Zawody wędkarskie nad Smugiem w Nowej Wsi

24.04.2017 19:35     382
Zawody wędkarskie nad Smugiem w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
fot. Mariusz Marcysiak Mimo chłodu, deszczu i silnego wiatru w zwodach udział wzięło 14 uczestników. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Niektóre ze złowionych ryb ważyły po kilka kilogramów, czym dostarczały zawodnikom wiele radości. fot. Mariusz Marcysiak Inne ryby, jak leszcze wymagały delikatnego traktowania i zaraz po złowieniu i zważeniu musiały być wypuszczane na wolność. fot. Mariusz Marcysiak Przygotowania do ogniska. fot. Mariusz Marcysiak Rywalizacja trwała do ostatniej minuty zawodów. fot. Mariusz Marcysiak Zawodników dopingował wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi w zawodach spławikowych rozstrzygnięte. Zwycięzcą został Tomiałowicz Mirosław.


Punktualnie o godz. 7: 00 w niedzielę, 22 kwietnia nad zbiornikiem wodnym Smug w Nowej Wsi do rywalizacji w zawodach spławikowych o mistrzostwo klubu i puchar wójta gminy Michałowice przystąpili zawodnicy zrzeszeni w Nowowiejskim Klubie Wędkarza. Okazały puchar, który podobnie jak puchar Ligi Mistrzów jest pucharem przechodnim i przez najbliższy rok będzie w rękach zwycięzcy tegorocznych zawodów.

 

Pogoda w tym dniu była prawdziwie wędkarska tzn. chłodno, trochę słońca, trochę deszczu i dużo wiatru. W porywach tak silny, że zawodnicy musieli się wykazać ogromną wytrzymałością i cierpliwością.

 

Zawody, w których udział wzięło 14 zawodników, rozpoczęły się od losowanie stanowisk tak, aby szanse w rywalizacji były wyrównane i aby żaden z zawodników nie był faworyzowany.

 

Pięciogodzinna rywalizacja w naprawdę trudnych warunkach pogodowych przyniosła nadspodziewanie dobre wyniki. Wiele leszczy, linów, płoci i karpi znalazło się w siatkach uczestników zawodów. Po zważeniu złowionych ryb przez komisję zwodów, której przewodniczył wiceprezes Klubu Wędkarza – Grzegorz Sałkiewicz, przystąpiono do przeliczenia zdobytych punktów, które wyłoniły zwycięzców.

 

Zanim jednak przystąpiono do uroczystej dekoracji zawodnicy zgodnie z zasadami zawodów, wszystkie złowione ryby po zważeniu i odnotowaniu rezultatów ponownie wypuścili do wody. „Złów i wypuść” to bardzo ważna i szlachetna idea, która stanowi sedno wędkarstwa i w znaczący sposób przyczynia się do polepszenia rybostanu w naszych wodach.

 

Nareszcie nadszedł moment ogłoszenia wyników i nagrodzenia zawodników. Puchary i ufundowane nagrody zwycięzcom wręczali: wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, sołtys Nowej Wsi – Marian Bośka i wiceprezes Klubu Wędkarza – Grzegorz Sałkiewicz.

 

I miejsce i puchar wójta gminy Michałowice zdobył Tomiałowicz Mirosław – 18,28 kg złowionych ryb.

II miejsce Kujawa Bogusław – 15,10 kg złowionych ryb.

II miejsce Warsztocki Janusz – 12,20 kg złowionych ryb.

IV miejsce Kubaś Dariusz – 6,07 kg złowionych ryb.

 

Zawody zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku oraz opowieści o przygodach wędkarskich znad wody.

 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej
Bal karnawałowy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Tak się bawi, tak się bawi Nowa Wieś 05.02.2018 19:25

Bal karnawałowy w Nowej Wsi to już niemal tradycja. Tradycja, którą mieszkańcy bardzo chętnie kultywują i w której równie chętnie biorą udział. W tym roku odbył się już po raz szósty.

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej