06.12.2018 10:05

Warsztaty zdobienia pierniczków

102
Święta Bożego Narodzenia już tuż, tuż więc czas rozpocząć przygotowania do nich. Świetną okazją do tego był warsztaty zdobienia pierniczków, które w niedzielę, 2 grudnia odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

Wprawdzie warsztaty były dedykowanego dla najmłodszych mieszkańców sołectwa, to dorośli – rodzice, dziadkowie – bardzo chętnie pomagali swoim podopiecznym, bawiąc się przy tym bardzo wybornie.

Warsztaty zdobienia pierniczków to inicjatywa radnych, sołtysa i rady sołeckiej, a do tej wyjątkowej zabawy w imieniu organizatorów zaprosiła radna, Elżbieta Biczyk.

Każdy pierniczek został pieczołowicie przyozdobiony w unikalny sposób, a do dyspozycji uczestnicy mieli kolorowe lukry, błyszczące cukierki i rożnego rodzaju ozdoby. Po prostu słodkich wrażeń było co nie miara. Oczywiście dekorowanie pierniczków było też doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, w trakcie którego dzieci, rodzice i dziadkowie mogli się świetnie bawić, a przy okazji rozpocząć przygotowania do zbliżających się świąt. Tak trochę przyjemnie i pożytecznie.

Świąteczna atmosfera udziela się wszystkim i tylko trzeba się dobrze zastanowić czy zostawić przygotowany pierniczek do zawieszenia na choince, czy może zjeść od razu. To trudna decyzja, ponieważ wszystkie pierniczki prezentują się doskonale i bardzo apetycznie.

Mali cukiernicy i ich opiekunowie przygotowywali te wyjątkowe słodkości pod okiem instruktorek Anety i Martyny Kołodziejczuk które, gdy tylko była potrzeba pomagały w doborze odpowiednich ozdób i techniki, jaką ją wykonać.

Warsztaty zdobienia pierniczków w Nowej Wsi, które zostały sfinansowane z funduszu sołeckiego okazały się również świetnym i smacznym pomysłem na przygotowanie wyjątkowego prezentu dla naszych najbliższych, a mikołajki już za kilka dni.

Na zakończenie radna, Elżbieta Biczyk zaprosiła wszystkie dzieci z Nowej Wsi na spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 9 grudnia.  

 

 

Podobne tematy: Nowa Wieś

Zobacz także