Zabawa choinkowa dla dzieci z Nowej Wsi

04.12.2016 20:45     285
Zabwa choinkowa dla dzieci z Nowej Wsi 2016. fot. Mariusz Marcysiak
Zabawę choinkową w Nowej Wsi poprowadziły niezwykłe Elfy. fot. Mariusz Marcysiak Rodzice bawili się równie dobrze jak dzieci. fot. Mariusz Marcysiak Zabawom i radości nie było końca. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Sala remizy strażackiej była wypełniona na maxa. fot. Mariusz Marcysiak i w końcu wizyta długo oczekiwanego Mikołaja. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Dorośli też mieli okazję do spotkania z Mikołajem fot. Mariusz Marcysiak W paczkach jakie dzieci dostały od Mikołaja znalazły się przemiłe przytulanki. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi w tym szczególnym przedświątecznym czasie czekają na okazję, aby spotkać Świętego Mikołaja. Świetną sposobnością ku temu była zabawa choinkowa, która odbyła się 3 grudnia w remizie strażackiej przy ul. Głównej 2.


Zimowa aura za oknem sprawiła, że klimat zbliżających się świąt był mocno odczuwalny przez uczestników tego wydarzenia i dodatkowo zachęcał do wspólnej zabawy. Frekwencja była naprawdę bardzo wysoka i na próżno było szukać wolnego miejsca na parkiecie. Do remizy strażackiej w Nowej Wsi przybyło wiele dzieci ze swoimi rodzicami, dziadkami, młodszym i starszym rodzeństwem.

 

Tak jak w latach ubiegłych zabawę choinkową dla dzieci z Nowej Wsi zorganizowała radna, Elżbieta Biczyk wraz z sołtysem i radą sołecką, którzy wspólnie przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji i niespodziankę, którą była wizyta  Mikołaja.

 

Czas upływał dzieciom na wspaniałej i wesołej zabawie, a zadbali o to aktorzy teatru Proscenium i teatru Lalka: Aneta Jucejko-Pałęcka i Wojciech Pałęcki. Przebrani za Elfy św. Mikołaja od samego początku zyskali ogromną sympatię uczestników. Były korowody, tańce w kółeczkach, konkursy i wiele zabaw, w tym przeciąganie liny, przy której po jednej stronie stali chłopcy, a po drugiej dziewczynki. W tej konkurencji dziewczynki okazały się lepsze, ale trzeba przyznać, że chłopcy dzielnie walczyli mimo ich mniejszej liczebności.

 

Kulminacyjnym punktem zabawy była wizyta Świętego Mikołaja. Moment ten, mimo iż przez wszystkich wyczekiwany sprawił, że na wielu buziach pojawiły się wypieki. Jednak odwaga przezwyciężała lęk i wszystkie dzieci z uśmiechem podchodziły do św. Mikołaja, który wręczał im prezenty. W tym roku oprócz słodkości dzieci mogły znaleźć w nich również wspaniałe maskotki przytulanki.

 

Radosne buzie wspólnie bawiących się dzieci, rodziców i dziadków to z pewnością dowód na to, że zabawa była udana, zarówno dla jej uczestników jak i organizatorów.

 

Zabawa choinkowa została sfinansowana z funduszu sołeckiego sołectwa Nowa Wieś.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu 19.01.2018 08:30

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w okresie 22-25 stycznia w Nowej Wsi, Granicy, Regułach, Sokołowie i Suchym Lesie.

czytaj więcej
Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa

Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa Data wydarzenia: 03.02.2018

Kostiumowa zabawa - to propozycja dla mieszkańców Nowej Wsi jaką przygotowali w karnawale radni, sołtys i rada sołecka (3 lutego, w godz. 20:00-24:00).

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak

Ondraszki, haj! 15.10.2017 14:55

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej
Piknik strażacki w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik strażacki 12.09.2017 07:35

Na imprezę do strażaków w Nowej Wsi nie można było nie przyjść. Piknik rodzinny, który organizują już od ponad 10 lat zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 10 września.

czytaj więcej