WIECZÓR UWIELBIENIA - koncert w Komorowie

03.06.2018 07:45     127
WIECZÓR UWIELBIENIA - koncert w Komorowie; foto: bz.
Siostry Misjonarki podczas koncertu. Foto: bz. W czasie koncertu zespołu La Pallotina; foto: bz. W czasie koncertu zespołu La Pallotina; foto: bz. Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną Grażyną i radnymi: Elżbietą Biczyk, przewodniczącą rady i Agnieszką Paradowską, radną z Granicy. Foto: bz. W czasie koncertu zespołu La Pallotina; foto: bz. Siostry w czasie koncertu; foto: bz. Zespół La Pallotina. Foto: bz. Koncert zorganizowany został na Placu Paderewskiego w Komorowie; foto: bz. Śpiewająca młodzież; Foto: bz.
Podobne tematy: koncert, komorów

Wieczór Uwielbienia - tak zatytułowany był czwartkowy koncert w Komorowie. Na letniej scenie na Placu Ignacego Jana Paderewskiego wystąpił zespół La Pallotina, który zgromadził wielu mieszkańców Komorowa i okolic.


Zespół La Pallotina tworzą muzycy: Andrzej Daniewicz, Witek Wilk, Dominik Sławiński i Piotr Szewczenko. Podczas komorowskiego koncertu, muzykom towarzyszyła Gosia Orzechowska - śpiew. Członkowie zespołu mówią o sobie, że są muzykami, którzy grają autorską muzykę z gatunku christian rock and worship. I dodają, że w duchu świętego Wincentego Pallottiego postrzegają swój cel: ożywiać wiarę i rozpalać miłość.

 

Koncert odbył się w Komorowie, w Boże Ciało, czyli dzień, kiedy kościół katolicki czci najświętsze Ciało i Krew Chrystusa. Zatem występ zespołu miał świąteczny charakter. Mieszkańcy gminy przybyli z kocami, stołeczkami, krzesełkami i leżakami. Wygodnie i w otoczeniu pięknej zieleni oddali się słuchaniu wspaniałej, kontemplacyjnej muzyki. W koncercie uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice z żoną, a także radni, m.in.: Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady i Agnieszka Paradowska, radna z Granicy. Koncertu wysłuchał również ksiądz Andrzej Perdzyński, proboszcz komorowskiej parafii i ksiądz Bartosz Skawiński, wikariusz, a także Siostry Misjonarki, które przybyły licznie z pobliskiego zgromadzenia. Wielu uczestników koncertu, w tym młodych ludzi, świetnie znało teksty prezentowanych piosenek i wspólnie z wykonawcami śpiewało i modliło się. 

 

Artyści śpiewali między innymi utwory: Miłość czysta pokona wszystko, Cudowne drogi Pana, Uśmiechnij się – uśmiechem też można modlić się, piosenkę o duchu świętym. Na zakończenie koncertu, który trwał przeszło dwie godziny,  artyści zaśpiewali: Bóg jest miłością. A potem było jeszcze  Ave Maria i Apel Jasnogórski.

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej
26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komorowie

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komorowie 05.02.2018 08:50

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Komorowie. Pieniądze do puszek zbierało 83. wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację imprezy towarzyszącej w komorowskiej szkole. Odbyło się mnóstwo występów i dodatkowych atrakcji, m.in. jasełka, licytacje, kawiarenka, kiermasz "przydasiów".Tego dnia zebrano 54 tys. zł.

czytaj więcej
Opłatek w gronie komorowskich seniorów

Opłatek w gronie komorowskich seniorów 17.12.2017 10:50

W sobotę, 16 grudnia, odbyło się w szkole podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe. Komorowskich emerytów odwiedził Krzysztof Grabka, wójt Gminy, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, a także lokalni samorządowcy.

czytaj więcej
Festyn rodzinny w ochronce Sióstr Służebniczek w Komorowie. fot. Mariusz Marcysiak

Festyn Rodzinny u Sióstr Służebniczek w Komorowie 04.06.2017 23:30

Już po raz 14 odbył się festyn rodzinny w przedszkolu Sióstr Służebniczek im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Komorowie. Festyn, który jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców i który został zorganizowany w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych z zakresu kultury.

czytaj więcej
Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek w Komorowie. Foto: bz.

Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek w Komorowie 28.05.2017 20:00

Festyn rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek jest tradycją. Każdego roku, na przełomie maja i czerwca, siostry, dzieci a także rodzice organizują niedzielny piknik. Jest to czas dobrej zabawy i dobry moment, aby integrować się.

czytaj więcej
Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie. Foto: bz

Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie 18.12.2016 10:50

W sobotę, 17 grudnia, odbyło się w Szkole Podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe seniorów z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Komorowie.

czytaj więcej
Mieszkańcy Komorowa uczcili Święto Niepodległości śpiewem pieśni patriotycznych

Dzień Niepodległości w Komorowie 11.11.2016 22:05

Kolejny już raz mieszkańcy Komorowa spotkali się na Placu Paderewskiego by śpiewem pieśni patriotycznych uczcić rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pomimo śniegu i chłodu w śpiewaniu uczestniczyło wielu mieszkańców.

czytaj więcej
Festiwal Ogrodów Sztuk Przepięknych w Komorowie - w ogrodzie Państwa Mrozowskich

Festiwal Ogrodów Sztuk Przepięknych w Komorowie 04.09.2016 08:15

W sobotę, 3 września, w ogrodzie Państwa Mrozowskich w Komorowie odbyło się spotkanie, które swoim charakterem nawiązywało do angielskiej tradycji otwierania do zwiedzania prywatnych ogrodów. Zorganizowało je Stowarzyszenie Kulturalny Komorów w partnerstwie z Zarządem Osiedla Komorów

czytaj więcej
Zajęcia nordic walking w Komorowie i Michałowicach

Zajęcia nordic walking 04.05.2016 23:55

W gminie Michałowice, w dwóch największych miejscowościach - Michałowicach i Komorowie, odbywają się zajęcia nordic walking. Prowadzi je certyfikowana instruktorka Agnieszka Rybakowska - Sobiszek.


czytaj więcej