25.11.2019 22:40

Zabawa Andrzejkowa dla dzieci

105
Parafrazując pewną piosenkę można powiedzieć, że to był bal na sto pas, to bal na dwieście pas, na tysiąc pas i mnóstwo wspaniałej zabawy, w której uczestniczyli najmłodsi mieszkańcy Osiedla Michałowice, Michałowic-Wsi i Opaczy Małej.

Zabawa andrzejkowa zwykle kojarzy się nam z balem dla dorosłych, jednak tym razem organizatorzy postanowili trochę to zmienić i zaprosili do niej dzieci, rodziców i dziadków. Jej powodzenie było gwarantowane, bo nie ma to jak zabawa rodzinno-sąsiedzkim gronie.   

To już kolejne wydarzenie, które jest wspólny dziełem trzech miejscowości naszej gminy. Ich współdziałanie stwarza mieszkańcom kolejne możliwości do sąsiedzkiej aktywności, bawiąc się przy tym wspaniale.

Tak też właśnie było podczas andrzejkowej zabawy, na którą zaprosiły: Barbara Budzyniak – sołtys Opaczy Małej, Adriana Król-Popiel – sołtys Michałowic-Wsi i Agnieszka Lenard – przewodnicząca Zarządu Osiedla Michałowice.

Zabawa odbyła się 23 listopada, a na jej miejsce organizatorzy wybrali hol Szkoły Podstawowej w Michałowicach. Warto było tego dnia do niej zawitać, ponieważ każdy kto tylko chciał się dobrze bawić znalazł tu wszystko to co do tego potrzeba. Gry, zabawy, konkursy, słodkości w andrzejkowym bufeciku i balonowe cudaki, które zaskakiwały dzieciaki. No i oczywiście tańce, do których dzieci przygotowywały się podczas rozgrzewki. Jednak nie tylko rozgrzewka fizyczna się do nich przydała. W malowanym kąciku dziewczynki i chłopcy przyozdabiali się w kolorowe tatuaże lub też malowali buzie w wesołe wzorki.

Wiele się działo, bo i wielu mieszkańców naszej gminy wzięło udział w zabawie, która prawdopodobnie była najlepszą zabawą andrzejkową. Zabawą, w której zarówno dzieci jak i ich rodzice bez ograniczeń mogli się wspólnie bawić i tym samy spędzić czas w radosnej atmosferze, której w Michałowicach nigdy nie brakuje.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także