18.12.2017 15:00

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi

330
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

To wydarzenie, które jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w roku. Szczególnie najmłodsi bardzo czekają na ten dzień, więc gdy tylko nastał, remiza strażacka przy ul. Głównej 2 ponownie zapełniła się dziećmi z sołectwa, których witała Elżbieta Biczyk, radna Nowej Wsi.

 

Organizatorzy – radni, sołtys i rada solecka przygotowali atrakcji co niemiara. Tańce, zabawy, konkursy i słodki poczęstunek, a wszystko rozpoczęło się od pokazowych zajęć pt. wystrzałowe eksperymenty. Co zrobić, żeby balonik zaczął się głośno śmiać, jak przygotować wystrzałowy śnieg i czy jedna ciecz może zmienić swój kolor. To tylko niektóre z eksperymentów, jakie dzieci mogły zobaczyć podczas zajęć pokazowych. Zajęć, które już w przyszłym roku znajdą się w kalendarzu imprez sołectwa Nowa Wieś.

 

W remizie pojawiły się Elfy św. Mikołaja, a to znak, że zabawę choinkową czas rozpocząć. Dodajmy, że w roli Elfów wystąpili aktorzy Teatru Lalka, Aneta Jucejko-Pałęcka i Wojciech Pałęcki. Do zabawy nikogo nie trzeba zachęcać i błyskawicznie parkiet wypełniają dzieci, rodzice i dziadkowie. Po prostu jest wesoło. Ruszają mega długie łańcuch, węże i korowody. Niektóre zabawy wymagały od uczestników nie lada sprawności, ale oczywiście wszyscy poradzili sobie doskonale.

 

Nie zabrakło również sportowej rywalizacji podczas przeciągania liny, gdzie zgodnie z przewidywaniami jej wyniki zakończył się remisem.

 

Wszyscy świetnie się bawią, a w oddali słychać już dzwonek św. Mikołaja. Jego wizyta choć wyczekiwana to zawsze powoduje, że serduszka biją szybciej, a on sam pojawia się w niespodziewanym miejscu. Tak jak magiczny śnieg, który Mikołaj ze sobą przywiózł. Długa biała broda i czerwony strój natychmiast tonie wśród dzieci, które otaczają tego wyjątkowego gościa.

 

W tym roku do rozdania było całe mnóstwo wspaniałych prezentów. Wszystkie dzieci były grzeczne, więc i kolejka do Mikołaja była bardzo, bardzo długa.

 

Zabawa choinkowa została sfinansowana z funduszu sołeckiego sołectwa Nowa Wieś.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Zobacz także