Zabawa choinkowa dla dzieci z Nowej Wsi

04.12.2016 20:45     288
Zabwa choinkowa dla dzieci z Nowej Wsi 2016. fot. Mariusz Marcysiak
Zabawę choinkową w Nowej Wsi poprowadziły niezwykłe Elfy. fot. Mariusz Marcysiak Rodzice bawili się równie dobrze jak dzieci. fot. Mariusz Marcysiak Zabawom i radości nie było końca. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Sala remizy strażackiej była wypełniona na maxa. fot. Mariusz Marcysiak i w końcu wizyta długo oczekiwanego Mikołaja. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Dorośli też mieli okazję do spotkania z Mikołajem fot. Mariusz Marcysiak W paczkach jakie dzieci dostały od Mikołaja znalazły się przemiłe przytulanki. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi w tym szczególnym przedświątecznym czasie czekają na okazję, aby spotkać Świętego Mikołaja. Świetną sposobnością ku temu była zabawa choinkowa, która odbyła się 3 grudnia w remizie strażackiej przy ul. Głównej 2.


Zimowa aura za oknem sprawiła, że klimat zbliżających się świąt był mocno odczuwalny przez uczestników tego wydarzenia i dodatkowo zachęcał do wspólnej zabawy. Frekwencja była naprawdę bardzo wysoka i na próżno było szukać wolnego miejsca na parkiecie. Do remizy strażackiej w Nowej Wsi przybyło wiele dzieci ze swoimi rodzicami, dziadkami, młodszym i starszym rodzeństwem.

 

Tak jak w latach ubiegłych zabawę choinkową dla dzieci z Nowej Wsi zorganizowała radna, Elżbieta Biczyk wraz z sołtysem i radą sołecką, którzy wspólnie przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji i niespodziankę, którą była wizyta  Mikołaja.

 

Czas upływał dzieciom na wspaniałej i wesołej zabawie, a zadbali o to aktorzy teatru Proscenium i teatru Lalka: Aneta Jucejko-Pałęcka i Wojciech Pałęcki. Przebrani za Elfy św. Mikołaja od samego początku zyskali ogromną sympatię uczestników. Były korowody, tańce w kółeczkach, konkursy i wiele zabaw, w tym przeciąganie liny, przy której po jednej stronie stali chłopcy, a po drugiej dziewczynki. W tej konkurencji dziewczynki okazały się lepsze, ale trzeba przyznać, że chłopcy dzielnie walczyli mimo ich mniejszej liczebności.

 

Kulminacyjnym punktem zabawy była wizyta Świętego Mikołaja. Moment ten, mimo iż przez wszystkich wyczekiwany sprawił, że na wielu buziach pojawiły się wypieki. Jednak odwaga przezwyciężała lęk i wszystkie dzieci z uśmiechem podchodziły do św. Mikołaja, który wręczał im prezenty. W tym roku oprócz słodkości dzieci mogły znaleźć w nich również wspaniałe maskotki przytulanki.

 

Radosne buzie wspólnie bawiących się dzieci, rodziców i dziadków to z pewnością dowód na to, że zabawa była udana, zarówno dla jej uczestników jak i organizatorów.

 

Zabawa choinkowa została sfinansowana z funduszu sołeckiego sołectwa Nowa Wieś.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej
Bal karnawałowy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Tak się bawi, tak się bawi Nowa Wieś 05.02.2018 19:25

Bal karnawałowy w Nowej Wsi to już niemal tradycja. Tradycja, którą mieszkańcy bardzo chętnie kultywują i w której równie chętnie biorą udział. W tym roku odbył się już po raz szósty.

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej