Zabawa karnawałowa mieszkańców Nowej Wsi

15.01.2017 22:40     524
Zabawa karnawałowa mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
Kapitan Elizabeth, w tej roli Elżbieta Biczyk - przewodnicząca rady gminy życzy mieszkańcom wspaniałej zabawy. fot. Mariusz Marcysiak Podczas zabaway obowiązywały dowolne stroje. Był te z dawnej epoki fot. Mariusz Marcysiak i śmieszne. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Elvis żyje, był na balu w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Cyganka prawdę ci powie. fot. Mariusz Marcysiak Kapitan Elizabeth z piratem z Czarnej Perły . fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Rozpoczął się karnawał, czas wspaniałej zabawy, którą w znakomity sposób zaprezentowali mieszkańcy Nowej Wsi podczas corocznego balu karnawałowego, który odbył się 14 stycznia.


Sobotni bal, jak co roku zorganizowany przez  radę sołecką oraz przewodniczącą rady gminy i radną Nowej Wsi, Elżbietę Biczyk, zgromadził, jak zwykle, szerokie grono nowowiejskich mieszkańców.

 

Przy akompaniamencie melodii z filmu „Piraci z Karaibów” bal otworzyła „Kapitan Elizabeth”, w tej roli Elżbieta Biczyk – przewodnicząca rady gminy, która witając  wszystkich gości i życząc wspaniałej zabawy, wyraziła  swoją radość z faktu, iż mieszkańcy tak licznie i chętnie uczestniczą w organizowanych w sołectwie wydarzeniach. Wszyscy bawili się w rytm melodii granych przez  zespół muzyczny „Wiktoria”.

 

To była już piąta zabawa karnawałowa organizowana przez sołectwo. Ale trzeba przyznać, że miała charakter wyjątkowy, a to wszystko za sprawą niezwykłych strojów, w jakie przebrali się uczestnicy zabawy. Tego dnia  w remizie strażackiej przy ul Głównej 2 można było spotkać „Kapitan Elizabeth” z towarzyszącym jej piratem, Elvisa Presleya, zespół Bee Gees, bohaterów filmu „Gorączka sobotniej nocy” i „Wielki Gatsby”, Supermena w damskiej postaci, pełną uroku Cygankę, Hipisów, Harleyowców, Automobilistów, Damy z różnych epok, Szejków, Kubusia Puchatka z przyjaciółmi, czy „Szalone kurczaki”.   

 

Czas karnawału, który wywodzi się z dawnych kultów, to czas hucznej i kipiącej radością zabawy. Zabawy, której atmosfera miała zapewnić jej uczestnikom  powodzenie na pozostałą część roku. Obserwując mieszkańców Nowej Wsi podczas corocznego balu można powiedzieć, że z pewnością swoimi tańcami, humorem i entuzjazmem zapewnili sobie powodzenie nie tylko do końca tego roku, ale i na rok przyszły.  

 

Zabawa karnawałowa została sfinansowana z funduszu sołeckiego sołectwa Nowa Wieś.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Teatrzyk dla dzieci, pt.: Kolorowa Wędrówka

Teatrzyk dla dzieci, pt.: "Kolorowa Wędrówka" Data wydarzenia: 24.02.2018

Sołtysi i Rady Sołeckie Nowej Wsi, sołectwa Komorów i Pęcic Małych zapraszają na teatrzyk dla dzieci, pt.: "Kolorowa Wędrówka" (24 lutego, godz.: 11:00).

czytaj więcej
Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu 14.02.2018 08:40

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w dniach 20-21 lutego w miejscowościach: Reguły, Nowa Wieś oraz Pęcice Małe.

czytaj więcej
Bal karnawałowy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Tak się bawi, tak się bawi Nowa Wieś 05.02.2018 19:25

Bal karnawałowy w Nowej Wsi to już niemal tradycja. Tradycja, którą mieszkańcy bardzo chętnie kultywują i w której równie chętnie biorą udział. W tym roku odbył się już po raz szósty.

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak

Ondraszki, haj! 15.10.2017 14:55

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej