Zajęcia sportowe w Nowej Wsi

18.11.2016 21:40     388
Kurs samoobrony w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
W trakcje kursu panie poznają techniki samoobrony. fot. Mariusz Marcysiak Najpierw ich wykonanie prezentują instruktorzy GROM Combat. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Ćwiczenia gimnastyczne w Nowej Wsi. fot, Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Wszystkie ćwiczenia, panie wykonują pod czujnym okiem instruktorki Anny Górskiej-Zielińskiej. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Nowej Wsi realizowane są projekty związane z aktywnością fizyczną mieszkańców sołectwa. Odbywają się: kurs samoobrony i zajęcia gimnastyczne.


Zdarza się, że słyszymy o przejawach agresji i przemocy, która w większości przypadków spotyka kobiety. Dobrze jest wytrenować w sobie odpowiednie odruchy i świadomość tego, co robić w sytuacjach zagrożenia.

 

Z tą myślą sołtys i rada sołecka zorganizowała dla mieszkanek Nowej Wsi kurs samoobrony, który odbywa się we wtorki o godz. 19: 30. W zajęciach udział biorą panie, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest stan zdrowia, który nie stanowi przeciwwskazań do aktywności fizycznej.

 

W trakcie kursu uczestniczki dowiadują się jak mogą działać potencjalni agresorzy, w jakich sytuacjach najczęściej dochodzi do agresji i kiedy kobiety stają się ofiarami ataków. Prowadzony przez instruktorów GROM Combat kurs samoobrony to nauka technik samoobrony przed napastnikiem, jak również technik zachowania w sytuacji zagrożenia bez konieczności używania siły. Panie poznają wrażliwe punkty, dzięki którym obezwładnią napastnika, a także granice obrony koniecznej i co zrobić, aby jej nie przekroczyć. Równie ważnym elementem kursu jest szkolenie z udzielenia pierwszej pomocy po zdarzeniach z użyciem przemocy fizycznej.

 

Kolejnymi zajęciami dostępnymi dla mieszkańców Nowej Wsi są ogólnorozwojowe ćwiczenia gimnastyczne, które odbywają się w czwartki o godz. 18: 15, a zajęcia prowadzi instruktorka i nauczycielka wychowania fizycznego Anna Górska-Zielińska.

     

Czwartkowe zajęcia gimnastyczne to spora dawka ćwiczeń z elementami Crossfitu, Stretchingu i Zumby. Są to zajęcia dla wszystkich i w każdym wieku. Najbardziej polecane osobom, które dużo czasu spędzają w jednej pozycji np. osoby pracujące przy biurku lub pracujące na stojąco. Z pewnością wysiłek podczas zajęć jest męczący, ale po ich zakończeniu uczestnicy czują się zrelaksowani, a lepsza kondycja fizyczna może uchronić przed ewentualnymi kontuzjami.

 

Kurs samoobrony i ćwiczenia gimnastyczne są sfinansowane z funduszu sołeckiego Nowej Wsi. 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dzień Dziecka w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w Nowej Wsi 05.06.2018 22:05

Nie ma nic wspanialszego niż radość dziecka, dlatego też gry, zabawy, konkursy, tańce oraz całe mnóstwo atrakcji wypełniło piknik rodziny, który z okazji Dnia Dziecka odbył się w niedzielę, 3 czerwca, w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Dziecięce zawody wędkarskie w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dziecięce zawody wędkarskie 05.06.2018 20:20

3 czerwca najmłodsi mieszkańcy Nowej Wsi spróbowali swoich sił w dorocznych zawodach w wędkowaniu spławikowym.

czytaj więcej
Spotkanie z Tomaszem Pospiesznym autorem książki: Nieskalana sławą. fot. Mariusz Marcysiak

Nieskalana sławą 30.05.2018 10:25

Maria Skłodowska-Curie, historia wyjątkowej kobiety, która dzięki ciężkiej pracy, odwadze i uporowi wstrząsnęła światem nauki, ale przede wszystkim wpłynęła na życie ludzkości.

czytaj więcej
Zawody spławikowe nad Smugiem. fot. Mariusz Marcysiak

Świetny wynik zawodów wędkarskich na Smugu 23.04.2018 18:30

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi o puchar wójta gminy Michałowice rozstrzygnięte, a waga złowionych ryb przekroczyła 140 kg.

czytaj więcej
Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej