Zabawa choinkowa w Nowej Wsi

18.12.2017 15:00     322
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
Zanim dzieci odwiedził Mikołaj, w remizie odbył się pokaz wystrzałowych eksperymentów. fot. Mariusz Marcysiak fot Mariusz Marcysiak Do zabawy zaprasza radna Nowej Wsi, Elżbieta Biczyk. fot. Mariusz Marcysiak A poprowadziły ją Elfy św. Mikołaja. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Przeciąganie liny zakończyło się remisem. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Długa biała broda i czerwony strój natychmiast tonie wśród dzieci, które otaczają tego wyjątkowego gościa. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.


To wydarzenie, które jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w roku. Szczególnie najmłodsi bardzo czekają na ten dzień, więc gdy tylko nastał, remiza strażacka przy ul. Głównej 2 ponownie zapełniła się dziećmi z sołectwa, których witała Elżbieta Biczyk, radna Nowej Wsi.

 

Organizatorzy – radni, sołtys i rada solecka przygotowali atrakcji co niemiara. Tańce, zabawy, konkursy i słodki poczęstunek, a wszystko rozpoczęło się od pokazowych zajęć pt. wystrzałowe eksperymenty. Co zrobić, żeby balonik zaczął się głośno śmiać, jak przygotować wystrzałowy śnieg i czy jedna ciecz może zmienić swój kolor. To tylko niektóre z eksperymentów, jakie dzieci mogły zobaczyć podczas zajęć pokazowych. Zajęć, które już w przyszłym roku znajdą się w kalendarzu imprez sołectwa Nowa Wieś.

 

W remizie pojawiły się Elfy św. Mikołaja, a to znak, że zabawę choinkową czas rozpocząć. Dodajmy, że w roli Elfów wystąpili aktorzy Teatru Lalka, Aneta Jucejko-Pałęcka i Wojciech Pałęcki. Do zabawy nikogo nie trzeba zachęcać i błyskawicznie parkiet wypełniają dzieci, rodzice i dziadkowie. Po prostu jest wesoło. Ruszają mega długie łańcuch, węże i korowody. Niektóre zabawy wymagały od uczestników nie lada sprawności, ale oczywiście wszyscy poradzili sobie doskonale.

 

Nie zabrakło również sportowej rywalizacji podczas przeciągania liny, gdzie zgodnie z przewidywaniami jej wyniki zakończył się remisem.

 

Wszyscy świetnie się bawią, a w oddali słychać już dzwonek św. Mikołaja. Jego wizyta choć wyczekiwana to zawsze powoduje, że serduszka biją szybciej, a on sam pojawia się w niespodziewanym miejscu. Tak jak magiczny śnieg, który Mikołaj ze sobą przywiózł. Długa biała broda i czerwony strój natychmiast tonie wśród dzieci, które otaczają tego wyjątkowego gościa.

 

W tym roku do rozdania było całe mnóstwo wspaniałych prezentów. Wszystkie dzieci były grzeczne, więc i kolejka do Mikołaja była bardzo, bardzo długa.

 

Zabawa choinkowa została sfinansowana z funduszu sołeckiego sołectwa Nowa Wieś.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dzień Dziecka w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w Nowej Wsi 05.06.2018 22:05

Nie ma nic wspanialszego niż radość dziecka, dlatego też gry, zabawy, konkursy, tańce oraz całe mnóstwo atrakcji wypełniło piknik rodziny, który z okazji Dnia Dziecka odbył się w niedzielę, 3 czerwca, w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Dziecięce zawody wędkarskie w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dziecięce zawody wędkarskie 05.06.2018 20:20

3 czerwca najmłodsi mieszkańcy Nowej Wsi spróbowali swoich sił w dorocznych zawodach w wędkowaniu spławikowym.

czytaj więcej
Spotkanie z Tomaszem Pospiesznym autorem książki: Nieskalana sławą. fot. Mariusz Marcysiak

Nieskalana sławą 30.05.2018 10:25

Maria Skłodowska-Curie, historia wyjątkowej kobiety, która dzięki ciężkiej pracy, odwadze i uporowi wstrząsnęła światem nauki, ale przede wszystkim wpłynęła na życie ludzkości.

czytaj więcej
Zawody spławikowe nad Smugiem. fot. Mariusz Marcysiak

Świetny wynik zawodów wędkarskich na Smugu 23.04.2018 18:30

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi o puchar wójta gminy Michałowice rozstrzygnięte, a waga złowionych ryb przekroczyła 140 kg.

czytaj więcej
Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej