Wizyta Świętego Mikołaj w Pęcicach - zabawa choinkowa. Foto: bz
Dzieci robiły świąteczne ozdoby. Foto: bz Dzieci robiły świąteczne ozdoby. Foto: bz Uczyły się świątecznej piosenki. Foto: bz. W czasie nauki piosenki. Foto: bz. W oczekiwaniu na świętego Mikołaja. Foto: bz. Dzieci robiły świąteczne ozdoby. Foto: bz Dzieci robiły świąteczne ozdoby. Foto: bz Dzieci i święty Mikołaj. Foto: bz. Zabawa mikołajkowa w Pęcicach 2017. Foto: bz.
Podobne tematy: Pęcice

Mikołaj oraz jego pomocnicy odwiedzili dzieci z Pęcic. Wszyscy świetnie się bawili, dzieci otrzymały wspaniałe prezenty!


Spotkanie z Mikołajem i jego pomocnikami odbyło się w świetlicy przy ulicy Zaułek. Do dzieci przyjechał Mikołaj z workiem prezentów. Zanim jednak pojawił się wśród zebranych, dzieci robiły dla niego upominki, a także piękne świąteczne ozdoby. Dzieci nauczyły się i zaśpiewały dla Mikołaja świąteczną piosenkę.

W czasie zabawy mikołajkowej dzieci, pod okiem instruktorek, wykonywały kolorowe łańcuchy na choinkę, wspaniałe ryżowe bałwanki, malowały bombki i robiły różne choinkowe ozdoby.

 

Można też było malować sobie buzie i ręce. Zabawa była wspaniała, aż do momentu, gdy niespodziewanie zadzwoniły dzwoneczki. To był znak, że Mikołaj jest już tuż tuż. Oczekiwanie było ogromne. Mikołaj z dwoma workami pełnymi upominków dotarł do świetlicy Pęcicach. Każde dziecko otrzymało prezent – niespodziankę i oczywiście dużo różnych słodkości. Dzieci chętnie podchodziły do Mikołaja, opowiadały mu o sobie, a wszyscy robili pamiątkowe fotografie.

 

Sala świetlicy zmieniała się nie do poznania. Udekorowana została makietą ze świątecznym tłem, sankami i choinką. Na tym „świątecznym tle” organizatorzy robili wspaniałe, nastrojowe zdjęcia. Gdy zdjęcia zostały już wykonane organizatorzy zapraszali do wspólnej zabawy.

 

Zabawę choinkową dla dzieci przygotował Waldemar Widlicki, sołtys Pęcic i rada sołecka. Impreza sfinansowana została z funduszu sołeckiego, zgodnie z głosowaniem mieszkańców.  

 

Sołtys i rada sołecka zapraszają wszystkich mieszkańców Pęcic na spotkanie świąteczne do świetlicy. Odbędzie się ono we środę, 13 grudnia, o godz. 19.00 Zapraszamy!

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

52. RAJD PO KAMIENISTEJ DRODZE

52. RAJD PO KAMIENISTEJ DRODZE Data wydarzenia: 05.08.2018

W ramach 74. rocznicy powstania warszawskiego oraz bitwy i egzekucji w Pęcicach, a także 72. rocznicy uroczystości pogrzebu i poświęcenia pomnika-mauzoleum zapraszamy na
52. Rajd po Kamienistej Drodze. Obchody rozpocznie koncert "W hołdzie wolności" z udziałem Andrzeja Jagodzińskiego, Anny Stankiewicz, Agnieszki Wilczyńskiej, Czesława Bartkowskiego, Adama Cegielskiego, Janusza Strobla i Roberta Majewskiego (5 sierpnia, godz. 10:00).

czytaj więcej
Świąteczne spotkanie w Pęcicach. Foto: bz.

Świąteczne spotkanie w Pęcicach 09.04.2018 11:20

W tym roku mieszkańcy Pęcic, z okazji świąt wielkanocnych, spotkali się tuż po świętach, w sobotę 7 kwietnia. Przy wielkanocnym stole, wraz z mieszkańcami, obecny był Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną Grażyną i przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk.

czytaj więcej
XIV Rajd Pęcicki. fot. Mariusz Marcysiak

XIV Rajd Pęcicki 05.10.2017 11:59

Uczniowie gimnazjów gminy Michałowice wzięli udział w "żywej" lekcji historii i patriotyzmu - rajdzie pamięci Orląt Pęcickich.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców sołectwa Pęcice

Zebranie mieszkańców sołectwa Pęcice 09.09.2016 10:10

8 września, odbyło się zebranie z mieszkańcami sołectwa Pęcice. Zwołał i prowadził je Waldemar Widlicki, sołtys Pęcic. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt oraz radni gminy Michałowice.

czytaj więcej
4 czerwca, z okazji Dnia Dziecka Orlik w Sokołowie zamienił się w wielki plac zabaw.

Dzień Dziecka – Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów, Suchy Las 06.06.2016 10:25

Festyn z okazji Dnia Dziecka. Na ten dzień, dzień pełen atrakcji i świetnej zabawy dzieci z sołectw Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów i Suchy Las czekają cały rok.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne mieszkańców Pęcic

Spotkanie wielkanocne mieszkańców Pęcic 21.03.2016 19:15

W sobotę, 19 marca, spotkali się mieszkańcy Pęcic, aby przy świątecznym stole, z okazji Świąt Wielkanocnych, złożyć sobie życzenia. Spotkanie odbyło się w świetlicy, uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną.

czytaj więcej
Wigilia mieszkańców Pęcic

Wigilia mieszkańców Pęcic 14.12.2015 09:45

11 grudnia, odbyła się wigilia mieszkańców Pęcic. Spotkanie opłatkowe zorganizował Waldemar Widlicki, sołtys i Rada Sołecka Pęcic.

czytaj więcej
Uroczystość pod Pomnikiem Mauzoleum – Pęcice 2015

Uroczystość pod Pomnikiem Mauzoleum – Pęcice 2015 02.10.2015 11:05

1 października odbył się Rajd Pęcicki upamiętniający 71. rocznicę boju pod Pęcicami. Uroczystość odbyła się przy Pomniku Mauzoleum w Pęcicach.


czytaj więcej
W 71 rocznicę Powstania Warszawskiego – uroczystość w Pęcicach

W 71. rocznicę Powstania Warszawskiego – uroczystość w Pęcicach 03.08.2015 16:45

W niedzielę, 2 sierpnia, w Pęcicach odbyły się obchody upamiętniające 71. rocznicę Powstania Warszawskiego oraz bitwę i egzekucję w Pęcicach, a także 69. rocznicę uroczystości pogrzebu i poświęcenia pomnika-mauzoleum.

czytaj więcej
Pęcice 44 - gra planszowa (autor zdjęcia Włodzimierz Majdewicz)

Orlęta pęcickie’44 02.08.2015 08:35

Nazywając kogoś podniośle „orlętami”, mamy na myśli zazwyczaj młodych i odważnych ludzi, wyróżniających się swoją postawą, czynami. Byli na pewno nimi obrońcy Lwowa z roku 1918 czy też członkowie drużyn orlęcych, istniejących w latach trzydziestych, skupiających młodzież w wieku 11-16 lat (kształtowano w nich postawy patriotyczne poprzez przygotowanie wojskowe, upowszechnianie sportu). Na miano „orląt” zasługują także powstańcy warszawscy, którzy oddali życie za Ojczyznę 2 sierpnia 1944 r. w boju pod Pęcicami. Oto ich historia.

czytaj więcej