04.12.2016 20:45

Zabawa choinkowa dla dzieci z Nowej Wsi

301
Zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi w tym szczególnym przedświątecznym czasie czekają na okazję, aby spotkać Świętego Mikołaja. Świetną sposobnością ku temu była zabawa choinkowa, która odbyła się 3 grudnia w remizie strażackiej przy ul. Głównej 2.

Zimowa aura za oknem sprawiła, że klimat zbliżających się świąt był mocno odczuwalny przez uczestników tego wydarzenia i dodatkowo zachęcał do wspólnej zabawy. Frekwencja była naprawdę bardzo wysoka i na próżno było szukać wolnego miejsca na parkiecie. Do remizy strażackiej w Nowej Wsi przybyło wiele dzieci ze swoimi rodzicami, dziadkami, młodszym i starszym rodzeństwem.

 

Tak jak w latach ubiegłych zabawę choinkową dla dzieci z Nowej Wsi zorganizowała radna, Elżbieta Biczyk wraz z sołtysem i radą sołecką, którzy wspólnie przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji i niespodziankę, którą była wizyta  Mikołaja.

 

Czas upływał dzieciom na wspaniałej i wesołej zabawie, a zadbali o to aktorzy teatru Proscenium i teatru Lalka: Aneta Jucejko-Pałęcka i Wojciech Pałęcki. Przebrani za Elfy św. Mikołaja od samego początku zyskali ogromną sympatię uczestników. Były korowody, tańce w kółeczkach, konkursy i wiele zabaw, w tym przeciąganie liny, przy której po jednej stronie stali chłopcy, a po drugiej dziewczynki. W tej konkurencji dziewczynki okazały się lepsze, ale trzeba przyznać, że chłopcy dzielnie walczyli mimo ich mniejszej liczebności.

 

Kulminacyjnym punktem zabawy była wizyta Świętego Mikołaja. Moment ten, mimo iż przez wszystkich wyczekiwany sprawił, że na wielu buziach pojawiły się wypieki. Jednak odwaga przezwyciężała lęk i wszystkie dzieci z uśmiechem podchodziły do św. Mikołaja, który wręczał im prezenty. W tym roku oprócz słodkości dzieci mogły znaleźć w nich również wspaniałe maskotki przytulanki.

 

Radosne buzie wspólnie bawiących się dzieci, rodziców i dziadków to z pewnością dowód na to, że zabawa była udana, zarówno dla jej uczestników jak i organizatorów.

 

Zabawa choinkowa została sfinansowana z funduszu sołeckiego sołectwa Nowa Wieś.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Zobacz także