Zabawa karnawałowa mieszkańców Nowej Wsi

15.01.2017 22:40     528
Zabawa karnawałowa mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
Kapitan Elizabeth, w tej roli Elżbieta Biczyk - przewodnicząca rady gminy życzy mieszkańcom wspaniałej zabawy. fot. Mariusz Marcysiak Podczas zabaway obowiązywały dowolne stroje. Był te z dawnej epoki fot. Mariusz Marcysiak i śmieszne. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Elvis żyje, był na balu w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Cyganka prawdę ci powie. fot. Mariusz Marcysiak Kapitan Elizabeth z piratem z Czarnej Perły . fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Rozpoczął się karnawał, czas wspaniałej zabawy, którą w znakomity sposób zaprezentowali mieszkańcy Nowej Wsi podczas corocznego balu karnawałowego, który odbył się 14 stycznia.


Sobotni bal, jak co roku zorganizowany przez  radę sołecką oraz przewodniczącą rady gminy i radną Nowej Wsi, Elżbietę Biczyk, zgromadził, jak zwykle, szerokie grono nowowiejskich mieszkańców.

 

Przy akompaniamencie melodii z filmu „Piraci z Karaibów” bal otworzyła „Kapitan Elizabeth”, w tej roli Elżbieta Biczyk – przewodnicząca rady gminy, która witając  wszystkich gości i życząc wspaniałej zabawy, wyraziła  swoją radość z faktu, iż mieszkańcy tak licznie i chętnie uczestniczą w organizowanych w sołectwie wydarzeniach. Wszyscy bawili się w rytm melodii granych przez  zespół muzyczny „Wiktoria”.

 

To była już piąta zabawa karnawałowa organizowana przez sołectwo. Ale trzeba przyznać, że miała charakter wyjątkowy, a to wszystko za sprawą niezwykłych strojów, w jakie przebrali się uczestnicy zabawy. Tego dnia  w remizie strażackiej przy ul Głównej 2 można było spotkać „Kapitan Elizabeth” z towarzyszącym jej piratem, Elvisa Presleya, zespół Bee Gees, bohaterów filmu „Gorączka sobotniej nocy” i „Wielki Gatsby”, Supermena w damskiej postaci, pełną uroku Cygankę, Hipisów, Harleyowców, Automobilistów, Damy z różnych epok, Szejków, Kubusia Puchatka z przyjaciółmi, czy „Szalone kurczaki”.   

 

Czas karnawału, który wywodzi się z dawnych kultów, to czas hucznej i kipiącej radością zabawy. Zabawy, której atmosfera miała zapewnić jej uczestnikom  powodzenie na pozostałą część roku. Obserwując mieszkańców Nowej Wsi podczas corocznego balu można powiedzieć, że z pewnością swoimi tańcami, humorem i entuzjazmem zapewnili sobie powodzenie nie tylko do końca tego roku, ale i na rok przyszły.  

 

Zabawa karnawałowa została sfinansowana z funduszu sołeckiego sołectwa Nowa Wieś.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dzień Dziecka w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w Nowej Wsi 05.06.2018 22:05

Nie ma nic wspanialszego niż radość dziecka, dlatego też gry, zabawy, konkursy, tańce oraz całe mnóstwo atrakcji wypełniło piknik rodziny, który z okazji Dnia Dziecka odbył się w niedzielę, 3 czerwca, w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Dziecięce zawody wędkarskie w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dziecięce zawody wędkarskie 05.06.2018 20:20

3 czerwca najmłodsi mieszkańcy Nowej Wsi spróbowali swoich sił w dorocznych zawodach w wędkowaniu spławikowym.

czytaj więcej
Spotkanie z Tomaszem Pospiesznym autorem książki: Nieskalana sławą. fot. Mariusz Marcysiak

Nieskalana sławą 30.05.2018 10:25

Maria Skłodowska-Curie, historia wyjątkowej kobiety, która dzięki ciężkiej pracy, odwadze i uporowi wstrząsnęła światem nauki, ale przede wszystkim wpłynęła na życie ludzkości.

czytaj więcej
Zawody spławikowe nad Smugiem. fot. Mariusz Marcysiak

Świetny wynik zawodów wędkarskich na Smugu 23.04.2018 18:30

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi o puchar wójta gminy Michałowice rozstrzygnięte, a waga złowionych ryb przekroczyła 140 kg.

czytaj więcej
Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej