14.05.2018 10:10

Warsztaty animacyjne dla wolontariuszy

209
Wolontariat bardzo często kojarzy się nam z niesieniem pomocy, ale ta pomoc może mieć różne wyrazy. Jest takie powiedzenie, że bez kogoś impreza nie może się udać. Tak właśnie jest z wolontariuszami, którzy swoim zaangażowaniem i radością sprawiają, że każde wydarzenie z ich udziałem jest doskonałe i efektowne.

Wielokrotnie spotykamy wolontariuszy z Gminnego Centrum Wolontariatu podczas wydarzeń, które odbywają się na terenie naszej gminy. Czy to podczas pikników, festynów, czy też na różnego rodzaju zajęciach. Zawsze służą nam pomocą i uatrakcyjniają liczne występy i kąciki aktywności. Są bardzo ważną częścią każdego wydarzenia, w którym biorą udział.

 

Sami siebie określają jako „pozytywnie zakręconych animatorów”, którzy dbają oto, aby nikomu się nie nudziło. Skromni, nie szukają sławy, a wszystko, co robią, robią z potrzeby serca.

 

Ciągle podnoszą swoje umiejętności, a ostatnią okazją były warsztaty animacyjne, które odbyły się 24 kwietnia i 12 maja w GCW w Opaczy-Kolonii.

 

Zajęcia modelowania balonów prowadziła Justyna Całusińska ze Stacji Animacji. Mogłoby się wydawać, że to nic skomplikowanego, ale nic bardziej mylnego. Wolontariusze w trakcie zajęć poznali wszystkie szczegóły związane zarówno z wykonaniem różnorodnych balonowych cudaków, jak też z techniką i tym, jak uatrakcyjnić ich przygotowanie.

 

Majowe zajęcia to już malowanie buziek. Buziek, które tak chętnie malują sobie wszystkie dzieci. Tu również wszystko nie jest takie proste, jakby mogło się wydawać. Warsztaty poprowadził Łukasz Krysiak z Femigi. Malując buzie przede wszystkim musimy wiedzieć jakich farb, brokatów i mazaków możemy używać. To były warsztaty, które dostarczyły wolontariuszom szerokiego spektrum możliwości i umiejętność - od nakładania farb na pędzel, poprzez techniki malowania, a na zasadach higieny i bezpieczeństwa kończąc.

 

Podsumowując, bez wątpienia można powiedzieć, że umiejętności które wolontariusze nabyli w trakcie warsztatów animacyjnych nie jednemu z nas dostarczą wiele radości i zabawy. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z wami podczas gminnych wydarzeń.    

 

   

Zobacz także