18.01.2016 10:40

Zabawa Karnawałowa - Nowa Wieś 2016!

600
Zabawa karnawałowa mieszkańców Nowej Wsi odbyła się w sobotę, 16 stycznia. Sala Ochotniczej Straży Pożarnej wypełniona była po brzegi.

Była to impreza zorganizowana przez Radę Sołecką Nowej Wsi oraz przewodniczącą Rady Gminy Michałowice i radną z Nowej Wsi, Elżbietę Biczyk, która witając gości, życzyła szampańskiej, wspaniałej zabawy. Powiedziała też, że bardzo ją cieszy tak ogromne zainteresowanie zabawą karnawałową oraz obecność mieszkańców, którzy przybyli na nią po raz pierwszy.

 

Warto dodać, że zabawy w okresie karnawału w sołectwie organizowane są od trzech lat. Zainteresowanie nimi jest ogromne, bawią się zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy Nowej Wsi. W tym roku, ta „młodsza cześć” była bardzo liczna. Na parkiecie jednak wszyscy bawili się znakomicie.

 

Tego wieczoru grał zespół muzyczny „Forte”. Artyści prezentowali repertuar bardzo różnorodny, walce, walczyki, tanga i rock and role. Repertuar był tak zróżnicowany, aby dla każdego było coś miłego. Był utwory szybkie, rytmiczne, a także wolniejsze. Mieszkańcy Nowej Wsi świetnie się bawili do północy. I niektórzy mówili, że gdyby wszyscy, w tym samym czasie, chcieli tańczyć, to parkiet Ochotniczej Straży Pożarnej w nie pomieściłby ogółu tancerzy. 

 

Zwyczajem zabaw w Nowej Wsi jest, że mieszkańcy przychodząc na imprezę przynoszą własny poczęstunek. Tak było i w tym roku. Organizatorzy wcześniej przygotowali i udekorowali stoły, każdy uczestnik zabawy miał oznaczone swoje miejsce. Goście zasiadali w grupach, wśród przyjaciół. Wszyscy mogli częstować się kawą i herbatą oraz ciastami, które przygotowali organizatorzy. Mieszkańcy udowodnili po raz kolejny, że lubią i potrafią się bawić. Niezależnie od wieku. Rozchodzący się goście wyrazili nadzieję na kontynuowanie tradycji zabaw tanecznych w karnawale, koniecznie w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej! 

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: Nowa Wieś

Zobacz także