Zawody wędkarskie nad Smugiem w Nowej Wsi

24.04.2017 19:35     378
Zawody wędkarskie nad Smugiem w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
fot. Mariusz Marcysiak Mimo chłodu, deszczu i silnego wiatru w zwodach udział wzięło 14 uczestników. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Niektóre ze złowionych ryb ważyły po kilka kilogramów, czym dostarczały zawodnikom wiele radości. fot. Mariusz Marcysiak Inne ryby, jak leszcze wymagały delikatnego traktowania i zaraz po złowieniu i zważeniu musiały być wypuszczane na wolność. fot. Mariusz Marcysiak Przygotowania do ogniska. fot. Mariusz Marcysiak Rywalizacja trwała do ostatniej minuty zawodów. fot. Mariusz Marcysiak Zawodników dopingował wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi w zawodach spławikowych rozstrzygnięte. Zwycięzcą został Tomiałowicz Mirosław.


Punktualnie o godz. 7: 00 w niedzielę, 22 kwietnia nad zbiornikiem wodnym Smug w Nowej Wsi do rywalizacji w zawodach spławikowych o mistrzostwo klubu i puchar wójta gminy Michałowice przystąpili zawodnicy zrzeszeni w Nowowiejskim Klubie Wędkarza. Okazały puchar, który podobnie jak puchar Ligi Mistrzów jest pucharem przechodnim i przez najbliższy rok będzie w rękach zwycięzcy tegorocznych zawodów.

 

Pogoda w tym dniu była prawdziwie wędkarska tzn. chłodno, trochę słońca, trochę deszczu i dużo wiatru. W porywach tak silny, że zawodnicy musieli się wykazać ogromną wytrzymałością i cierpliwością.

 

Zawody, w których udział wzięło 14 zawodników, rozpoczęły się od losowanie stanowisk tak, aby szanse w rywalizacji były wyrównane i aby żaden z zawodników nie był faworyzowany.

 

Pięciogodzinna rywalizacja w naprawdę trudnych warunkach pogodowych przyniosła nadspodziewanie dobre wyniki. Wiele leszczy, linów, płoci i karpi znalazło się w siatkach uczestników zawodów. Po zważeniu złowionych ryb przez komisję zwodów, której przewodniczył wiceprezes Klubu Wędkarza – Grzegorz Sałkiewicz, przystąpiono do przeliczenia zdobytych punktów, które wyłoniły zwycięzców.

 

Zanim jednak przystąpiono do uroczystej dekoracji zawodnicy zgodnie z zasadami zawodów, wszystkie złowione ryby po zważeniu i odnotowaniu rezultatów ponownie wypuścili do wody. „Złów i wypuść” to bardzo ważna i szlachetna idea, która stanowi sedno wędkarstwa i w znaczący sposób przyczynia się do polepszenia rybostanu w naszych wodach.

 

Nareszcie nadszedł moment ogłoszenia wyników i nagrodzenia zawodników. Puchary i ufundowane nagrody zwycięzcom wręczali: wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, sołtys Nowej Wsi – Marian Bośka i wiceprezes Klubu Wędkarza – Grzegorz Sałkiewicz.

 

I miejsce i puchar wójta gminy Michałowice zdobył Tomiałowicz Mirosław – 18,28 kg złowionych ryb.

II miejsce Kujawa Bogusław – 15,10 kg złowionych ryb.

II miejsce Warsztocki Janusz – 12,20 kg złowionych ryb.

IV miejsce Kubaś Dariusz – 6,07 kg złowionych ryb.

 

Zawody zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku oraz opowieści o przygodach wędkarskich znad wody.

 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu 19.01.2018 08:30

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w okresie 22-25 stycznia w Nowej Wsi, Granicy, Regułach, Sokołowie i Suchym Lesie.

czytaj więcej
Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa

Nowa Wieś - Zabawa kostiumowa Data wydarzenia: 03.02.2018

Kostiumowa zabawa - to propozycja dla mieszkańców Nowej Wsi jaką przygotowali w karnawale radni, sołtys i rada sołecka (3 lutego, w godz. 20:00-24:00).

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak

Ondraszki, haj! 15.10.2017 14:55

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej
Piknik strażacki w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik strażacki 12.09.2017 07:35

Na imprezę do strażaków w Nowej Wsi nie można było nie przyjść. Piknik rodzinny, który organizują już od ponad 10 lat zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 10 września.

czytaj więcej