04.02.2014 09:01

Zabawa karnawałowa w Nowej Wsi

674
W sobotę, 1 lutego, mieszkańcy Nowej Wsi bawili się podczas imprezy karnawałowej. Zabawa odbyła się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zebranych gości powitała Elżbieta Biczyk, radna z Nowej Wsi, która zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy.  Powiedziała, że bardzo cieszy się, iż mimo mrozu, śniegu i dużego wiatru, czyli aury, która nie sprzyja wyjściu z domu, mieszkańcy tak licznie postanowili przyjść na zabawę  do remizy.  Karnawał to przecież ten najwłaściwszy czas na imprezy taneczne.

 

Dwa lata temu z funduszu sołeckiego Nowej Wsi został zakupiony sprzęt nagłaśniający, który został wykorzystany podczas zabawy. O oprawę muzyczną  zadbał  Cezary Haber, strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi.  Repertuar był różnorodny, by  wyjść naprzeciw oczekiwaniom  zgromadzonych gości.  W koncercie życzeń każdy mógł  zamówić swoją ulubioną piosenkę. Były aktualne szlagiery, te trochę starsze i takie sprzed kilkudziesięciu lat.

 

Wszyscy świetnie się bawili, a sala Ochotniczej Straży Pożarnej była wypełniona po brzegi.

Zwyczajem zabaw w Nowej Wsi  jest, że mieszkańcy przychodząc na imprezę przynoszą własny poczęstunek. Wszyscy mogli częstować się kawą i herbatą, którą przygotowali organizatorzy. Mieszkańcy Nowej Wsi udowodnili po raz kolejny, że lubią i umieją się bawić. Niezależnie od wieku. Rozchodzący się goście wyrazili nadzieję na kontynuowanie tradycji zabaw tanecznych.

Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: Nowa Wieś

Zobacz także