Warsztaty animacyjne dla wolontariuszy

14.05.2018 10:10     192

Wolontariat bardzo często kojarzy się nam z niesieniem pomocy, ale ta pomoc może mieć różne wyrazy. Jest takie powiedzenie, że bez kogoś impreza nie może się udać. Tak właśnie jest z wolontariuszami, którzy swoim zaangażowaniem i radością sprawiają, że każde wydarzenie z ich udziałem jest doskonałe i efektowne.


Wielokrotnie spotykamy wolontariuszy z Gminnego Centrum Wolontariatu podczas wydarzeń, które odbywają się na terenie naszej gminy. Czy to podczas pikników, festynów, czy też na różnego rodzaju zajęciach. Zawsze służą nam pomocą i uatrakcyjniają liczne występy i kąciki aktywności. Są bardzo ważną częścią każdego wydarzenia, w którym biorą udział.

 

Sami siebie określają jako „pozytywnie zakręconych animatorów”, którzy dbają oto, aby nikomu się nie nudziło. Skromni, nie szukają sławy, a wszystko, co robią, robią z potrzeby serca.

 

Ciągle podnoszą swoje umiejętności, a ostatnią okazją były warsztaty animacyjne, które odbyły się 24 kwietnia i 12 maja w GCW w Opaczy-Kolonii.

 

Zajęcia modelowania balonów prowadziła Justyna Całusińska ze Stacji Animacji. Mogłoby się wydawać, że to nic skomplikowanego, ale nic bardziej mylnego. Wolontariusze w trakcie zajęć poznali wszystkie szczegóły związane zarówno z wykonaniem różnorodnych balonowych cudaków, jak też z techniką i tym, jak uatrakcyjnić ich przygotowanie.

 

Majowe zajęcia to już malowanie buziek. Buziek, które tak chętnie malują sobie wszystkie dzieci. Tu również wszystko nie jest takie proste, jakby mogło się wydawać. Warsztaty poprowadził Łukasz Krysiak z Femigi. Malując buzie przede wszystkim musimy wiedzieć jakich farb, brokatów i mazaków możemy używać. To były warsztaty, które dostarczyły wolontariuszom szerokiego spektrum możliwości i umiejętność - od nakładania farb na pędzel, poprzez techniki malowania, a na zasadach higieny i bezpieczeństwa kończąc.

 

Podsumowując, bez wątpienia można powiedzieć, że umiejętności które wolontariusze nabyli w trakcie warsztatów animacyjnych nie jednemu z nas dostarczą wiele radości i zabawy. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z wami podczas gminnych wydarzeń.    

 

   

Zobacz także

Wnioski on-line

Wnioski on-line 12.07.2018 12:40

Zachęcamy do składania wniosków do dwóch programów "300+" oraz "500+" drogą elektroniczną. W tej formie można je przesyłać za pośrednictwem bankowości elektronicznej, stron internetowych: empatia.mrpips.gov.pl oraz PUE ZUS.

czytaj więcej
300 zł dla ucznia - program Dobry start

300 zł dla ucznia - program "Dobry start" 14.06.2018 08:35

Od 1 lipca on-line, a od 1 sierpnia w formie papierowej rozpocznie się przyjmowanie wniosków uprawniających rodziców dzieci uczących się do otrzymania świadczenia "Dobry Start" .

czytaj więcej
Podziel się z sąsiadem

Podziel się z sąsiadem 14.03.2018 14:45

Do 25 marca br. na terenie naszej gminy trwa świąteczna zbiórka żywności. Wszystkie darowane produkty zostaną przekazane osobom potrzebującym.

czytaj więcej
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak

Klub Świetliki 28.02.2018 21:35

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.

czytaj więcej
Mikołajki 2017 r. fot. Mariusz Marcysiak

Ekipa św. Mikołaja w akcji 07.12.2017 16:25

Mikołajki to dzień, który jest jednym z tych dni na który dzieci czekają z wytęsknieniem. Czekają, choć nie dla wszystkich jest on tak cudowny i wypełniony atrakcjami. W tym roku z pomocą przyszła ekipa Mikołaja, która przygotowała niespodziankę dla dzieci z rodzin objętych pomocą Gopsu.

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej
Seminarium - Rozwój społecznościowy. fot. Mariusz Marcysiak

Seminarium - Rozwój społecznościowy 20.06.2017 22:55

Tak to już jest, że dzięki pomocy jednych ludzi, drugim żyje się łatwiej i bezpieczniej. O tym jak pomagać ludziom z wykorzystaniem dostępnych zasobów dyskutowali uczestnicy Ogólnopolskiego Seminarium „Rozwój społecznościowy oparty na zasobach – czyli siła relacji i współdziałania”.

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2016. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 2016 04.12.2016 19:50

Mikołajkowa niespodzianka to wydarzenie, które od lat organizowane jest przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Michałowice, i na które dzieci czekają z wytęsknieniem.

czytaj więcej
Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice 2016. fot. Mariusz Marcysiak

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice 28.11.2016 16:40

Praca, którą wolontariusze wykonują nieodpłatnie, która bierze się z potrzeby serca i chęci pomocy osobom potrzebującym, jest nie do przecenienia. Doskonałą okazją, by podziękować wolontariuszom za ich trud oraz by zaprezentować mieszkańcom naszej gminy jak wiele wysiłku wkładają w niesienie pomocy, była uroczysta gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

czytaj więcej