Zabawa choinkowa w Nowej Wsi

18.12.2017 15:00     272
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
Zanim dzieci odwiedził Mikołaj, w remizie odbył się pokaz wystrzałowych eksperymentów. fot. Mariusz Marcysiak fot Mariusz Marcysiak Do zabawy zaprasza radna Nowej Wsi, Elżbieta Biczyk. fot. Mariusz Marcysiak A poprowadziły ją Elfy św. Mikołaja. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Przeciąganie liny zakończyło się remisem. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Długa biała broda i czerwony strój natychmiast tonie wśród dzieci, które otaczają tego wyjątkowego gościa. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.


To wydarzenie, które jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w roku. Szczególnie najmłodsi bardzo czekają na ten dzień, więc gdy tylko nastał, remiza strażacka przy ul. Głównej 2 ponownie zapełniła się dziećmi z sołectwa, których witała Elżbieta Biczyk, radna Nowej Wsi.

 

Organizatorzy – radni, sołtys i rada solecka przygotowali atrakcji co niemiara. Tańce, zabawy, konkursy i słodki poczęstunek, a wszystko rozpoczęło się od pokazowych zajęć pt. wystrzałowe eksperymenty. Co zrobić, żeby balonik zaczął się głośno śmiać, jak przygotować wystrzałowy śnieg i czy jedna ciecz może zmienić swój kolor. To tylko niektóre z eksperymentów, jakie dzieci mogły zobaczyć podczas zajęć pokazowych. Zajęć, które już w przyszłym roku znajdą się w kalendarzu imprez sołectwa Nowa Wieś.

 

W remizie pojawiły się Elfy św. Mikołaja, a to znak, że zabawę choinkową czas rozpocząć. Dodajmy, że w roli Elfów wystąpili aktorzy Teatru Lalka, Aneta Jucejko-Pałęcka i Wojciech Pałęcki. Do zabawy nikogo nie trzeba zachęcać i błyskawicznie parkiet wypełniają dzieci, rodzice i dziadkowie. Po prostu jest wesoło. Ruszają mega długie łańcuch, węże i korowody. Niektóre zabawy wymagały od uczestników nie lada sprawności, ale oczywiście wszyscy poradzili sobie doskonale.

 

Nie zabrakło również sportowej rywalizacji podczas przeciągania liny, gdzie zgodnie z przewidywaniami jej wyniki zakończył się remisem.

 

Wszyscy świetnie się bawią, a w oddali słychać już dzwonek św. Mikołaja. Jego wizyta choć wyczekiwana to zawsze powoduje, że serduszka biją szybciej, a on sam pojawia się w niespodziewanym miejscu. Tak jak magiczny śnieg, który Mikołaj ze sobą przywiózł. Długa biała broda i czerwony strój natychmiast tonie wśród dzieci, które otaczają tego wyjątkowego gościa.

 

W tym roku do rozdania było całe mnóstwo wspaniałych prezentów. Wszystkie dzieci były grzeczne, więc i kolejka do Mikołaja była bardzo, bardzo długa.

 

Zabawa choinkowa została sfinansowana z funduszu sołeckiego sołectwa Nowa Wieś.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu 19.01.2018 08:30

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w okresie 22-25 stycznia w Nowej Wsi, Granicy, Regułach, Sokołowie i Suchym Lesie.

czytaj więcej
Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa

Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa Data wydarzenia: 03.02.2018

Kostiumowa zabawa - to propozycja dla mieszkańców Nowej Wsi jaką przygotowali w karnawale radni, sołtys i rada sołecka (3 lutego, w godz. 20:00-24:00).

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak

Ondraszki, haj! 15.10.2017 14:55

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej
Piknik strażacki w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik strażacki 12.09.2017 07:35

Na imprezę do strażaków w Nowej Wsi nie można było nie przyjść. Piknik rodzinny, który organizują już od ponad 10 lat zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 10 września.

czytaj więcej
Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Uroczyste otwarcie boiska i festyn z okazji Dnia Dziecka w Granicy i Nowej Wsi 12.06.2017 06:30

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.

czytaj więcej