Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie - komorowscy wolontariusze
Komorowianie chętnie wrzucali pieniądze na rzecz WOŚP Pieniądze na rzecz WOŚP zbierali również pracownicy sklepu Żabka w Komorowie Komorowski sztab WOŚP Zebrane pieniądze były liczone komisyjnie Szefowa komorowskiego sztabu WOŚP - Elżbieta Gradowska Wielu nauczycieli włączyło się w akcję zbierania pieniędzy na WOŚP Wspólne liczenie pieniędzy
Podobne tematy: WOŚP

W tym roku Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Komorowie, udało się zebrać ponad 42 tysięcy złotych. Jest to o ponad tysiąc złotych więcej, w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pieniądze do puszek zbierało stu wolontariuszy z gimnazjum i liceum. Do akcji włączyli się również uczniowie szkoły podstawowej, którzy zbierali pieniądze w asyście rodziców. Szefem sztabu WOŚP od lat jest pani Elżbieta Gradowska.


W tym roku zbieranie pieniędzy przez komorowskich uczniów na rzecz WOŚP rozpoczęło się, jak zwykle, wcześnie rano. Najwięcej wolontariuszy można było spotkać przy kościele, kolejce WKD, przy sklepach, kawiarniach. Również w sklepie Żabka wystawiona była puszka WOŚP, do której można było wrzucać pieniądze. Wolontariusze spacerowali komorowskimi uliczkami do wieczora i wszędzie można było dostrzec czerwone serduszka. Rekordzistką została Joasia Sakowska, uczennica szkoły podstawowej, której udało się zebrać ponad 2 tysiące złotych. Dziewczynce pomagali rodzice. Kwotę równie wysoką, bo ponad 1500 zł zgromadziła w swojej puszce Marta Budkiewicz, uczennica 3 klasy gimnazjum. W puszkach wielu uczniów były kwoty przekraczające tysiąc złotych. Wszystkim wolontariuszom, a było ich 100, serdecznie gratulujemy!
Elżbieta Gradowska, która od lat organizuje komorowski sztab WOŚP, powiedziała, że cieszy ją fakt, że w tym roku do akcji zbierania pieniędzy włączyli się uczniowie szkoły podstawowej, którzy kwestowali w asyście swoich rodziców. Dodała, że współpracuje ze wspaniałymi uczniami, którzy od wielu lat uczestniczą w akcji Jurka Owsiaka. W komorowskim sztabie zaangażowanych było dziesięciu nauczycieli. Wspólnie z uczniami, pod koniec dnia, liczyli zebrane pieniądze.
Częścią sportową włączył się do WOŚP Wojciech Bentyn, dyrektor gimnazjum. Zorganizował zawody serwowania piłką tenisową, każdy uczestnik, który chciał wziąć udział w zawodach wpłacał wpisowe. Dzięki tej akcji organizatorom, udało się zebrać ponad 1 400 złotych. Turniej tenisa stołowego na rzecz WOŚP zorganizował również Marcin Jagiełło, w ramach UKS Komorów, sekcja tenis stołowy. Podczas turnieju zebrano ponad 600 zł.
Gdy liczenie pieniędzy zostanie zakończone, Elżbieta Gradowska wraz z wolontariuszami wpłaci je do banku, a następnie z potwierdzeniem wpłaty i innymi dokumentami pojedzie do sztabu głównego WOŚP w Warszawie. Elżbieta Gradowska, jako szefowa komorowskiego sztabu, pragnie podziękować mieszkańcom Komorowa i wszystkim tym, którzy wpierali naszych wolontariuszy. W tym roku pieniądze zbierane były na rzecz dzieci z chorobami nerek i układu moczowego. Zbierano pieniądze na sprzęt do ich leczenia. Za rok czeka nas jubileuszowa, 20-sta edycja WOŚP. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi 17.01.2017 20:59

W tym roku sztab w Nowej Wsi zebrał rekordową kwotę 64 309,97 zł, ponad 14 tys. więcej niż w ubiegłym roku. Fundusze te, zgodnie z ideą 25. finału WOŚP, zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie. Foto: bz.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie 16.01.2017 11:05

Podczas 25. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padł w Komorowie rekord. Udało się zebrać ponad 58 350 zł. Jest to ponad dziesięć tysięcy więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pieniądze do puszek zbierało 94 wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację koncertu i licytację w miejscowej szkole.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi 15.01.2013 00:00

W niedzielę 13 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w całej Polsce dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. W Nowej Wsi zebrano 38 288 złotych.

czytaj więcej
21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komorowie

21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komorowie 14.01.2013 15:00

W tym roku Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Komorowie, udało się zebrać ponad 40 230 złotych. Pieniądze do puszek zbierało osiemdziesięciu ośmiu wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację imprezy towarzyszącej w komorowskiej szkole. Szefem komorowskiego sztabu WOŚP był Dariusz Zaręba. WOŚP wpierała w tym roku również Elżbieta Gradowska, wieloletnia dyrektor szkoły, a także szefowa sztabu w latach ubiegłych.

czytaj więcej
Nowa Wieś - XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Nowej Wsi już trzynasty raz!!! 10.01.2012 00:00

W tym roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi udało się zebrać aż ponad 43,5 tys. złotych. To największa kwota w historii tutejszych finałów WOŚP.

czytaj więcej
W komorowskim sztabie 60 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – Komorów 2012 09.01.2012 13:00

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dwudziesty. W Komorowie sztab WOŚP liczył 60 wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze do puszek. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację imprezy towarzyszącej w komorowskiej szkole. Szefem komorowskiego sztabu WOŚP był Dariusz Zaręba. WOŚP wpierała w tym roku również Elżbieta Gradowska, wieloletnia dyrektor szkoły, a także szefowa sztabu w latach ubiegłych. Zebrano ponad 34 tys. zł.

czytaj więcej
Ewa Dymura Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi powitała wszystkich przybyłych na XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi – zebrano ponad 42 tys. złotych. 11.01.2011 10:00

Nowa Wieś kolejny raz stanęła na wysokości zadania. Zebrane środki to zdecydowanie najwyższa kwota spośród wszystkich dotychczasowych finałów.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Nowej Wsi już jedenasty raz

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Nowej Wsi już jedenasty raz – zebrano ponad 31 tysięcy złotych! 12.01.2010 21:20

W tym roku, w Zespole Szkół w Nowej Wsi udało się zebrać aż ponad 31 tysięcy złotych. To największa kwota w historii tutejszych finałów WOŚP.

czytaj więcej
Od rana wolontariusze WOŚP z Komorowa zbierali pieniądze do puszek.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Komorów 2010 12.01.2010 18:00

W tym roku Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Komorowie udało się zebrać ponad 38 tysięcy złotych. Pieniądze do puszek zbierało stu wolontariuszy z gimnazjum i liceum. Na rzecz Orkiestry komorowscy tenisiści, pod okiem Wojciecha Bentyna, dyrektora gimnazjum, zorganizowali zawody. Szefem sztabu WOŚP od lat jest pani Elżbieta Gradowska.

czytaj więcej