlane – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. A do tego można było wesprzeć akcję „Ośmiorniczki dla wcześniaków”, gdzie przy wspólnym stole panie własnoręcznie wykonywały z wełny ośmiorniczki, które zostaną przekazane do szpitali. Dzięki nim przebywające w inkubatorach wcześniaki uspokajają się, nie wyrywają rurek i przewodów, do których są podłączone.

 

W niedzielne popołudnie nie zabrakło także zabaw, w których chętnie udział brali rodzice i dziadkowie, jak choćby warsztaty zumby czy warsztaty żonglerki, które poprowadził Robert Guzik. Zanim jednak to nastąpiło, wszyscy mogliśmy podziwiać niesamowite umiejętności freestyle’u footballowego 4 zawodnika w Mistrzostwach Świata SuperBall 2016 w kategorii „Iron Man”.

 

Każdy kto zgłodniał miał także okazję uzupełnić kilka kalorii watą cukrową, popcornem i hot-dogami, które smakowały rewelacyjnie.

 

Podsumowując niedzielne wydarzenie, zorganizowane przez gminę, radnych z Granicy i Nowej Wsi, oraz przedstawicieli jednostek pomocniczych tych miejscowości,  trzeba dodać, iż nowo otwarte boisko jest jedną z gminnych inwestycji, która niespełna miesiąc temu zajęła trzecie miejsce w kategorii obiekty sportu, rekreacji i wypoczynku, w konkursie "Inwestycja Roku 2016" organizowanym przez Zarząd Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, komorowskiej biblioteki oraz gminnych wolontariuszy, którzy przez całe popołudnie wspomagali organizatorów, przygotowując i prowadząc m.in. warsztaty dla najmłodszych na "Granickiej Polance".

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Życie i dzieło Marii Skłodowskiej - Cure - spotkanie z autorem ksiązki

Życie i dzieło Marii Skłodowskiej - Cure - spotkanie z autorem ksiązki Data wydarzenia: 24.05.2018

W świetlicy w Nowej Wsi odbędzie się spotkanie z dr. hab. Tomaszem Pospiesznym, autorem książki opowiadającej o życiu i dziele Marii Skłodowskiej - Cure pt.: Nieskalana sławą (24 maja, godz. 18:00)

czytaj więcej
Koncert Tyle Miłości.- Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Granica Sunday Festival 23.04.2018 21:05

Zaczarowany świat piosenek o miłości nie zna granic i nie ważne skąd pochodzą, to zawsze wzbudzają u nas pozytywne emocje.

czytaj więcej
Zawody spławikowe nad Smugiem. fot. Mariusz Marcysiak

Świetny wynik zawodów wędkarskich na Smugu 23.04.2018 18:30

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi o puchar wójta gminy Michałowice rozstrzygnięte, a waga złowionych ryb przekroczyła 140 kg.

czytaj więcej
Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet u granickich seniorów. fot. Mariusz Marysiak

8 marca u seniorów w Granicy i Michałowicach 11.03.2018 14:35

8 marca to wyjątkowy dzień dla pań. Dzień, kiedy to panowie honorują płeć piękną, składają im najserdeczniejsze życzenia i wręczają kwiatki.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak

Klub Świetliki 28.02.2018 21:35

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.

czytaj więcej