Od rana wolontariusze WOŚP z Komorowa zbierali pieniądze do puszek.
Pieniądze zbierało stu wolontariuszy z gimnazjum i liceum. Tego dnia królowały czerwone serduszka WOŚP Wojciech Bentyn, dyrektor gimnazjum, zorganizował zawody serwowania piłką tenisową Certyfikaty wypisywała Monika Baińska, nauczycielka języka angielskiego Certyfikaty zaprojektował T. Jakobielski Szefem sztabu WOŚP od lat jest pani Elżbieta Gradowska. Liczenie pieniędzy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Komorowie udało się zebrać ponad 38 tysięcy złotych
Podobne tematy: WOŚP

W tym roku Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Komorowie udało się zebrać ponad 38 tysięcy złotych. Pieniądze do puszek zbierało stu wolontariuszy z gimnazjum i liceum. Na rzecz Orkiestry komorowscy tenisiści, pod okiem Wojciecha Bentyna, dyrektora gimnazjum, zorganizowali zawody. Szefem sztabu WOŚP od lat jest pani Elżbieta Gradowska.


W niedzielę, 10 stycznia, od samego rana wolontariusze WOŚP z Komorowa zbierali pieniądze do puszek. Można ich było spotkać przy kościele, kolejce WKD, przy sklepach, kawiarniach. Bardziej zaradni wyruszyli poza Komorów, do Pruszkowa, czasem do miejsc, gdzie zwykle jest dużo ludzi, czyli do centrów handlowych. Niektórzy jeździli kolejką i tam kwestowali. Wolontariusze mówili, że padający cały dzień śnieg utrudniał im zbieranie pieniędzy. Przemoczeni i zziębnięci nie rezygnowali, ale wytrwale kwestowali do wieczora. Spotykali się też z sytuacjami, że ludzie widząc ich przechodzących z puszkami WOŚP, wychodzili z domów, tylko po to, by przekazać pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry.
Rekordową sumę pieniędzy, bo 1904 zł zebrał do puszki Radek Kusy, uczeń gimnazjum, Iwona Świdlicka z L.O. zebrała 1878 zł., a Karolina Gzik, uczennica gimnazjum miała w swojej puszce 1732 zł. Natomiast Łukasz Skierski, któremu w ubiegłym roku udało się zebrać najwięcej pieniędzy, bo przeszło 2 tysiące złotych, w tym roku zajął czwarte miejsce i zebrał 1362 zł. Gratulujemy!
Elżbieta Gradowska, która od lat organizuje komorowski sztab WOŚP powiedziała, że współpracuje ze wspaniałymi uczniami, który już po raz kolejny przyłączają się do akcji Jurka Owsiaka. Julia Połowicz, uczennica komorowskiego liceum, kwestowała już po raz 6. Elżbieta Gradowska, powiedziała, że zawsze towarzyszy jej ogromny niepokój i obawa o uczniów. A moment, kiedy jej wolontariusze wychodzą zbierać pieniądze jest bardzo stresujący. Do wszystkich ma numery telefonów, na bieżąco wie, kto pojechał do Warszawy czy Pruszkowa, a kto zbiera w Komorowie. Uczniowie byli przeszkoleni, na wypadek, gdyby chciano im odebrać zebrane pieniądze. W tym roku miały miejsce dwa incydenty odebrania puszek z pieniędzmi. Sprawę bada policja z Michałowic.
W wielu przypadkach, szczególnie, gdy zrobiło się już ciemno do pomocy włączali się rodzice i wspólnie zbierali pieniądze. W działania WOŚP zaangażowana była na przykład cała rodzina Bąkiewiczów, rodzice wraz z synami: Szymonem i Rafałem wspólnie zbierali pieniądze przez cały dzień.
Częścią sportową włączył się do WOŚP Wojciech Bentyn, dyrektor gimnazjum. Zorganizował zawody serwowania piłką tenisową, każdy uczestnik, który chciał wziąć udział w zawodach wpłacał wpisowe (min.15 zł). Zgłosiło się ponad 30 osób. Każdy zawodnik otrzymał certyfikat potwierdzający jego uczestnictwo w tych zawodach. Certyfikaty na bieżąco wypisywała Monika Baińska, nauczycielka języka angielskiego. Dzięki tej akcji organizatorom, udało się zebrać ponad 1 tysiąc złotych. Podobną akcję zorganizowała Anna Górska-Zielińska, nauczycielka W-F, podczas zajęć fitness w klubie Olimp, zbierała pieniądze do puszki. Zorganizowana została także cicha licytacja, sprzedawano przedmioty WOŚP typu: koszulki, kubki i kalendarze.
Za kilka dni pani Elżbieta Gradowska wraz z wolontariuszami wpłaci pieniądze do banku, a następnie z potwierdzeniem wpłaty i innymi dokumentami pojadą do sztabu głównego WOŚP w Warszawie. Elżbieta Gradowska, jako szefowa komorowskiego sztabu, pragnie podziękować mieszkańcom Komorowa i wszystkim tym, którzy wpierali naszych wolontariuszy, choćby przysłowiową złotówką. Komorowianie udowodnili, że są wrażliwi i chętni nieść pomoc słabszym i chorym. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Beata Izdebska-Zybała

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi 17.01.2017 20:59

W tym roku sztab w Nowej Wsi zebrał rekordową kwotę 64 309,97 zł, ponad 14 tys. więcej niż w ubiegłym roku. Fundusze te, zgodnie z ideą 25. finału WOŚP, zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie. Foto: bz.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie 16.01.2017 11:05

Podczas 25. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padł w Komorowie rekord. Udało się zebrać ponad 58 350 zł. Jest to ponad dziesięć tysięcy więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pieniądze do puszek zbierało 94 wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację koncertu i licytację w miejscowej szkole.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi 15.01.2013 00:00

W niedzielę 13 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w całej Polsce dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. W Nowej Wsi zebrano 38 288 złotych.

czytaj więcej
21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komorowie

21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komorowie 14.01.2013 15:00

W tym roku Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Komorowie, udało się zebrać ponad 40 230 złotych. Pieniądze do puszek zbierało osiemdziesięciu ośmiu wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację imprezy towarzyszącej w komorowskiej szkole. Szefem komorowskiego sztabu WOŚP był Dariusz Zaręba. WOŚP wpierała w tym roku również Elżbieta Gradowska, wieloletnia dyrektor szkoły, a także szefowa sztabu w latach ubiegłych.

czytaj więcej
Nowa Wieś - XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Nowej Wsi już trzynasty raz!!! 10.01.2012 00:00

W tym roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi udało się zebrać aż ponad 43,5 tys. złotych. To największa kwota w historii tutejszych finałów WOŚP.

czytaj więcej
W komorowskim sztabie 60 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – Komorów 2012 09.01.2012 13:00

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dwudziesty. W Komorowie sztab WOŚP liczył 60 wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze do puszek. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację imprezy towarzyszącej w komorowskiej szkole. Szefem komorowskiego sztabu WOŚP był Dariusz Zaręba. WOŚP wpierała w tym roku również Elżbieta Gradowska, wieloletnia dyrektor szkoły, a także szefowa sztabu w latach ubiegłych. Zebrano ponad 34 tys. zł.

czytaj więcej
Ewa Dymura Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi powitała wszystkich przybyłych na XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi – zebrano ponad 42 tys. złotych. 11.01.2011 10:00

Nowa Wieś kolejny raz stanęła na wysokości zadania. Zebrane środki to zdecydowanie najwyższa kwota spośród wszystkich dotychczasowych finałów.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie - komorowscy wolontariusze

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie 10.01.2011 21:00

W tym roku Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Komorowie, udało się zebrać ponad 42 tysięcy złotych. Jest to o ponad tysiąc złotych więcej, w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pieniądze do puszek zbierało stu wolontariuszy z gimnazjum i liceum. Do akcji włączyli się również uczniowie szkoły podstawowej, którzy zbierali pieniądze w asyście rodziców. Szefem sztabu WOŚP od lat jest pani Elżbieta Gradowska.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Nowej Wsi już jedenasty raz

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Nowej Wsi już jedenasty raz – zebrano ponad 31 tysięcy złotych! 12.01.2010 21:20

W tym roku, w Zespole Szkół w Nowej Wsi udało się zebrać aż ponad 31 tysięcy złotych. To największa kwota w historii tutejszych finałów WOŚP.

czytaj więcej