Zajęcia sportowe w Nowej Wsi

18.11.2016 21:40     375
Kurs samoobrony w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
W trakcje kursu panie poznają techniki samoobrony. fot. Mariusz Marcysiak Najpierw ich wykonanie prezentują instruktorzy GROM Combat. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Ćwiczenia gimnastyczne w Nowej Wsi. fot, Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Wszystkie ćwiczenia, panie wykonują pod czujnym okiem instruktorki Anny Górskiej-Zielińskiej. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Nowej Wsi realizowane są projekty związane z aktywnością fizyczną mieszkańców sołectwa. Odbywają się: kurs samoobrony i zajęcia gimnastyczne.


Zdarza się, że słyszymy o przejawach agresji i przemocy, która w większości przypadków spotyka kobiety. Dobrze jest wytrenować w sobie odpowiednie odruchy i świadomość tego, co robić w sytuacjach zagrożenia.

 

Z tą myślą sołtys i rada sołecka zorganizowała dla mieszkanek Nowej Wsi kurs samoobrony, który odbywa się we wtorki o godz. 19: 30. W zajęciach udział biorą panie, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest stan zdrowia, który nie stanowi przeciwwskazań do aktywności fizycznej.

 

W trakcie kursu uczestniczki dowiadują się jak mogą działać potencjalni agresorzy, w jakich sytuacjach najczęściej dochodzi do agresji i kiedy kobiety stają się ofiarami ataków. Prowadzony przez instruktorów GROM Combat kurs samoobrony to nauka technik samoobrony przed napastnikiem, jak również technik zachowania w sytuacji zagrożenia bez konieczności używania siły. Panie poznają wrażliwe punkty, dzięki którym obezwładnią napastnika, a także granice obrony koniecznej i co zrobić, aby jej nie przekroczyć. Równie ważnym elementem kursu jest szkolenie z udzielenia pierwszej pomocy po zdarzeniach z użyciem przemocy fizycznej.

 

Kolejnymi zajęciami dostępnymi dla mieszkańców Nowej Wsi są ogólnorozwojowe ćwiczenia gimnastyczne, które odbywają się w czwartki o godz. 18: 15, a zajęcia prowadzi instruktorka i nauczycielka wychowania fizycznego Anna Górska-Zielińska.

     

Czwartkowe zajęcia gimnastyczne to spora dawka ćwiczeń z elementami Crossfitu, Stretchingu i Zumby. Są to zajęcia dla wszystkich i w każdym wieku. Najbardziej polecane osobom, które dużo czasu spędzają w jednej pozycji np. osoby pracujące przy biurku lub pracujące na stojąco. Z pewnością wysiłek podczas zajęć jest męczący, ale po ich zakończeniu uczestnicy czują się zrelaksowani, a lepsza kondycja fizyczna może uchronić przed ewentualnymi kontuzjami.

 

Kurs samoobrony i ćwiczenia gimnastyczne są sfinansowane z funduszu sołeckiego Nowej Wsi. 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu 19.01.2018 08:30

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w okresie 22-25 stycznia w Nowej Wsi, Granicy, Regułach, Sokołowie i Suchym Lesie.

czytaj więcej
Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa

Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa Data wydarzenia: 03.02.2018

Kostiumowa zabawa - to propozycja dla mieszkańców Nowej Wsi jaką przygotowali w karnawale radni, sołtys i rada sołecka (3 lutego, w godz. 20:00-24:00).

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak

Ondraszki, haj! 15.10.2017 14:55

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej
Piknik strażacki w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik strażacki 12.09.2017 07:35

Na imprezę do strażaków w Nowej Wsi nie można było nie przyjść. Piknik rodzinny, który organizują już od ponad 10 lat zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 10 września.

czytaj więcej