16.06.2014 08:45

Zabawa u strażaków w Nowej Wsi

308
Piknik strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Wsi odbył się w sobotę, 14 czerwca. Było wiele atrakcji, wszyscy świetnie się bawili.

Tradycją w naszej gminie jest, że strażacy z Nowej Wsi organizują dla mieszkańców piknik strażacki. W tym roku odbył się  już po raz siódmy. Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Otwarcia festynu i powitania wszystkich obecnych dokonali wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka, radna Elżbieta Biczyk i komendant OSP w Nowej Wsi Jerzy Pokropek.

 

Krzysztof Grabka, wójt gminy podczas festynu życzył wszystkim dobrej zabawy. Do życzeń przyłączyła się radna  Elżbieta Biczyk, która zauważyła, że niektóre atrakcje, w postaci ogromnych dmuchanych zabawek, mogą również przyciągnąć starszych uczestników. Jak choćby zręcznościowy tor przeszkód. Zachęcała do wspólnej zabawy.

 

A atrakcji było naprawdę wiele. Rozstawiony był dla najmłodszych dmuchany zamek. Jest to obowiązkowa atrakcja na każdym pikniku. Były dwie ogromne bungy trampoliny, które z pewnością dostarczały ekstremalnych przeżyć. Dzieci umocowane w siodełka odbijały się od sprężystych batut i były wynoszone na wysokość kilku metrów. Emocje gwarantowane. Nowością na tegorocznym pikniku strażackim były ogromne wodne kule. Dziecko w takiej kuli mogło „chodzić po wodzie” choć nie było to poste zadanie. Dzieci mogły malować buzie i robiły to bardzo chętnie. Dużą atrakcją cieszyły się przygotowane dla dzieci gry i zabawy, było strzelanie z łuku, strzelanie do celu lotkami, było rzuty kulkami i ringo.

 

Dla starszych uczestników były stoiska gastronomiczne, które również przyciągały uczestników festynu.

Jak na prawdziwy strażacki festyn przystało nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnej grochówki. Wszyscy czekali na nią z niecierpliwością.


Wieczorem przyszedł także czas na koncert i wspólną zabawę. Na scenie zagrał zespół Analog Bend.
Do późnego wieczora bawiono się na Pikniku Strażackim w Nowej Wsi. 

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: Nowa Wieś, OSP Nowa Wieś

Zobacz także